روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " چین‌آنالیسیس: صنعت ارزهای دیجیتال در شرایط بدتر از بحران ftx دوام آورده‌ است از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ منتشر شد.

چین‌آنالیسیس: صنعت ارزهای دیجیتال در شرایط بدتر از بحران ftx دوام آورده‌ است

سقوط صرافی FTX در سال جاری بسیار شبیه ورشکستگی صرافی مت گاکس در سال ۲۰۱۴ است. به همین دلیل، شرکت تحلیل بلاک چین چین آنالیسیس، بحران ایجاد شده توسط این دو صرافی را با یکدیگر مقایسه کرده تا مشخص کند ورشکستگی FTX چه تأثیری بر اکوسیستم ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت.  به گزارش کوین تلگراف، چین آنالیسیس به این […]

The post چین آنالیسیس: صنعت ارزهای دیجیتال در شرایط بدتر از بحران FTX دوام آورده است appeared first on ارزدیجیتال.

سقوط صرافی FTX در سال جاری بسیار شبیه ورشکستگی صرافی مت گاکس در سال ۲۰۱۴ است. به همین دلیل، شرکت تحلیل بلاک چین چین آنالیسیس، بحران ایجاد شده توسط این دو صرافی را با یکدیگر مقایسه کرده تا مشخص کند ورشکستگی FTX چه تأثیری بر اکوسیستم ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت. به گزارش کوین تلگراف، چین آنالیسیس به این نتیجه رسیده که FTX بخش کوچک تری از صعنت ارز دیجیتال را نسبت به مت گاکس در آن زمان تشکیل داده است؛ در نتیجه، این صنعت باید قوی تر از همیشه به شرایط عادی بازگردد.اریک جاردین (Eric Jardine)، محقق ارشد چین آنالیسیس، در ۲۳ نوامبر (آذر) در رشته توییتی مقایسه خود را ابتدا با نگاهی به سهم بازار این دو شرکت آغاز کرده است. او دریافت که مت گاکس به طور متوسط ۴۶درصد از کل سرمایه ورودی به صرافی ها در سال منتهی به سقوط آن، سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۲) را به خود اختصاص بود؛ در مقابل، سهم صرافی FTX که از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ (۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱) فعالیت کرده، تنها ۱۳درصد از کل سرمایه ورودی به صرافی ها بوده است.جاردین خاطرنشان کرد زمانی که مت گاکس در سال ۲۰۱۴ سقوط کرد، صرافی های متمرکز تنها بازیکنان بازی بودند. در حالی که در اواخر سال ۲۰۲۲، تقریباً نیمی از کل سرمایه ورودی به صرافی ها، در اختیار صرافی های غیرمتمرکزی مانند یونی سواپ و کرو است.سرمایه ورودی به صرافی های متمرکز در مقایسه با صرافی های غیرمتمرکز (۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲)جاردین اشاره می کند که سهم بازار FTX در حال افزایش بوده است؛ در حالی که سهم بازار مت گاکس پیوسته کاهش می یافته. علاوه بر این، خط سیر کسب وکارها نیز ارزش بررسی دارد. او اضافه می کند:مت گاکس، در طول دوره رشد بازار در حال کاهش سهم خود در برابر دیگر صرافی ها بود و سهم کمتری از بازار را در اختیار داشت. در مقابل، FTX سهم بیشتری از بازار در حال کوچک شدن را به خود اختصاص داد و حتی با کاهش حجم خالص تراکنش ها، سایر صرافی ها را شکست داد.با این همه، جاردین به این نتیجه رسید که در دوره ای که صرافی های متمرکز بر بازار تسلط داشتند، مت گاکس یکی از پایه های اصلی این دسته بندی بود. این امر باعث شد که مت گاکس در زمان فروپاشی نسبت به FTX، بخش بزرگ تری از اکوسیستم ارزهای دیجیتال باشد.سپس، جاردین به بررسی روند بهبود صنعت ارزهای دیجیتال پس از سقوط مت گاکس پرداخت. او دریافت که حجم تراکنش های آن چین پس از فروپاشی این صرافی، برای یک سال یا بیشتر راکد بود، اما پس از این دوره فعالیت ها دوباره افزایش یافت.صرافی مت گاکس در فوریه ۲۰۱۴ (بهمن ۱۳۹۲) معاملات خود را به حالت تعلیق درآورد، وب سایت خود را بست و پس از ازدست دادن ۸۵۰٬۰۰۰ بیت کوین در جریان یک هک، درخواست حمایت از ورشکستگی کرد.مشتریانی که دارایی های سپرده شده در این صرافی داشتند، هنوز سرمایه خود را پس نگرفته اند. البته، امانت کار مت گاکس در ۶ اکتبر (۱۴ مهر) اعلام که طلبکاران تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۰ دی ۱۴۰۱) فرصت دارد که روش بازپرداختی را برای ۱۵۰٬۰۰۰ بیت کوین انتخاب کنند که گزارش شده در اختیار این صرافی است.جریان سرمایه به بازار پیش و پس از سقوط صرافی مت گاکسجاردین معتقد است که اگرچه عوامل دیگری مانند تعاملات اجتماعی گسترده سم بنکمن فرید تأثیرگذار خواهد بود، اما این مقایسه باید صنعت را نسبت به آینده خوش بین کند؛ زیرا اگر همه این ها را به مبانی بنیادی بازار خلاصه کنیم، دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم صنعت نمی تواند قوی تر از گذشته از این وضعیت بحرانی خارج شود.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " چین‌آنالیسیس: صنعت ارزهای دیجیتال در شرایط بدتر از بحران ftx دوام آورده‌ است از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×