روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " سقوط ۷ درصدی بیت کوین با بالاگرفتن تنش میان روسیه و غرب؛ جنگ چه پیامدهای برای اقتصاد دارد؟ از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ منتشر شد.

سقوط ۷ درصدی بیت کوین با بالاگرفتن تنش میان روسیه و غرب؛ جنگ چه پیامدهای برای اقتصاد دارد؟

روز گذشته با بالاگرفتن تنش های میان روسیه و اوکراین و تشدید احتمال شکل گیری درگیری نظامی میان دو کشور، قیمت بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال سقوط کرد. روسیه بخشی از نیروهای نظامی خود را روانه بخش شرقی اوکراین کرده است و دولت بایدن هم تاکنون این اقدام را با تشدید تحریم ها پاسخ داده است. […]

The post سقوط ۷ درصدی بیت کوین با بالاگرفتن تنش میان روسیه و غرب؛ جنگ چه پیامدهای برای اقتصاد دارد؟ appeared first on ارزدیجیتال.

روز گذشته با بالاگرفتن تنش های میان روسیه و اوکراین و تشدید احتمال شکل گیری درگیری نظامی میان دو کشور، قیمت بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال سقوط کرد. روسیه بخشی از نیروهای نظامی خود را روانه بخش شرقی اوکراین کرده است و دولت بایدن هم تاکنون این اقدام را با تشدید تحریم ها پاسخ داده است. به عقیده کارشناسان، خسمانه ترشدن روابط روسیه با قدرت های غربی، می تواند ضربه سختی به اقتصاد جهانی وارد کند.به گزارش کوین دسک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز گذشته در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به شهروندان کشورش گفت که حاکمیت دو بخش جدایی طلب شرق اوکراین را که طرفدار روسیه هستند به رسمیت می شناسد. پوتین در بخشی از سخنان خود بحث حمله به خاک اوکراین را هم مطرح کرد و گفت از آنجایی که دولت فعلی اوکراین طرفدار غرب است، تهدیدی برای روسیه محسوب می شود.اوایل امروز، سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد که هیچ برنامه مشخصی برای دیدار پوتین و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، وجود ندارد. پوتین روز گذشته دستور داده بود که ۱۵۰٬۰۰۰ سرباز روسی برای مأموریتی که آن را «حفظ صلح» در منطقه نامیده است، روانه بخش های جدایی طلب اوکراین شوند. آن طور که از آخرین گزارش ها پیداست، این نیروهای نظامی هر لحظه به مرز اوکراین نزدیک تر می شوند.از آنجایی که درگیری بین اوکراین و روسیه می تواند سبب افزایش قیمت انرژی در بازارهای جهانی شود، سرمایه گذاران بازارهای مالی هم در هفته های اخیر بیشتر سعی کرده اند تا از درگیرشدن با ریسک اجتناب کنند. این در حالی است که بایدن روز گذشته با صدور یک فرمان اجرایی تحریم هایی را که پیش تر علیه دولت روسیه اعمال کرده بود، گسترش داد. تحریم های جدید دولت آمریکا و متحدان اروپایی این کشور و به دنبال آن اقدامات تلافی جویانه روسیه، می تواند با تشدید تورم و ایجاد اختلال در زنجیره تأمین بسیاری از کالاهای اساسی، بر اقتصاد جهانی ضربه وارد کند.علاوه افزایش تحریم ها علیه روسیه، دولت بایدن جریمه هایی را هم برای بخش های جدایی طلب اوکراین در نظر گرفته است. این در حالی است که قیمت هر بشکه نفت خام دریای برنت به ۹۷ دلار رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۴ درصدی داشته است.در لحظه نگارش این گزارش، بیت کوین با قیمتی حدود ۳۶٬۹۰۰ دلار معامله می شود و در ۲۴ ساعت گذشته سقوطی ۶ درصدی را تجربه کرده است. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بازار، هم در این مدت بیش از ۷.۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است و اکنون با قیمت ۲٬۵۳۰ دلار خریدوفروش می شود.سوزانا استریتر (Susannah Streeter)، تحلیلگر ارشد مؤسسه مالی هارگریوز لنس داون (Hargreaves Lansdown)، گفته است:شرایط بازارهای مالی در حال حاضر بسیار حساس به نظر می رسد. اعتماد به نفس موقتی سرمایه گذاران همواره ممکن است به سرعت از بین برود و این دقیقاً همان چیزی است که امروز پس از بالاگرفتن تنش های میان روسیه و قدرت های غربی شاهد آن بودیم.در این باره بیشتر بخوانید

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " سقوط ۷ درصدی بیت کوین با بالاگرفتن تنش میان روسیه و غرب؛ جنگ چه پیامدهای برای اقتصاد دارد؟ از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×