روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " آیا کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند بیت کوین را شکست دهند؟ فیزیک‌دان کوانتومی پاسخ می‌دهد از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ منتشر شد.

آیا کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند بیت کوین را شکست دهند؟ فیزیک‌دان کوانتومی پاسخ می‌دهد

آناستازیا مارچنکووا (Anastasia Marchenkova)، فیزیکدان کوانتومی، در ویدیوی تازه خود که در فضای مجازی منتشر کرده است، تأثیرات رایانه های کوانتومی را بر حوزه رمزنگاری و ارزهای دیجیتال بررسی می کند. به گزارش دیلی هودل، مارچنکووا در صحبت های خود، ضمن اشاره به تأثیرات پردازش کوانتومی و رایانه های کوانتومی در دنیا، عنوان می کند که در حال حاضر رقابت […]

The post آیا کامپیوترهای کوانتومی می توانند بیت کوین را شکست دهند؟ فیزیک دان کوانتومی پاسخ می دهد appeared first on ارزدیجیتال.

آناستازیا مارچنکووا (Anastasia Marchenkova)، فیزیکدان کوانتومی، در ویدیوی تازه خود که در فضای مجازی منتشر کرده است، تأثیرات رایانه های کوانتومی را بر حوزه رمزنگاری و ارزهای دیجیتال بررسی می کند.به گزارش دیلی هودل، مارچنکووا در صحبت های خود، ضمن اشاره به تأثیرات پردازش کوانتومی و رایانه های کوانتومی در دنیا، عنوان می کند که در حال حاضر رقابت بر سر دستیابی به فناوری های پیچیده تر در این حوزه، جریان دارد. او در ویدیوی خود می گوید:او در بخش دیگری از صحبت های خود، ضمن اشاره به الگوریتم های رمزنگاری که تحت تأثیر رایانه های کوانتومی قرار نمی گیرند، افزود:مارچنکووا معتقد است که برای شکستن رمزنگاری، باید کیوبیت های فراوان، مثلا ۱۰ میلیون کیوبیت، داشته باشیم. او در این باره گفت:مدتی است که کامپیوترهای کوانتومی سروصدای زیادی به پا کرده اند و به عقیده بسیاری، این نوع پیشرفته از رایانه ها می توانند به تهدیدی جدی برای ارزهای دیجیتال و سیستم های رمزنگاری آنها بدل شوند. کامپیوترهای کوانتومی با سرعت بالای خود این توانایی را دارند تا مسائل پیچیده ریاضی را در زمانی کوتاه انجام دهند.با وجود اینکه رایانه های کوانتومی تهدید به حساب می آیند، اما مارچنکووا معتقد است که نیازی به انتقال ارزهای دیجیتال به کیف پول های ضد کوانتومی نیست. در عین حال او فکر می کند که هر کسی در حوزه ارزهای، باید پیشرفت های رایانه های کوانتومی را با دقت پیگیری کند، چرا که یک روز بلاک چین ها باید از خود در برابر ظهور رایانه های کوانتومی محافظت کنند. او در این باره می گوید:بله، باید نگران باشید، ولی نه به این زودی ها. لازم نیست همین حالا بیت کوین های خود را به کیف پول هایی با الگوریتم ضد کوانتومی منتقل کنید. اما چطور باید بلاک چین را به روز رسانی کرد؟با فرض اینکه یک الگوریتم امنِ ضد کوانتومی پیدا کنیم، می توانیم با یک فورک همه چیز را به روال عادی برگردانیم. اما با ارزهای دیجیتال قدیمی یا ارزهایی که کلید خصوصی شان گم شده است چه کار باید کنیم؟ فقط باید بگوییم «ببخشید، خداحافظ. این بخش بلاک چین دیگر معتبر نیست، مگر آنکه آن را منتقل کنید و دوباره رمزنگاری انجام دهید» یا قصد داریم فناوری تازه ای پیدا کنیم؟

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " آیا کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند بیت کوین را شکست دهند؟ فیزیک‌دان کوانتومی پاسخ می‌دهد از منبع ارز دیجیتال. "

اخبار گوناگون