روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " کره شمالی با آگهی‌های جعلی در لینکدین کسب‌وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ منتشر شد.

کره شمالی با آگهی‌های جعلی در لینکدین کسب‌وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد

اف -سکیور (F-Secure)، شرکت فنلاندی فعال در حوزه امنیت سایبری، موفق به کشف یک حمله فیشینگ علیه یک شرکت ارزهای دیجیتال شده است. آن طور که شواهد نشان می دهد، گروه لازاروس (Lazarus Group)، هکرهایی که از حمایت دولت کره شمالی برخوردارند، این حمله را ترتیب داده اند. به گزارش یوتودی، در این حمله، هکرها با ارسال یک آگهی […]

The post کره شمالی با آگهی های جعلی در لینکدین کسب وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهد appeared first on ارزدیجیتال.

اف -سکیور (F-Secure)، شرکت فنلاندی فعال در حوزه امنیت سایبری، موفق به کشف یک حمله فیشینگ علیه یک شرکت ارزهای دیجیتال شده است. آن طور که شواهد نشان می دهد، گروه لازاروس (Lazarus Group)، هکرهایی که از حمایت دولت کره شمالی برخوردارند، این حمله را ترتیب داده اند.به گزارش یوتودی، در این حمله، هکرها با ارسال یک آگهی شغلی جعلی روی شبکه اجتماعی لینکدین، مدیر سیستم (Sysadmin) شرکت یادشده را هدف گرفته اند.آن طور که پیداست، پیام خصوصی ارسالی به قربانی، حاوی یک فایل ورد آلوده به بدافزار بوده است.گفتنی است هکرها در این فایل با دستاویز قراردادن سازگاری با الزامات نظارتی اتحادیه اروپا، از کاربر خواسته اند تا برای مشاهده محتویات آن، قابلیت ماکرو را فعال کند. گفتنی از ماکروها یا کلان دستورها برای انجام خودکار بسیار از وظایف در نرم افزارهایی مثل ورد و اکسل استفاده می شود.تصویری از فایل ورد آلوده به بدافزارپس از موافقت کاربر با دسترسی فایل ورد یادشده به ماکروها، یک رشته کد مربوط به یک ماکروی مخرب اجرا می شود و سپس اطلاعات را به کامپیوتر تحت کنترل گروه لازاروس ارسال می کند.آن طور که اف- سکیور می گوید هکرهای لازاروس، آنتی ویروس کامپیوتر قربانی را غیرفعال کرده اند تا او متوجه این حمله سایبری نشود:گرونه لازاروس برای آنکه بتواند از سد دفاع سایبری سازمان ها در این دست از حملات بگریزد، سرمایه گذاری ها هنگفتی انجام داده است. این گروه با غیرفعال کردن آنتی ویروس کامپیوتر قربانی یا حذف شواهد مربوط به نصب بدافزارها سعی می کنند تا جای ممکن از خود ردپایی بر جای نگذارند.گفتنی است این حمله فیشینگ، بخشی از یک کارزار سایبری گسترده علیه شمار زیادی از شرکت های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در دست کم ۱۴ کشور از جمله آمریکا، بریتانیا و ژاپن است.گفتنی است کره شمالی، سابقه طول و درازی در هک صرافی های ارزهای دیجیتال دارد. بنابر گزارشی که در مارس ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷) از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد منتشر شد، کره شمالی با وجوهات مسروقه از صرافی ها و شرکت ها در قالب ارزهای فیات و دیجیتال، توانسته ۶۷۰ میلیون دلار جمع آوری و از آن برای تأمین مالی برنامه توسعه سلاح های هسته ای خود استفاده کند.با این حال، کره شمالی قویاً این اتهامات را رد کرده و به رغم شواهد فراوان، آن ها را شایعات بی پایه و اساس خوانده است:این گزارش های ساختگی که از سوی نیروهای متخاصم تهیه می شود، چیزی جز یک بازی کثیف با هدف خدشه دار کردن چهره کره شمالی و یافتن دستاویزی برای اعمال تحریم های بیشتر نیست.گفتنی است گروه لازاروس، پیش تر نیز در سال ۲۰۱۷ حمله باج افزاری واناکرای (WannaCry) را علیه بیش از ۳۰۰,۰۰۰ کامپیوتر در سرتاسر جهان ترتیب داده بود. در این حمله، از قربانیان خواسته شده بود تا برای مهاجمان بیت کوین ارسال کنند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " کره شمالی با آگهی‌های جعلی در لینکدین کسب‌وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد از منبع ارز دیجیتال. "

اخبار گوناگون