روی خط خبر

  • ارز دیجیتال
  • ارز دیجیتال
  • یک دانشمند هشدار داد: ممکن است از کامپیوترهای کوانتومی در ابتدا برای شکستن الگوریتم‌های حیاتی بیت کوین استفاده شود

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " یک دانشمند هشدار داد: ممکن است از کامپیوترهای کوانتومی در ابتدا برای شکستن الگوریتم‌های حیاتی بیت کوین استفاده شود از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ منتشر شد.

یک دانشمند هشدار داد: ممکن است از کامپیوترهای کوانتومی در ابتدا برای شکستن الگوریتم‌های حیاتی بیت کوین استفاده شود

پیتر شر (Peter Shor)، ریاضی دان و دانشمند سرشناس در اظهارنظری تازه مدعی شده که نهادهای دولتی می توانند به کمک رایانه های کوانتومی، الگوریتم های رمزنگاری بیت کوین را در هم بشکنند. به گزارش دیلی هودل، شر که هم اکنون با سمت استادتمام در دانشگاه MIT به تدریس و تحقیق مشغول است، در مصاحبه با نشری معتبر نیچر مگزین […]

The post یک دانشمند هشدار داد: ممکن است از کامپیوترهای کوانتومی در ابتدا برای شکستن الگوریتم های حیاتی بیت کوین استفاده شود appeared first on ارزدیجیتال.

پیتر شر (Peter Shor)، ریاضی دان و دانشمند سرشناس در اظهارنظری تازه مدعی شده که نهادهای دولتی می توانند به کمک رایانه های کوانتومی، الگوریتم های رمزنگاری بیت کوین را در هم بشکنند.به گزارش دیلی هودل، شر که هم اکنون با سمت استادتمام در دانشگاه MIT به تدریس و تحقیق مشغول است، در مصاحبه با نشری معتبر نیچر مگزین (Nature Magazine) ادعا کرده است که رایانه های کوانتومی می توانند کلیدهای رمزنگاری متعارف کنونی موسوم به آراس ای (RSA) را بشکنند. گفتنی است بسیاری از پدیده های دنیای فناوری از جمله اینترنت و ارزهای دیجیتال از کلیدهای RSA برای در امان ماندن از حملات سایبری استفاده می کنند. شر می گوید که هیچ کس جز نهادهای دولتی از جمله آژانس امنیت ملی ایالات متحده، قادر به شکستن این رمزنگاری نیست. شر می افزاید:احتمالاً اولین کسانی که به سراغ شکستن الگوریتم های رمزنگاری RSA می روند، نهادهایی از جمله آژانس امنیت ملی آمریکا هستند. این نهادها اگر دستشان به رایانه های کوانتومی برسد، کار تمام است، منتها در ابتدای امر، این کامپیوترها بسیار کند عمل خواهند کرد. اگر شما یک رایانه کوانتومی در اختیار داشته باشد، تنها می توانید یک کلید RSA را در هر ساعت بشکنید و نمی توانید منجر به بروز یک خطر امنیتی در سطح ملی بشوید. با این حال، اگر آژانس امنیت ملی به رایانه کوانتومی دست پیدا کند، کارهای بسیار مهم تری از سرک کشیدن به ایمیل های شخصی شما انجام خواهد داد.علاقه مندان به حوزه ارزهای دیجیتال، از نزدیک، تحولات دنیای رایانش کوانتومی را دنبال می کنند؛ چراکه این فناوری می تواند الگوریتم های رمزنگاری نهفته در ورای بیت کوین را در هم بشکند. پیش تر نیز مجمع جهانی اقتصاد با انتشار گزارشی اعلام کرده بود که رایانه های کوانتومی می توانند استانداردهای رمزنگاری فعلی را از رده خارج کنند. در بخشی از این گزارش آمده است:توان رایانشی غیرقابل تصور یک رایانه کوانتومی قدرتمند و برخوردار از قابلیت تصحیح خطا بیش از هر چیز بدان معنی است که رمزنگاری کلید عمومی محکوم به فنا است. از این رو، فناوری های امنیتی پایه مورد استفاده در بسیاری از سامانه های دیجیتالی کنونی، دیگر به درد نخواهند خورد و باید استانداردهای رمزنگاری جدیدی تعریف شود.گفتنی است به تازگی نیروگاه صنعتی هانی ول (Honeywell) اعلام کرده که در حال ساخت رایانه ای کوانتومی به نام سیستم مدل اچ وان (System Model H1) است. به گفته هانی ول، این رایانه بالاترین حجم کوانتومی را در صنعت رایانش تولید می کند.دیوید شوارتز (David Schwartz)، معاون ارشد فنی بنیاد ریپل در پاسخ به اینکه آیا رایانه های کوانتومی، صنعت ارزهای دیجیتال را در معرض تهدید قرار می دهند یا خیر، می گوید:این رایانه ها طی یک دهه می توانند به اندازه ای قدرتمند شوند که تمامی الگوریتم های رمزنگاری کنونی را در هم بشکنند.وی می افزاید:با اطمینان می توانم بگوییم که دست کم یک دهه تا ورود رایانه های کوانتومی به بازار فرصت داریم، با این حال نمی توان از احتمال وقوع پیشرفت های چشم گیر در این حوزه به سادگی عبور کرد. در هر حال، من از دید یک ناظر محتاط و نگران صحبت می کنم.در این باره بیشتر بخوانید

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " یک دانشمند هشدار داد: ممکن است از کامپیوترهای کوانتومی در ابتدا برای شکستن الگوریتم‌های حیاتی بیت کوین استفاده شود از منبع ارز دیجیتال. "

اخبار گوناگون