روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " نماینده مجلس: رمزریال مشکل پول‌های تقلبی بازار را حل می‌کند از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ منتشر شد.

نماینده مجلس: رمزریال مشکل پول‌های تقلبی بازار را حل می‌کند

غلامرضا مرحبا، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، به تازگی گفته است با راه اندازی پروژه رمزریال، ارز دیجیتال ملی ایران، مشکل وجود ریال های تقلبی در بازار حل می شود و همچنین پول فیزیکی کمتری چاپ خواهد شد و هزینه های دولت کاهش پیدا خواهد کرد. به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایلنا، مرحبا اخیراً در گفت وگویی درباره راه اندازی رمزریال […]

The post نماینده مجلس: رمزریال مشکل پول های تقلبی بازار را حل می کند appeared first on ارزدیجیتال.

غلامرضا مرحبا، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، به تازگی گفته است با راه اندازی پروژه رمزریال، ارز دیجیتال ملی ایران، مشکل وجود ریال های تقلبی در بازار حل می شود و همچنین پول فیزیکی کمتری چاپ خواهد شد و هزینه های دولت کاهش پیدا خواهد کرد.به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایلنا، مرحبا اخیراً در گفت وگویی درباره راه اندازی رمزریال و شروع به کار آن گفته است:رمزریال همان ریال دیجیتال است و آیین نامه و شرایط استفاده و کارکرد آن را بانک مرکزی اعلام خواهد کرد و طبیعتاً از طریق سامانه هایی قابل استفاده خواهد بود و مردم دیگر با گرفتاری های پول فیزیکی مواجه نخواهند بود.سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:در حال حاضر کارت اعتباری بین المللی در کشور وجود ندارد و کارت های بانکی هم از سپرده بانکی استفاده می کنند؛ اما در بحث رمزریال همان ریالی که در اختیار دارید ماهیت دیجیتال پیدا می کند.مرحبا با بیان اینکه استفاده از مرز ریال راحت تر و امن تر است، گفت: نمونه ای از مزیت های رمزریال این است که با ورود رمزریال مشکل وجود ریال های تقلبی در بازار حل می شود و دیگر انگیزه ای برای تولید ریال تقلبی نخواهد بود. از دیگر مزایای رمز ریال این است که مشکلات مرتبط با بحث خزانه داری و حمل ونقل و جابه جایی پول فیزیکی را نخواهیم داشت.او تأکید کرد:لازم نیست همه مردم از رمزریال استفاده کنند و صحبت از رمزریال برای جابه جایی ها و تراکنش های خرد نیست بلکه صحبت از حسابداری و بانکداری کلان در اقتصاد کلان است. ارقام درشت و قابل توجهی بین دستگاه ها یا بین بانک ها در حال جابه جایی است که با وجود رمزریال این انتقالات بسیار سهل تر انجام می شود و همچنین با رمزریال پول فیزیکی کمتر چاپ خواهد شد و هزینه های دولت را کاهش می دهد.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " نماینده مجلس: رمزریال مشکل پول‌های تقلبی بازار را حل می‌کند از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×