روی خط خبر

موضوع: معرفی کتاب منبع: ارزنگار
امتیاز: 5 5

خبر " معرفی کتاب: بلاک چین و قانون: مقررات کُد از منبع ارزنگار " با موضوع book-معرفی کتاب در تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ منتشر شد.

معرفی کتاب: بلاک چین و قانون: مقررات کُد

کتاب «بلاک چین و قانون: مقررات کد» (Blockchain and the Law: The Rule of Code) که در ۹ آوریل ۲۰۱۸ منتشر شده به بررسی موانع حقوقی و قانونی گسترش استفاده از بلاک چین و لزوم تصویب مقررات نوین در این خصوص اشاره دارد. از سال ۲۰۰۹ که بیت کوین وارد میدان شد، ارزهای دیجیتال به […]

نوشته معرفی کتاب: بلاک چین و قانون: مقررات کُد اولین بار در ارزنگار. پدیدار شد.

کتاب «بلاک چین و قانون: مقررات کد» (Blockchain and the Law: The Rule of Code) که در ۹ آوریل ۲۰۱۸ منتشر شده به بررسی موانع حقوقی و قانونی گسترش استفاده از بلاک چین و لزوم تصویب مقررات نوین در این خصوص اشاره دارد.از سال ۲۰۰۹ که بیت کوین وارد میدان شد، ارزهای دیجیتال به عنوان معجزه اینترنت شناخته می شوند. با این وجود، ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای تراکنش های مالی تبهکاران نیز شهرت یافته است. بسیاری از کسانی که از علوم رایانه آگاهی ندارند از اینکه چطور می توان از یک سری صفر و یک پول «استخراج» کرد شگفت زده هستند.پاسخ این سئوال در بلاک چین نهفته است. بلاک چین فقط در بیت کوین کاربرد نداشته و استفاده های گسترده ای دارد. فناوری بلاک چین ابزاری عمومی برای ایجاد برنامه های همتا به همتا، غیرمتمرکز و امن است. این فناوری از نظر شکل و نیز تاثیری که برای دنیا به همراه دارد، هم تراز با اینترنت دانسته شده است. حتی برخی کارشناسان بر این باورند که این ابزار می تواند تحولی اساسی را در دنیا ایجاد کند. از بلاک چین برای ایجاد برنامه های مستقل به نام «قرارداد هوشمند» استفاده می شود. قراردادهای هوشمند می تواند کاربردهای متنوعی برای تراکنش های مالی، ایجاد ابزارهای مالی و نیز سازماندهی تبادل داده ها و اطلاعات داشته باشد. تسهیل ارتباط بین انسان و ماشین از دیگر قابلیت های قرارداد هوشمند است.این فناوری می تواند بر دولت ها نیز تاثیر داشته باشد و به شکل گیری ساختارهای نوین سازمانی که تصمیم گیری های مشارکتی در آن پررنگ تر است بیانجامد.پریماورا دی فیلیپو (Primavera De Filippi) و آرون رایت (Aaron Wright) ضمن باور به توان بالقوه بالای فناوری بلاک چین در این کتاب می گویند که قانون باید خود را با این فناوری هماهنگ سازد. حذف واسطه اصلی ترین مزیت بلاک چین به شمار می رود و همین به کاهش قدرت قوانین و مقررات سنتی می انجامد. بلاک چین با حذف واسطه هایی نظیر شرکت های بزرگ و چندملیتی، ممکن است توان دولت ها برای نظارت بر بانکداری، تجارت، قانون و سایر حوزه های حساس را کاهش دهد.پریماورا دی فیلیپو و آرون رایت از قابلیت های نوین بلاک چین استقبال می کنند. این دو نگارنده در عین حال در این کتاب می گویند که برای بهره گیری هر چه بهتر از این فناوری به مقررات و رویکردهای نوین قانونی نیاز داریم.این کتاب ۳۱۲ صفحه بوده و توسط انتشارات دانشگاه هاروارد منتشر شده است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه book-معرفی کتاب، نشر خبر " معرفی کتاب: بلاک چین و قانون: مقررات کُد از منبع ارزنگار. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×