روی خط خبر

  • ارز دیجیتال
  • ارز دیجیتال
  • درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ منتشر شد.

درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت یا همان «شاپرک» که متولی شبکه پرداخت کشور محسوب می شود، به تازگی در نامه ای خطاب به شرکت های پرداخت یار گفته است درگاه پرداخت کسب وکارهای اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد از ۲۴ آبان، یعنی سه روز دیگر، از طرف خود شاپرک قطع خواهد شد. این در حالی است […]

The post درگاه پرداخت کسب وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می شود؛ وضعیت صرافی های ارز دیجیتال در هاله ای از ابهام appeared first on ارزدیجیتال.

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت یا همان «شاپرک» که متولی شبکه پرداخت کشور محسوب می شود، به تازگی در نامه ای خطاب به شرکت های پرداخت یار گفته است درگاه پرداخت کسب وکارهای اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد از ۲۴ آبان، یعنی سه روز دیگر، از طرف خود شاپرک قطع خواهد شد. این در حالی است که وضعیت قانونی صرافی های ارز دیجیتال هنوز در کشور مشخص نشده و این پلتفرم ها مانند گذشته امکان دریافت اینماد ندارند.به گزارش ارزدیجیتال، شاپرک در نامه خود گفته است:به اطلاع می رساند از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ پایانه های اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد در طی ۶ هفته از تاریخ فوق، راساً از سوی شرکت شاپرک غیرفعال خواهد گردید و مسئولیت هرگونه اختلال و تبعات ناشی از آن بر عهده آن شرکت خواهد بود.شاپرک حدود یک سال پیش نیز داشتن اینماد را برای کسب وکارهای متقاضی درگاه پرداخت جدید الزامی کرده بود. اکنون اما، با این تصمیم تمامی کسب وکارها، از جمله پایانه هایی که از قبل و بدون داشتن اینماد درگاه پرداخت دریافت کرده بودند، ملزم به داشتن اینماد برای استفاده از درگاه پرداخت خود و پیشگیری از غیرفعال شدن آن توسط شاپرک خواهند بود.این تصمیم در حالی گرفته می شود که صرافی های ارز دیجیتال داخل کشور به طور کلی امکان دریافت اینماد را ندارند. از طرفی، طبق دستورالعمل های قبلی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در رابطه با فعالیت صرافی های ارز دیجیتال، کسب وکارهای فعال در حوزه های مالی جدید که تاکنون مقررات گذاری برای آنها انجام نشده است، تا زمان تعیین تکلیف وضعیت قانونی شان، می توانند با ثبت دامنه خود در سامانه اینماد و بدون دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، درگاه پرداخت دریافت کنند.از آنجایی که هنوز مقررات گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال و پلتفرم های مبادله این دارایی های در کشور صورت نگرفته است، صرافی های داخلی نیز قاعدتاً نباید برای داشتن درگاه پرداخت ملزم به ارائه اینماد باشند. با این حال، روشن نبودن مقررات و تصمیم نهادهای مسئول در زمینه پرداخت و تجارت الکترونیک، سبب شده است تا وضعیت درگاه پرداخت صرافی های ارز دیجیتال همچنان در هاله ای از ابهام باقی بماند.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×