روی خط خبر

موضوع: معرفی کتاب منبع: ارزنگار
امتیاز: 5 5

خبر " طلای دیجیتال: چگونه بیت کوین به دنبال تحول در اقتصاد دنیاست از منبع ارزنگار " با موضوع book-معرفی کتاب در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۸ منتشر شد.

طلای دیجیتال: چگونه بیت کوین به دنبال تحول در اقتصاد دنیاست

یکی از تحولات اقتصادی در دهه اخیر که سبب ایجاد بحث های زیادی میان اقتصاددان ها شده است، به بیت کوین مربوط می شود و شاید کمتری روزی باشد که خبری درباره آن و ارز دیجیتال در دنیا مطرح شود. ناتانیل پوپر (Nathaniel Popper) خبرنگار برجسته اقتصادی روزنامه نیوریورک تایمز است که در سال ۲۰۱۶ کتابی با نام […]

نوشته طلای دیجیتال: چگونه بیت کوین به دنبال تحول در اقتصاد دنیاست اولین بار در ارزنگار. پدیدار شد.

یکی از تحولات اقتصادی در دهه اخیر که سبب ایجاد بحث های زیادی میان اقتصاددان ها شده است، به بیت کوین مربوط می شود و شاید کمتری روزی باشد که خبری درباره آن و ارز دیجیتال در دنیا مطرح شود. ناتانیل پوپر (Nathaniel Popper) خبرنگار برجسته اقتصادی روزنامه نیوریورک تایمز است که در سال ۲۰۱۶ کتابی با نام «طلای دیجیتال: بیت کوین و داستان تحولات و میلیون هایی که می کوشند پول را دوباره اختراع کنند» (Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money) را منتشر کرد. این کتاب خیلی زود توانست نظر بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کند.ایده ایجاد ارز دیجیتال غیرمتمرکز که صرفا توسط رایانه های عده ای از کاربران به پیش برود در ابتدا مورد تمسخر واقع شد. اما از آن زمان تاکنون این ارز دیجیتال (یعنی بیت کوین) توانست پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده و انبوهی از هواداران از سراسر دنیا را به خود جلب کند. برخی کارشناسان نیز هستند که بیت کوین و فناوری بنیادین آن یعنی بلاک چین را مهم ترین دستاورد اخیر بشر (پس از اینترنت) می دانند. بیت کوین پدیده ای فراتر از یک فناوری زودگذر بوده و بسیاری از هواداران آن به خاطر عدم حضور بانک ها و موسسات مالی واسطه از آن بهره می گیرند.ناتانیل پوپر: نویسنده کتاب «طلای دیجیتال: چگونه بیت کوین به دنبال تحول در اقتصاد دنیاست»نشریه نیویورک تایمز درباره این کتاب می نویسد:اگر قرار بود دنیایی کاملا جدید و مشابه آنچه در فیلم «جنگ ستارگان» دیده ایم ایجاد کنیم، نیاز به شکلی کاملا جدید از پول داشتیم. ناتانیل پوپر در کتاب جدید خود با نام «طلای دیجیتال» به بررسی سیر نوسانی معروف ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین می پردازد و به این نکته اشاره می کند که هیچ تعجبی ندارد که بخشی از جاذبه بیت کوین برای طرفدارانش به خاطر ایجاد دنیایی جدیدی و آرمان شهری آزاد است. بیت کوین که از طریق الگوریتم های پیچیده رایانه ای ایجاد (یا استخراج) می شود و در کیف های پول دیجیتال ذخیره می شود، حریم خصوصی کاربر را کاملا حفظ می کند. با وجود اینکه همه تراکنش های صورت گرفته با بیت کوین ثبت می شود، به سختی می توان صاحب هر بیت کوین را شناسایی کرد. بیت کوین این امکان را می دهد که کاربران بدون نیاز به بانک یا هر موسسه واسطه و بدون پرداخت کارمزد به تبادل پول برپازند، زیرا خریدار و فروشنده (یا ارسال کننده و دریافت کننده پول) به صورت مستقیم با هم در ارتباط هستند. بیت کوین نوید رهایی از تسلط بانک های مرکزی و فناوری هایی که ما را ردیابی می کنند (هر چند توسط حکومت کشور خودمان طراحی شده باشند) را می دهد. اصلا چرا سیستم پولی نباید به خاطر پیشرفت های فناوری، همانند سایر حوزه ها متحول شود؟کتاب «طلای دیجیتال» به بررسی ظهور بیت کوین و افراد موثر در فرآیند گسترش آن می پردازد. به همه کسانی که مایلند با سیر شکل گیری و تحول بیت کوین از ابتدا تاکنون آشنا شوند، توصیه می شود این کتاب ارزشمند را بخوانند.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه book-معرفی کتاب، نشر خبر " طلای دیجیتال: چگونه بیت کوین به دنبال تحول در اقتصاد دنیاست از منبع ارزنگار. "

اخبار گوناگون
× ×