روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ارز دیجیتال
امتیاز: 5 5

خبر " رئیس سازمان امور مالیاتی: معامله ارزهای دیجیتال باید مشمول مالیات شود از منبع ارز دیجیتال " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ منتشر شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی: معامله ارزهای دیجیتال باید مشمول مالیات شود

داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی، به تازگی در اظهارنظری گفته معامله ارزهای دیجیتال در کشور غیررسمی است و باید این نوع دارایی ها نیز مشمول مالیات شوند. به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایرنا، منظور امروز در حاشیه همایش پایانه های فروشگاهی در جمع خبرنگاران گفت: تولید (استخراج) رمزارزها در کشور تابع مقررات و آیین نامه هاست، اما […]

The post رئیس سازمان امور مالیاتی: معامله ارزهای دیجیتال باید مشمول مالیات شود appeared first on ارزدیجیتال.

داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی، به تازگی در اظهارنظری گفته معامله ارزهای دیجیتال در کشور غیررسمی است و باید این نوع دارایی ها نیز مشمول مالیات شوند.به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایرنا، منظور امروز در حاشیه همایش پایانه های فروشگاهی در جمع خبرنگاران گفت:تولید (استخراج) رمزارزها در کشور تابع مقررات و آیین نامه هاست، اما خریدو فروش و معامله آن غیرقانونی و غیررسمی است. نسبت به رمزارزها مطابق قانون عمل می کنیم و کسانی که تراکنش مالی داشته باشند بررسی می شوند.وی با اشاره به کنترل همه درگاه های پرداخت، افزود:هر نوع خرید و فروشی که در یک سکوی پرداختی انجام می شود و همچنین خرید و فروش رمزارزها پایش می شود.منظور بار دیگر به ماجرای درآمد ۶هزار میلیارد تومانی شخصی از معامله ارزهای دیجیتال اشاره کرد و گفت:به تازگی درگاه پرداختی با ۶هزار میلیارد تومان شناسایی شد که بررسی ها نشان داد برای معامله رمزارز بوده است. باید قوانین به سمتی برود که این نوع رمزارز نیز مشمول مالیات شود.رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه اکنون در آستانه ورود به صحن مجلس شورای اسلامی است، گفت:این مهم یکی از طرح های مهم مالیاتی کشور و یک پایه جدید مالیاتی است که این طرح در مقابله با سوداگری در اقتصاد محسوب می شود.او ادامه داد:کسانی که با اهداف سوداگرانه نسبت به خرید فروش ملک، خودرو، طلا و ارز اقدام می کنند، باید بدانند مابه التفاوت قیمت در زمان خریدوفروش مشمول مالیات می شود؛ با این وجود هدف این قانون درآمدزایی نیست، بلکه برای این است تا دارایی ها و ثروت کشور در مسیر سوداگرانه قرار نگیرد و به سمت تولید برود.منظور با تأکید بر اینکه طرح مالیات بر عایدی سرمایه اکنون در همه کشورهای پیشرفته اجرا می شود، گفت:این نوع مالیات یکی از ابزارهای تنظیم گری اقتصادی است. در صورتی که این قانون به تصویب نهایی برسد، نظام مالیاتی از این قانون استفاده می کند. ضمن اینکه نگران خروج سرمایه ناشی از اجرای این قانون نیستیم؛ زیرا در کشورهای مقصدِ سرمایه گذاری نیز این قانون اجرا و مالیات دریافت می شود.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " رئیس سازمان امور مالیاتی: معامله ارزهای دیجیتال باید مشمول مالیات شود از منبع ارز دیجیتال. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×