روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " آمریکا: اطلاعات تمام تراکنش‌های بالای ۲۵۰ دلار در ارزهای دیجیتال باید گزارش شود! از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ منتشر شد.

آمریکا: اطلاعات تمام تراکنش‌های بالای ۲۵۰ دلار در ارزهای دیجیتال باید گزارش شود!

«شبکه اقدام علیه جرایم مالی» ایالات متحده موسوم به FinCEN و بانک مرکزی این کشور درصدند تا اطلاعات بیشتری را در مورد تراکنش های خرد به دست بیاورند. به گزارش کوین تلگراف، بر اساس طرح پیشنهادی جدیدی که روز گذشته (جمعه) منتشر شده، نهادهای دولتی حوزه پولی ایالات متحده می خواهند سقف مبلغ تراکنش های بین المللی ناشناس را از […]

The post آمریکا: اطلاعات تمام تراکنش های بالای ۲۵۰ دلار در ارزهای دیجیتال باید گزارش شود! appeared first on ارزدیجیتال.

«شبکه اقدام علیه جرایم مالی» ایالات متحده موسوم به FinCEN و بانک مرکزی این کشور درصدند تا اطلاعات بیشتری را در مورد تراکنش های خرد به دست بیاورند.به گزارش کوین تلگراف، بر اساس طرح پیشنهادی جدیدی که روز گذشته (جمعه) منتشر شده، نهادهای دولتی حوزه پولی ایالات متحده می خواهند سقف مبلغ تراکنش های بین المللی ناشناس را از ۳,۰۰۰ دلار به ۲۵۰ دلار کاهش دهند. به این ترتیب، تمامی مؤسسات مالی مکلف خواهند شد که اطلاعات ریز تراکنش هایی با مبلغ بیشتر از ۲۵۰ دلار را که از مبدأ یا به مقصد ایالات متحده ارسال/دریافت می شود، در اختیار نهادهای دولتی قرار دهند. این قانون که از آن با عنوان قانون سفر (Travel Rule) یاد می شود، تمامی تراکنش های مالی خرد و مبادلات پولی جزئی را شامل خواهد شد.علاوه بر این، طرح پیشنهادی یادشده صراحتاً به ارزهای مجازی تبدیل پذیر نیز اشاره کرده و یادآور شده است که این گونه از ارزها نیز در دسته پول جای گرفته و تمامی قوانین مفروض برای پول برای آنها نیز اعمال می شود.گفتنی است اطلاعاتی که مؤسسات مالی باید ذیل قانون سفر با یکدیگر و نهادهای قانونی به اشتراک بگذارند، از قرار زیر است:(الف): نام و آدرس مبدأ یا فرستنده(ب): مبلغ تراکنش یا سفارش انتقال(ج): تاریخ انجام تراکنش یا سفارش انتقال(د): هرگونه دستورالعمل دریافتی از سوی مبدأ یا فرستنده تراکنش یا سفارش انتقال(ه): هویت بانک یا نهاد مالی دریافت کننده ذی نفعبه این ترتیب، در صورت تصویب نهایی طرح پیشنهادی یادشده، صرافی های ارز دیجیتال باید اطلاعات شخصی زیادی را در حساب های کاربری افراد نگه داری کنند که خود تهدید بزرگی برای امنیت داده ها قلمداد می شود. علاوه بر این، این طرح به طور ضمنی نهادهای مالی را ملزم می کند که از موقعیت جغرافیایی هر تراکنش با مبلغ بیشتر از ۲۵۰ دلار آگاهی پیدا کنند.گفتنی است که گروه ویژه اقدام مالی در تلاش است تا قانون مشابهی را در سرتاسر جهان اعمال کند؛ اقدامی که بی شک در دنیای ارزهای دیجیتال، سروصدای زیادی به پا خواهد کرد. درواقع الزام مؤسسات مالی به جمع آوری و تبادل اطلاعات مشتریان، خلاف روح حاکم بر مفهوم «سیستم پول نقد الکترونیک فرد به فرد» است که در وایت پیپر بیت کوین تشریح شده است.در حال حاضر، طرح پیشنهادی یادشده هنوز به تصویب نهایی نرسیده است. FinCEN و فدرال رزرو از عموم کاربران خواسته اند تا نظرها و پیشنهادهای خود را پیرامون این طرح، طی یک ماه آتی برای آنها ارسال کنند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " آمریکا: اطلاعات تمام تراکنش‌های بالای ۲۵۰ دلار در ارزهای دیجیتال باید گزارش شود! از منبع ارز دیجیتال. "

اخبار گوناگون