روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " اسناد لورفته: چینالیسیس از یک کاوشگر بلاک برای پیداکردن آی‌پی کاربران استفاده می‌کند از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ منتشر شد.

اسناد لورفته: چینالیسیس از یک کاوشگر بلاک برای پیداکردن آی‌پی کاربران استفاده می‌کند

داده های لورفته نشان می دهد که چینالیسیس از یک کاوشگر بلاک به عنوان ابزاری برای دریافت اطلاعات مربوط به آی پی کاربران و کمک به نهادهای قانونی استفاده می کند. به گزارش «The Block»، به نظر می رسد که این اطلاعات طی نشست معرفی چینالیسیس به نهادهای قانونی ایتالیا لو رفته باشد. طبق این اطلاعات، چینالیسیس از سرویس والت اکسپلورر (Walletwxplorer.com) […]

The post اسناد لورفته: چینالیسیس از یک کاوشگر بلاک برای پیداکردن آی پی کاربران استفاده می کند appeared first on ارزدیجیتال.

داده های لورفته نشان می دهد که چینالیسیس از یک کاوشگر بلاک به عنوان ابزاری برای دریافت اطلاعات مربوط به آی پی کاربران و کمک به نهادهای قانونی استفاده می کند.به گزارش «The Block»، به نظر می رسد که این اطلاعات طی نشست معرفی چینالیسیس به نهادهای قانونی ایتالیا لو رفته باشد. طبق این اطلاعات، چینالیسیس از سرویس والت اکسپلورر (Walletwxplorer.com) برای جمع آوری اطلاعاتی در ارتباط با آی پی کاربران بهره می برد.با استفاده از این مجموعه داده ها، می توانیم به مراجع قضایی اطلاعات مفیدی در مورد آی پی های مرتبط با یک آدرس ارز دیجیتال ارائه کنیم. همچنین می توانیم هر آدرسی که بخواهیم را در گذشته بررسی کنیم تا دیگر آدرس های بیت کوین او را هم پیدا کنیم. [حتی] می توانیم داده هایی از یک آدرس که هنوز به بلاک چین چیزی مخابره نکرده است را هم جمع آوری کنیم؛ مثلا، صاحب اگر یک آدرس بیت کوین در قالب بخشی از یک برنامه آدم ربایی یا تهدید حساب خود را چک کند، می توانیم رد آی پی او را بزنیم.هنوز مشخص نیست که این نشست معرفی چه زمانی برگزار شده است یا چینالیسیس چه زمانی این ابزارها را توسعه داده است. گفته می شود که این اطلاعات از طریق اسناد پنهان تیم دارک وب پلیس امنیت اطلاعات ایتالیا به دست آمده است.طبق اسناد لورفته، به نظر می رسد که این جلسه بخشی از تحقیقات پلیس در مورد برلوسکونی مارکت (Berlusconi Market) که یک بازار دارک وب ایتالیایی بود، باشد. فعالیت این بازار سال ۲۰۱۹ توسط پلیس متوقف شد. چینالیسیس از صحبت در مورد این اخبار خودداری کرده است.با وجود این که چینالیسیس هیچ صحبتی از والت اکسپلورر نکرده است، اما دو شرکت از طریق آلش یاندا (Ales Janda) به یکدیگر مربوط می شوند. یاندا سال ۲۰۱۵ به عنوان یک توسعه دهنده و محقق به چینالیسیس پیوست. به علاوه، در پایین وب سایت والت اکسپلورر، تبلیغی از چینالیسیس به چشم می خورد. داده ها نشان می دهد که این اشاره به چینالیسیس از ابتدای سال ۲۰۱۶ در این وب سایت وجود دارد.در بخش «دربارهٔ ما» در وب سایت والت اکسپلورر آمده است:پایگاه داده اسامی از سال ۲۰۱۶ به روز نیست (مگر در موارد بسیار نادر) که خود زمان بسیار زیادی است؛ چراکه والت اکسپلورر را در زمان بیکاری خودم ساختم. پس از آن به چینالیسیس ملحق شدم که محصولی مشابه دارد (ولی بسیار پیشرفته تر) و [آنجا] حقوق می گیرم که اسامی را کشف کنم. تا زمانی که برای این کار حقوق می گیرم، نمی توانم اسامی را به شکل عمومی منتشر کنم. اگر اسم های جدید را می خواهید از چینالیسیس درخواست کنید.این در حالی است که در این وب سایت هیچ اشاره ای به استفاده از قالب خدمات چینالیسیس نشده است.چینالیسیس بزرگترین شرکت تحلیل داده در حوزه بلاک چین است و با نهادهای امنیتی و حقوقی آمریکا همکاری می کند. صبح امروز هم وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که برای تحریم حساب های صرافی روسی، از خدمات چینالیسیس استفاده می کند.در این باره بیشتر بخوانید

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " اسناد لورفته: چینالیسیس از یک کاوشگر بلاک برای پیداکردن آی‌پی کاربران استفاده می‌کند از منبع ارز دیجیتال. "

اخبار گوناگون
× ×