روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " دور زدن تحریم‌ها در صرافی‌ها و پروژه‌های دیفای، سخت‌تر می‌شود از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ منتشر شد.

دور زدن تحریم‌ها در صرافی‌ها و پروژه‌های دیفای، سخت‌تر می‌شود

چین آلایسس (Chainalysis)، شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چینی، از راه اندازی دو ابزار رصد تحریم ها برای کمک به نظارت بیشتر بر صرافی ها و پروژه های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خبر داد. ابزار اول یک اوراکل درون زنجیره ای (On-chain Oracle) و ابزار دوم نیز یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) است. به گزارش کوین تلگراف، چین آلایسس خبر داده است […]

The post دور زدن تحریم ها در صرافی ها و پروژه های دیفای، سخت تر می شود appeared first on ارزدیجیتال.

چین آلایسس (Chainalysis)، شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چینی، از راه اندازی دو ابزار رصد تحریم ها برای کمک به نظارت بیشتر بر صرافی ها و پروژه های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خبر داد. ابزار اول یک اوراکل درون زنجیره ای (On-chain Oracle) و ابزار دوم نیز یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) است.به گزارش کوین تلگراف، چین آلایسس خبر داده است که این دو ابزار رصد تحریم ها به صورت رایگان در اختیار صنایع مرتبط با ارزهای دیجیتال قرار می گیرند.چین آلایسس در گزارش خود که ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) آن را منتشر کرد، این ابزارهای رصد را دو جزء اصلی نرم افزار جدید خود دانست که به صرافی ها برای رصد کردن کیف پول ها و معاملاتی که به نظر می رسد تحریم های اقتصادی را دور می زنند، کمک می کند. اولین ابزاری که بلافاصله در دسترس همه قرار می گیرد، یک اوراکل درون زنجیره ای است.این اوراکل درون زنجیره ای قراردادی هوشمند است که پروژه های دیفای را مورد هدف قرار داده و استفاده کیف پول های تحریم شده از آنها را مورد ارزیابی قرار می دهد. این امر به آن معنی است که تمام کیف پول های موجود در فهرست تحریم های اقتصادی ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سازمان ملل به طور خودکار برای استفاده کنندگان از این اوراکل، در دسترس خواهد بود.ابزار دوم که قرار است ماه آینده منتشر شود، یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) است. این API دقیقاً از همان داده های اوراکل درون زنجیره ای استفاده می کند تا موجود بودن کیف پول مورد نظر در فهرست تحریم ها را بررسی کند. این API برای استفاده برنامه های مختلف، از جمله صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال و رابط های کاربری تلفن های همراه، طراحی شده است.مایکل گروناگر (Michael Gronager)، از بنیانگذاران و مدیرعامل چین آلایسس، ضمن انتشار بیانیه ای درباره اهمیت شفافیت در ارزهای دیجیتال گفت:او افزود که چین آلایسس توسعه ابزارهای رصدگری خود را تسریع کرده است و آنها را به صورت رایگان در اختیار همه فعالین صنعت ارزهای دیجیتال قرار خواهد داد. گروناگر در همین زمینه می افزاید: چین آلایسس اعلام کرد که با توجه به رشد فزاینده پروژه های دیفای، توجه خود را بیش از پیش بر نظارت و بررسی تراکنش های این حوزه معطوف خواهیم کرد.در حال حاضر، کاربران پلتفرم های دیفای نسبت به صرافی های متمرکز که پروتکل های تایید هویت دقیقی مثل KYC دارند، از قابلیت ناشناس ماندن بیشتری برخوردارند.کوین بیس (Coinbase)، پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، نیز معتقد است که شفافیت ذاتی و ماهیت عمومی ارزهای دیجیتال در واقع می تواند به دولت ها در اجرای بیش ازپیش تحریم ها کمک کند.پلتفرم ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، بیشتر از این ایده حمایت کرده است که شفافیت ذاتی و ماهیت عمومی ارزهای دیجیتال می تواند در واقع به دولت ها در اجرای تحریم ها کمک کند.پل گروال (Paul Grewal) مدیر ارشد حقوقی کوین بیس اوایل هفته در پستی وبلاگی افزود:در جایی که ارزهای سنتی فیات به بازیگران بد اجازه می دهند از شرکت های صوری، بهشت های مالیاتی و ساختارهای مالکیت غیرشفاف برای «جابه جایی های مبهم سرمایه ها» استفاده کنند، دارایی های مبتنی بر ارزهای دیجیتال اساساً عمومی و قابل ردیابی هستند، که همین امر به مقامات حکومتی کمک می کند، راه های فرار را شناسایی و از آنها جلوگیری کنند.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " دور زدن تحریم‌ها در صرافی‌ها و پروژه‌های دیفای، سخت‌تر می‌شود از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×