روی خط خبر

موضوع: معرفی کتاب منبع: ارزنگار
امتیاز: 5 5

خبر " عصر رمزارز: چگونه بیت کوین و بلاک چین، نظم اقتصادی جهانی را به چالش می‌کشند از منبع ارزنگار " با موضوع book-معرفی کتاب در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۸ منتشر شد.

عصر رمزارز: چگونه بیت کوین و بلاک چین، نظم اقتصادی جهانی را به چالش می‌کشند

بیت کوین در مدتی کوتاه به واژه ای پرکاربرد در جهان تبدیل شد. این واژه در سرخط اخبار قرار گرفته و مباحثات زیادی پیرامون آن به انجام می رسد. ظاهرا می توان با آن هر چیزی را (از یک فنجان قهوه گرفته تا خودرو و خانه) خرید. با این وجود تعداد اندکی از افراد هستند که دقیقا با […]

نوشته عصر رمزارز: چگونه بیت کوین و بلاک چین، نظم اقتصادی جهانی را به چالش می کشند اولین بار در ارزنگار. پدیدار شد.

بیت کوین در مدتی کوتاه به واژه ای پرکاربرد در جهان تبدیل شد. این واژه در سرخط اخبار قرار گرفته و مباحثات زیادی پیرامون آن به انجام می رسد. ظاهرا می توان با آن هر چیزی را (از یک فنجان قهوه گرفته تا خودرو و خانه) خرید. با این وجود تعداد اندکی از افراد هستند که دقیقا با این ارز دیجیتال آشنا باشند.در کتاب «عصر رمزارز: چگونه بیت کوین و بلاک چین،نظم اقتصادی جهان را به چالش می کشند» (The Age of Cryptocurrency: How Bitcoin and the Blockchain Are Challenging the Global Economic Order) دو نویسنده، یعنی پاول ویگنا (Paul Vigna) که از روزنامه نگاران وال استریت ژورنال است به همراه مایکل کیسی (Michael J. Casey) به تشریح جزییات این پدیده می پردازند. پول رمزی با هدف ایجاد تحول در نظام اقتصادی جهان شکل گرفته است و می تواند ساختار سنتی مالی و اجتماعی که سبب شده میلیاردها نفر از خدمات بانکی محروم شوند را به یک الگوی جدید جهانی تبدیل کند. رمزارزها نوید ایجاد یک نظام مالی بدون حضور واسطه را می دهد. در این نظام مالی، افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند صاحب آن هستند. همین افراد هستند که آن را از بروز فجایعی نظیر بحران مالی سال ۲۰۰۸ باز می دارند.بیت کوین که مشهورترین رمزارز در دنیاست. بیت کوین سابقه ای از عدم ثبات و نوسانات شدید را دارد و برخی کاربران از آن برای پولشویی و اقدامات خلاف قانون بهره می گیرند. برخی بر این باورند که بیت کوین سبب از بین رفتن برخی مشاغل و حتی تضعیف مفهوم دولت-ملت می شود. بیت کوین نوید تغییری بنیادین را می دهد. هنوز مشخص نیست آیا این تغییر خوب است یا بد. با این حال بیت کوین به همین زودی ها از بین رفتنی نیست و قرار نیست از اهمیت آن کاسته شود.نویسندگان کتاب «عصر رمزارز» در این کتاب به بررسی منشا این پدیده، کارکردها و هر آنچه برای حضور در دنیای اقتصاد سایبری بدان نیاز دارید پرداختند. دنیای اقتصاد دیجیتال با دنیای اقتصاد کاغذی تفاوت هایی اساسی دارد. کتاب عصر رمزارز به ما می آموزد چگونه خود را برای این دوران جدید آماده کنیم.این کتاب در ۳۸۴ صفحه ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شد.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه book-معرفی کتاب، نشر خبر " عصر رمزارز: چگونه بیت کوین و بلاک چین، نظم اقتصادی جهانی را به چالش می‌کشند از منبع ارزنگار. "

اخبار گوناگون
× ×