روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: کوین ایران
امتیاز: 5 5

خبر " عرضه ناگهانی بیت کوین و کاهش سطح فعالیت در شبکه از منبع کوین ایران " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ منتشر شد.

عرضه ناگهانی بیت کوین و کاهش سطح فعالیت در شبکه

در خلال هفته گذشته و رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۰ هزار دلار، شاهد سیگنال هایی از تحلیل آن چین بودیم که نوید دهنده برگشت بازار و بازیابی قیمت است. با این حال بعضی از شاخص ها ما را از اطمینان به شروع یک روند صعوی و رسیدن به قیمت ۶۴ هزار دلار،...

نوشته عرضه ناگهانی بیت کوین و کاهش سطح فعالیت در شبکه اولین بار در کوین ایران. پدیدار شد.

در خلال هفته گذشته و رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۰ هزار دلار، شاهد سیگنال هایی از تحلیل آن چین بودیم که نوید دهنده برگشت بازار و بازیابی قیمت است. با این حال بعضی از شاخص ها ما را از اطمینان به شروع یک روند صعوی و رسیدن به قیمت ۶۴ هزار دلار، بازمی دارد.عرضه ناگهانی بیت کوینبرای آنکه نشانه های روند صعودی (گاوی) را از منظر تحلیل آن چین بررسی کنیم، می توانیم به سراغ «نمودار تغییر درآمد صرافی ها» رجوع کنیم. این نمودار بر اساس تغییرات خرید و عرضه بیت کوین هایی که در کیف پول صرافی ها نگه داشته شده اند را در یک دوره ۳۰، محاسبه کرده و با سیگنال های سبز و قرمز نمایش می دهد. برای درک ساده تر این نمودار، متوسط تغییرات ۹۰ روزه را در شکل یک مشاهده کنید. از منظر تاریخی این الگو در سه چرخه اخیر تکرار شده است.پیشنهاد مطالعه: وضعیت حال حاضر بازار بیت کوین: رشد قیمت یا کاهش قیمت؟ – تحلیل آن چیندر میانه چرخه، جایی که بازار نزولی شکل گرفته است، معمولا عرضه قابل توجهی قابل مشاهده است. ما در اینجا شاهد افت میزان کوین های انباشت شده در صرافی ها هستیم (دایره قرمز).همچنین این نمودار نشان می دهد که پیش از آغاز یک روند صعودی طولانی مدت، میزان عرضه کوین های نگه داری شده درصرافی ها به شدت افزایش می یابد (مستطیل زرد). در عمل این مرحله فرصت مناسبی است برای معامله گران با تجربه است تا کوین ها را جمع آوری و انباشت کنند. انباشت کنندگان قصد خروج از کیف پول صرافی را دارند.در خلال مرحله ای که به آن اشاره شد (مستطیل زرد)، بازیگرهای اصلی بازار (نهنگ ها، معامله گران سازمانی و پول های هوشمند) فشار فروش را افزایش می دهند. در این مرحله جریان ورودی بیت کوین به صرافی افزایش می یابد؛ که توسط تازه واردها خریداری شده و در صرافی نگه داشته می شوند.دو مرحله ای که از آن صحبت شد، در چرخه حال حاضر اتفاق افتاده است. با فرض اینکه الگوی تغییرات مانند سه چرخه پیشین تکرار شود، می توان نتیجه گرفت که در آغاز شکل گیری یک بازار صعودی (گاوی) طولانی مدت قرار گرفته ایم (مثل سال ۲۰۱۳ با دو قله قیمتی).پیشنهاد مطالعه: بازار گاوی چیست و چگونه از بازار گاوی در حوزه رمز ارزها سود کنیم؟کاهش فعالیت در شبکهدر کنار سیگنال های مثبت تحلیل آن چین، شاخص میزان فعالیت تریدرها در بازار، نوید یک بازگشت قطعی را نمی دهد. با استفاده از شاخص «تعداد آدرس های فعال» و «تعداد تراکنش ها» می توان کاهش فعالیت در شبکه را رصد کرد. در واقع این شاخص ها در پی ترس و بی اعتمادی شکل گرفته پس از سقوط ۵۰ درصدی، کاهش یافته اند. پیش نیاز اصلی تشکیل یک روند صعودی پایدار، ورود سرمایه گذارانی است که قصد داشته باشند بیت کوین را در شرایط تورمی بخرند.جمع بندیهرچند شواهد اولیه، مثل ساختار عرضه ناگهانی، شکل گرفتن یک روند صعودی تا قله قیمت را نشان می دهد، بعضی از شاخص های آن چین همچنان به حالت قبل از سقوط بازنگشته اند. یکی از شاخص های بسیار مهم در این حوزه، شاخص «حجم و تعداد معاملات» و «آدرس های جدید ساخته شده در شبکه» است. می توانید نمودار این دو شاخص را در تصویر بالا ببینید.این مقاله صرفا برای اهداف آموزشی ارائه شده است و نباید به عنوان مشاورهٔ تجاری و سرمایه گذاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش قلمداد شود.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " عرضه ناگهانی بیت کوین و کاهش سطح فعالیت در شبکه از منبع کوین ایران. "

اخبار گوناگون
× ×