روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: کوین ایران
امتیاز: 5 5

خبر " سازوکار اثبات ذخیره (por) از سوی چین‌لینک معرفی شد: راهکاری برای گسترش پذیرش کریپتو! از منبع کوین ایران " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ منتشر شد.

سازوکار اثبات ذخیره (por) از سوی چین‌لینک معرفی شد: راهکاری برای گسترش پذیرش کریپتو!

پیامد اخیر صرافی FTX و ریزش قیمت توکن بومی FTT که در چند خبر آن را پوشش دادیم بار دیگر لزوم برخورداری از شفافیت حداکثری گزارشات مالی را در حوزۀ کریپتو و به ویژه صرافی های متمرکز خاطرنشان کرد. چین لینک (Chainlink) که ارائه دهندۀ اصلی داده های اوراکل است به تازگی بر ابزارهای اثبات ذخیره (proof-of-reserve) خود تمرکز …

نوشته سازوکار اثبات ذخیره (PoR) از سوی چین لینک معرفی شد: راهکاری برای گسترش پذیرش کریپتو! اولین بار در کوین ایران. پدیدار شد.

پیامد اخیر صرافی FTX و ریزش قیمت توکن بومی FTT که در چند خبر آن را پوشش دادیم بار دیگر لزوم برخورداری از شفافیت حداکثری گزارشات مالی را در حوزۀ کریپتو و به ویژه صرافی های متمرکز خاطرنشان کرد. چین لینک (Chainlink) که ارائه دهندۀ اصلی داده های اوراکل است به تازگی بر ابزارهای اثبات ذخیره (proof-of-reserve) خود تمرکز داشته تا بتواند چالش هایی را که درپی عدم شفافیت رخ داده است، رفع نماید.تیم نرم افزاری چین لینک با پست توییتی در روز گذشته، از جامعۀکاربری کریپتو پرسید که آیا این حوزه مجددا قربانی مشکلات سنتی صنعت مالی خواهد شد یا خیر؟اثبات ذخیره که گاهی از آن تحت عنوان پول در گردش یا خزانۀ پشتیبانِ توکن و دارایی ها یاد می شود مکانیسمی است که از سوی سازمان ها برای تایید حسابرسی مستقل منابع پولی مورد استفاده واقع می شود. این سازوکار موجباعتماد فزایندۀ افراد به یک دارایی یا سازمان خاص خواهد شد. چین لینک این فرآیند را به شکل زیر شرح داد:«مکانیسم اثبات ذخیره در اعتبارسنجی منابع پولی صرافی های متمرکز، سنجش موجودی حساب های آف چین بانکی، وثیقه های میان زنجیره ای، اعتبارسنجی دارایی ها و ذخایر پولی فیزیکی و سایر موارد مالی بسیار مفید خواهد بود».ابزارهای اثبات ذخیرۀ Chainlink نخستین بار در سال 2020 (1398) معرفی شدند، اما با فروپاشی صرافی FTX در هفتۀ پیش بار دیگر در کانون توجه قرار گرفتند.براساس اطلاعات مندرج در سایت رسمی Chainlink، مکانیسم اثبات ذخیره از بزرگترین مجموعۀ غیرمتمرکز حاضر از نودهای امن و مقاوم در برابر حملات سیبیل (Sybil-resistant) بهره می برد تا به داده های ذخایر دسترسی داشته و آن ها را تایید کند.قراردادهای مبتنی بر این مکانیسم قادر به اجرای عملکردهای متعددی از جمله زمان بندی حسابرسی های عادی و خودکار هستند. این قراردادها همچنین با حسابرسی ذخایر توکن های وثیقه ، توانایی محافظت از اپلیکیشین های امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) را در برابر ورشکستگی خواهند داشت.شرکت چین لینک در ماه سپتامبر (شهریور) با عرضۀ برنامه ای به نام SCALE دسترسی پایدار به راهکارهای لایه 1 و 2 را ممکن ساخت. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در نهم نوامبر (18 آبان) خاطرنشان کرد که تمام صرافی های کریپتو باید به مکانیسم درخت های مرکل (Merkle-tree) و اثباتت ذخیره مجهز شوند. وی اظهار داشت:«صرافی های رمز ارز نباید مانند بانک ها بر ذخایرِ کسری اتکا کنند».صرافی بایننس در راستای پایبندی به شفاف سازی اقدام به انتشار عمومی آدرس کیف پول های سرد برای 6 عدد از توکن های خود کرد و یادآور شد که اطلاعات سایر توکن ها نیز بوسیلۀ یک سیستم اثبات ذخیره به زودی عرضه خواهد شد.پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟Source

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " سازوکار اثبات ذخیره (por) از سوی چین‌لینک معرفی شد: راهکاری برای گسترش پذیرش کریپتو! از منبع کوین ایران. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×