روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " هشدار جامعه مونرو: یک استخر استخراج در آستانه رسیدن به ۵۱ درصد از هش ریت شبکه است از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ منتشر شد.

هشدار جامعه مونرو: یک استخر استخراج در آستانه رسیدن به ۵۱ درصد از هش ریت شبکه است

سرعت رشد هش ریت یکی از استخرهای شبکه مونرو، اعضای جامعه این ارز دیجیتال را نگران کرده است. بسیاری از معامله گران نگران حملات احتمالی به این شبکه و تبعات آن برای کل جامعه مونرو هستند. به گزارش کوین تلگراف، روز سه شنبه، هش ریت یکی از استخرهای استخراج پرایویسی کوین یا ارز دیجیتال خصوصی محور مونرو، به […]

The post هشدار جامعه مونرو: یک استخر استخراج در آستانه رسیدن به ۵۱ درصد از هش ریت شبکه است appeared first on ارزدیجیتال.

سرعت رشد هش ریت یکی از استخرهای شبکه مونرو، اعضای جامعه این ارز دیجیتال را نگران کرده است. بسیاری از معامله گران نگران حملات احتمالی به این شبکه و تبعات آن برای کل جامعه مونرو هستند.به گزارش کوین تلگراف، روز سه شنبه، هش ریت یکی از استخرهای استخراج پرایویسی کوین یا ارز دیجیتال خصوصی محور مونرو، به اسم «MineXMR» به بیش از ۱.۴ گیگاهش بر ثانیه (GH/s) رسید؛ رقمی که معادل ۴۴ درصد از هش ریت کل شبکه مونرو است. حدود ۱۳,۰۰۰ ماینر در این استخر مشغول به کار هستند و کارمزد آن هم ۱ درصد است. طبق داده های سایت آرشیو دات او آر جی (Archive.org)، استخر MineXMR در ماه اوت (مرداد) تنها ۳۴ درصد از هش ریت کل شبکه مونرو را در اختیار داشت.اکنون رشد سریع هش ریت این استخر، برخی از طرفداران مونرو را نگران کرده است.یکی از کاربران ردیت در این باره نوشته است:همین حالا باید با استخر MineXMR حرف بزنیم! لطفاً به آدرس «[email protected]» که متعلق به ادمین های این استخر است، ایمیل بزنید و از آنها بخواهید که کاری کنند. رسیدن سهم آنها از هش ریت کل شبکه به ۵۱ درصد، نه به نفع جامعه مونرو است و نه به نفع خود این استخر.اگر یک حمله ۵۱ درصدی اتفاق بیفتد، مهاجمان می توانند تراکنش های شبکه مونرو را تغییر دهند و از روش دوبار خرج کردن استفاده کنند. با وجود این، با توجه به اینکه شبکه مونرو هویت فرستنده و گیرنده را با استفاده از آدرس های پنهان و فناوری امضای حلقوی مخفی می کند، در این حالت، قابلیت های هکرها خیلی محدوتر می شود. از نظر تئوری، هکرها فقط برای استخراج بلاک های خالی می توانند از چنین حمله هایی استفاده کنند. علاوه براین، آنها تنها می توانند مونروهای خود را دو بار خرج کنند؛ به این صورت که ارزهای دیجیتال خود را به یک صرافی می فروشند و سپس دفترکل دیگری را منتشر می کنند.کاربران ردیت به این موضوع هم اشاره کرده اند که استخر ماین مونرو موقعیت دفاتر خود را که در انگلستان قرار دارد، به صورت عمومی کرده است. اگر استخری ۵۱ درصد از هش ریت شبکه ای را در اختیار داشته باشد و به دیداس یا حملات کلاهبرداری روی بیاورد، با پیامدهای قانونی کشوری که در آن فعالیت می کند، روبه رو می شود. حتی اگر بیش از ۵۱ درصد از هش ریت شبکه ای متعلق به یک استخر استخراج باشد، تنها در صورتی عملکرد یک بلاک چین به خطر می افتد که این استخر قصد داشته باشد از موقعیت خود سوءاستفاده کند.در این باره بیشتر بخوانید

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " هشدار جامعه مونرو: یک استخر استخراج در آستانه رسیدن به ۵۱ درصد از هش ریت شبکه است از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×