روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " نماینده مجلس: بیت کوینِ غیرقانونی مساوی با حراج ثروت ملی است از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ منتشر شد.

نماینده مجلس: بیت کوینِ غیرقانونی مساوی با حراج ثروت ملی است

مسئولین به جای به تأخیر انداختن رسیدگی و اعلام جرم علیه ارز دیجیتال سازو کارهای مناسب را با قید فوریت فراهم کنند. به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از آناج، معصومه آقاپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رواج تولید بیت کوین (ارز دیجیتال) در کشور اظهار داشت: موضوع استفاده از ارز دیجیتال در […]

نوشته نماینده مجلس: بیت کوینِ غیرقانونی مساوی با حراج ثروت ملی است اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.

مسئولین به جای به تأخیر انداختن رسیدگی و اعلام جرم علیه ارز دیجیتال سازو کارهای مناسب را با قید فوریت فراهم کنند.به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از آناج، معصومه آقاپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رواج تولید بیت کوین (ارز دیجیتال) در کشور اظهار داشت:موضوع استفاده از ارز دیجیتال در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته است.وی گفت:در حال حاضر درباره این موضوع دچار خلاء قانونی هستیم، باید مرجعی وجود داشته باشد تا عهده دار نظارت بر روند اجرای تولید ارز دیجیتال در کشور باشد علاوه بر آن بتوان از این فناوری به صورت قانونی استفاده کرد.نماینده مردم شبستر خاطرنشان کرد:ارز دیجیتال به عنوان بخشی از تجارت بین الملل، یک فرصت برای اقتصاد کشور محسوب می شود. نمی توانیم از فناوری روز دنیا عقب بمانیم ولی باید سازو کار مناسب راهم در اختیار داشته باشیم.وی تصریح کرد:نحوه اجرا و استخراج ارز دیجیتال به گونه ای است که نیاز به استفاده از برق فراوان دارد، از طرفی حامل های انرژی در ایران با قیمت واقعی عرضه نمی شود به طور مثال قیمت هر کیلو وات برق در کشور همسایه ترکیه، در حدود ۱۱ سنت است در حالی که این رقم در ایران به نیم سنت می رسد.بنابراین این را می طلبد که نرخ برق مشخصی با شرایط خاص و با نظارت وزارت نیرو، بانک مرکزی و قوه قضاییه اعلام شود تا از حراج ثروت ملی توسط دلالان تولید ارز دیجیتال جلوگیری شده و سازوکاری درباره قیمت ها تعیین شود.آقاپور یادآور شد:ارز دیجیتال یک منبع محدود است و تعداد محدود و مشخصی در دنیا تولید می شود باید از این فرصت در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده کنیم. هم اکنون با خلاء قانون و برخی مشکلات دیگر در این حوزه روبه رو هستیم.عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت:مسئولین به جای به تاخیر انداختن رسیدگی و اعلام جرم علیه ارز دیجیتال سازو کارهای مناسب را با قید فوریت فراهم کنند. ماجرای مربوط به تولید ارز دیجیتال چند هفته ای است که در میان رسانه ها به عنوان سوژه داغی مطرح شده و فعلاً مجلس نیز در تعطیلی به سر می برد ولی با آغاز جلسات مجلس، موضوع ارز دیجیتال در اولویت کاری مجلس قرار خواهد گرفت. [تعداد: 0 میانگین: 0/5] بیشتر بخوانید :نماینده مجلس: جلوی ارزان فروشی برق به ماینرها گرفته شود استخراج ارزهای دیجیتال دلیل پیک مصرف برق ایران نیست چرا وزارت نیرو مقصر آشفتگی این روزهای صنعت ماینینگ نیست؟ سعید خوشبخت: سرکوب ماینینگ مثل پخش کردن غده سرطانی است! چگونه می توان استخراج خانگی ارزهای دیجیتال در ایران را کنترل کرد؟

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " نماینده مجلس: بیت کوینِ غیرقانونی مساوی با حراج ثروت ملی است از منبع ارز دیجیتال. "

اخبار گوناگون

× ×