روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: کوین ایران
امتیاز: 5 5

خبر " هشدار قانون‌گذاران آمریکا: فیسبوک و اینستاگرام بستر مطلوبی برای کلاهبرداری‌های کریپتو هستند! از منبع کوین ایران " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ منتشر شد.

هشدار قانون‌گذاران آمریکا: فیسبوک و اینستاگرام بستر مطلوبی برای کلاهبرداری‌های کریپتو هستند!

سناتورهای آمریکایی از مارک زوکربرگ، مدیرعامل شرکت متا (Meta)، خواستار شفاف سازی دربارۀ افزایش فزآیندۀ کلاهبرداری های کریپتو از طریق پلتفرم های سوشال مدیای فیسبوک و اینستاگرام شدند. این قانون گذاران تصمیم فوق را درپی اعلام کمیسیون تجارت فدرال (FTC) درخصوص گسترش بیش از حد شمار کلاهبرداری ها در دو شبکۀ مذکور اتخاذ کرده اند. FTC با انتشار گزارشی در ماه …

نوشته هشدار قانون گذاران آمریکا: فیسبوک و اینستاگرام بستر مطلوبی برای کلاهبرداری های کریپتو هستند! اولین بار در کوین ایران. پدیدار شد.

سناتورهای آمریکایی از مارک زوکربرگ، مدیرعامل شرکت متا (Meta)، خواستار شفاف سازی دربارۀ افزایش فزآیندۀ کلاهبرداری های کریپتو از طریق پلتفرم های سوشال مدیای فیسبوک و اینستاگرام شدند. این قانون گذاران تصمیم فوق را درپی اعلام کمیسیون تجارت فدرال (FTC) درخصوص گسترش بیش از حد شمار کلاهبرداری ها در دو شبکۀ مذکور اتخاذ کرده اند.FTC با انتشار گزارشی در ماه ژوئن (خرداد) خاطرنشان کرد که شبکه های مجازی منشا نیمی از کلاهبرداری های رمز ارزی بوده اند که از سال 2021 (دی 1399) کاربران را متضرر کرده است. براساس نتایج این گزارش اینستاگرام، فیسبوک و واتس آپ به ترتیب32، 26 و 6 درصد این جرایم سایبری را تسهیل کرده اند.سناتور Robert Menendez در این زمینه افزود:«پس از بررسی کلاهبرداری های صورت گرفته در شبکه های مجازی و اپلیکیشن های مربوطه، به این نتیجه رسیده ایم که شرکت متا بستر بسیار مناسبی برای جرایم مالی بوده و آسیبب فراوانی برای کاربران دارد».قانون گذاران با فراخوان مارک زوکربرگ از وی خواستار تسلیم یک گزارش دقیق ازعملکرد شرکت متا نسبت به مبارزه با جرایم مربوطه و جبران خسارت به قربانیان شدند. وی تا 24 اکتبر (2 آبان) فرصت دارد تا این گزارش را تکمیل کند.با تبدیل شدن رمز ارزها به عنوان یکی از روش های متداول پرداختی در شبکه های مجازی، افراد سودجو از این فرصت سواستفاده کرده و از کاربران صدها میلیون دلار به سرقت برده اند.با استناد به گزارش فوق، 770 میلیون دلار از بیش از 95 هزار کاربر شبکه های مجازی کلاهبرداری شده که بیش از 70 درصد این جرائم در قالب سرمایه گذاری، پیشنهادات ازدواج و یا خریدهای آنلاین بوده است.طبق گزارش دیگری که BBC در سال گذشته منتشر کرد، 10500 کاربر در سه ماهۀ نخست سال 2021 (دی تا اسفند 1399) بیش از 18 میلیون دلار از دارایی خود را در جریان کلاهبرداری های کریپتو از دست داده اند. اغلب این کلاهبرداری ها با جعل هویت افراد معروف و اینفلوئنسرهایی مانند ایلان ماسک صورت گرفته اند.پیشنهاد مطالعه: کلاهبرداری هانی پات (honeypot) در رمز ارزها چیست و چگونه آن را شناسایی کنیم؟Source

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " هشدار قانون‌گذاران آمریکا: فیسبوک و اینستاگرام بستر مطلوبی برای کلاهبرداری‌های کریپتو هستند! از منبع کوین ایران. "

اخبار گوناگون
× ×