روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " نمودار قیمت دلار ، سکه و حجم نقدینگی ریال در 40 سال اخیر – ارز دیجیتال از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ منتشر شد.

نمودار قیمت دلار ، سکه و حجم نقدینگی ریال در 40 سال اخیر – ارز دیجیتال

به دلیل تورم همیشگی کشورمان، طلا و دلار از جمله ابزارهای سرمایه گذاری برای مردم ایران شناخته شده اند. قیمت دلار در ایران و در بازه های زمانی مختلف به شیوه های متفاوتی تعیین شده ، با این حال بدون در نظر گرفتن موفقیت سیاست های ارزی، تلاش این سیاست ها اغلب به تثبیت قیمت ارز معطوف بوده است. قیمت طلا نیز […]

به دلیل تورم همیشگی کشورمان، طلا و دلار از جمله ابزارهای سرمایه گذاری برای مردم ایران شناخته شده اند. قیمت دلار در ایران و در بازه های زمانی مختلف به شیوه های متفاوتی تعیین شده ، با این حال بدون در نظر گرفتن موفقیت سیاست های ارزی، تلاش این سیاست ها اغلب به تثبیت قیمت ارز معطوف بوده است. قیمت طلا نیز در بازارهای جهانی تعیین می شود و با دخیل شدن نرخ برابری ریال به دلار، نرخ هر اونس آن به ریال قابل حصول است.با این حال در ۴۰ سال گذشته قیمت طلا و دلار در برابر ریال روندی صعودی داشته است. نقدینگی را می توان مجموع پول و شبه پولی که در اقتصاد کشور جریان دارد، تعریف کرد. رشد حجم نقدینگی یک امر الزاماً منفی نیست اما هنگامی که رشد حجم نقدینگی بیش از رشد اقتصادی باشد، نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت.در این نمودار تغییرات سه متغیر قیمت دلار، قیمت سکه طلا و حجم نقدینگی از سال ۱۳۵۷ به بعد نسبت به یکدیگر نشان داده شده است. همچنین با انتخاب یک بازه زمانی بر روی نمودار می توان تغییرات را در سال های ابتدایی به طور مشخص تری مشاهده کرد.بر این اساس در ۴۰ سال گذشته قیمت دلار ۱,۴۰۰ برابر، قیمت سکه طلا حدود ۹,۱۰۰ برابر و حجم نقدینگی ۶,۲۸۳ برابر شده است.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " نمودار قیمت دلار ، سکه و حجم نقدینگی ریال در 40 سال اخیر – ارز دیجیتال از منبع ارز دیجیتال. "

اخبار گوناگون