روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " سقوط دوباره قیمت بیت کوین پس از افزایش نرخ بهره از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ منتشر شد.

سقوط دوباره قیمت بیت کوین پس از افزایش نرخ بهره

روز گذشته (۲۳ آذر)، شاهد جهش کوچکی در قیمت بیت کوین و رسیدن آن به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته بودیم؛ اما اعلام افزایش نرخ بهره از سوی کمیته بازار آزاد فدرال و اظهارنظر جروم پاول، دوباره قیمت بیت کوین را به پایین ترین سطح روزانه خود بازگرداند. به گزارش کوین تلگراف، بازار سهام […]

The post سقوط دوباره قیمت بیت کوین پس از افزایش نرخ بهره appeared first on ارزدیجیتال.

روز گذشته (۲۳ آذر)، شاهد جهش کوچکی در قیمت بیت کوین و رسیدن آن به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته بودیم؛ اما اعلام افزایش نرخ بهره از سوی کمیته بازار آزاد فدرال و اظهارنظر جروم پاول، دوباره قیمت بیت کوین را به پایین ترین سطح روزانه خود بازگرداند.به گزارش کوین تلگراف، بازار سهام و بیت کوین روز خود را با اندکی افزایش قیمت آغاز کردند؛ اما پس از اعلام نرخ بهره توسط کمیته بازار آزاد فدرال به سرعت دچار ریزش شدند. تا به امروز، قیمت بیت کوین هم بستگی تنگاتنگی با بازار سهام داشته است و اکنون، بیشتر سرمایه گذاران نگران تأثیر افزایش بیشتر نرخ بهره در آینده هستند. نمودار هم بستگی قیمت بیت کوین با شاخص داو جونز و اس اند پی ۵۰۰افزایش نرخ بهره و رویکرد سخت گیرانه پاول بر قیمت بیت کوین می گذارددر حالی که گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) نشان دهنده کاهش نرخ تورم به ۷.۱درصد بود، پاول همچنان می خواهد تورم را به ۲درصد برساند. تورم، همیشه عاملی تعیین کننده در افزایش نرخ بهره بوده است و اعضای کمیته بازار آزاد نیز برای افزایش ۰.۵ واحد درصدی فعلی اتفاق نظر داشته اند. همچنین، اعضای فدرال رزرو توافق دارند که افزایش نرخ بهره باید در سال ۲۰۲۳ نیز ادامه یابد.نظرسنجی کمیته بازار آزاد فدرال برای افزایش نرخ بهره در آیندهپاول در کنفرانس مطبوعاتی ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) گفت:برای دستیابی به نرخ تورم هدف ۲درصدی، ممکن است برای مدت طولانی تری شاهد نرخ های بهره بالا باشیم.این لحن سخت گیرانه که نشان از ادامه سیاست انقباضی دارد، در کنار نظرسنجی کمیته بازار آزاد فدرال نشان می دهد که نرخ بهره به طور حتمی در آینده همچنان افزایش خواهد یافت.حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟رشد کوتاه مدت قیمت بیت کوین پیش از سخنرانی پاول با پرایس اکشن سایر دارایی های پرریسک هم بسته بود. پس از سخنرانی پاول و کمیته بازار آزاد فدرال، این دارایی ها به رشد خود ادامه دادند و حتی برخی تحلیلگران کاهش اخیر قیمت را معیاری برای خرید بیت کوین بیشتر می دانند.نمودار هم بستگی دارایی های پرریسکاگر بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، دیررسیدن به معامله گران لانگ به رالی فعلی می تواند آن ها را در خطر لیکوئیدشدن قرار دهد. بر اساس داده های بازار مشتقات، شاخص قراردادهای باز بیت کوین نشان می دهد که ۶۰.۱۶درصد از معامله گران، موقعیت های معاملاتی لانگ دارند.نسبت موقعیت های معاملاتی لانگ به شورت بیت کویندر حال حاضر، بازار در حال هضم دیدگاه های پاول و کمیته بازار آزاد فدرال است، بنابراین، افزایش نوسانات بازار در کوتاه مدت امری طبیعی خواهد بود. در این شرایط، سرمایه گذاران برای اطمینان از تغییر کلان روند قیمت بیت کوین باید منتظر بسته شدن قیمت های روزانه چند روز آینده باشند.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " سقوط دوباره قیمت بیت کوین پس از افزایش نرخ بهره از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×