روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: کوین ایران
امتیاز: 5 5

خبر " بر اساس گزارش wsj: چانگ‌پنگ ژائو از معاملات پولشویی در binanceus آگاه بوده است از منبع کوین ایران " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ منتشر شد.

بر اساس گزارش wsj: چانگ‌پنگ ژائو از معاملات پولشویی در binanceus آگاه بوده است

تحقیقات WSJ نشان می دهد که چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس از معاملات پولشویی در شعبه آمریکا آگاه بوده و آن را «مدیریت» کرده است. طبق گزارشی از وال استریت ژورنال، در اولین ساعت راه اندازی پلتفرم آمریکایی بایننس، BinanceUS، حدود 70000 دلار بیت کوین (BTC) مبادله شد. رسانه ها به ارتباطات داخلی دسترسی پیدا کرده اند، که در آن …

نوشته بر اساس گزارش WSJ: چانگ پنگ ژائو از معاملات پولشویی در BinanceUS آگاه بوده است اولین بار در کوین ایران. پدیدار شد.

تحقیقات WSJ نشان می دهد که چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس از معاملات پولشویی در شعبه آمریکا آگاه بوده و آن را «مدیریت» کرده است.طبق گزارشی از وال استریت ژورنال، در اولین ساعت راه اندازی پلتفرم آمریکایی بایننس، BinanceUS، حدود 70000 دلار بیت کوین (BTC) مبادله شد.رسانه ها به ارتباطات داخلی دسترسی پیدا کرده اند، که در آن مدیر عامل شرکت ادعا می کرد که این نقل و انتقالات از معامله گران خارجی نبوده است.فکر می کنم این خود ما بودیم.— چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننسعلاوه بر آن، گزارش WSJ ادعا می کند صرافی بین المللی بایننس حدود 46 درصد از حجم کل سرمایه خود را معامله کرده است.معاملات پولشویی چیست؟معاملات پولشویی یک عمل فریبنده در بازارهای مالی است که در آن یک واحد تجاری، معمولاً یک تریدر یا گروهی از تریدرها، به طور مصنوعی حجم معاملات را با خرید و فروش مکرر یک دارایی افزایش می دهند تا توهم فعالیت بالای بازار را ایجاد کنند.هدف معاملات پولشویی دستکاری احساسات بازار، جذب تریدرهای بیشتر و به طور بالقوه افزایش قیمت دارایی است. این عمل در بازارهای مالی تنظیم شده غیرقانونی است، زیرا پویایی عرضه و تقاضا را مخدوش و سرمایه گذاران را گمراه می کند.در بازار ارزهای دیجیتال، یک تریدر ممکن است با اجرای سفارش های خرید و فروش برای همان دارایی دیجیتال با همان قیمت، درگیر معاملات پولشویی شود، حتی اگر هیچ تغییر واقعی در مالکیت یا ارزش دارایی وجود نداشته باشد.SEC بایننس را به معاملات پولشویی متهم کردطبق WSJ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ادعا کرد 70 درصد از حجم معاملات در BinanceUS توسط حساب های زنجیره سیگما افزایش یافته است. زنجیره سیگما، همانطور که قبلا توسط WSJ گزارش شده است، یک شرکت تجاری سوئیسی است که توسط ژائو کنترل می شود. علاوه بر این، SEC ادعا می کند CZ از چنین عملیاتی آگاه بوده و آن را هدایت می کرده است.در پاسخ به افشاگری های WSJ، سخنگوی شعبه ایالات متحده اعلام کرد BinanceUS و CZ هرگز در معاملات پولشویی شرکت نکرده و یا از آن چشم پوشی نکرده اند.این ادعا اهمیت قابل توجهی دارد، به ویژه با توجه به اینکه این موضوع به مسائل دیگری مانند شکایت های SEC و CFTC اضافه می شود. در حال حاضر، بایننس به دنبال رد شکایت CFTC است.علاوه بر این، بایننس موج عظیمی از اخراج ها را پشت سر گذاشته است. گزارش شده ژائو گزینه استعفای داوطلبانه با دلایل نامشخص را پیش روی کارمندان میان رده خود گذاشته است. گزارش ها نشان می دهد به کارمندان در بخش های مختلف این حق انتخاب داده می شود که به طور داوطلبانه تعدیل شوند.سایر مسائل مربوط به معاملات پولشوییاین اولین بار نیست که اتهامات معاملات پولشویی مطرح می شود. کوین بیس، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، مشکلات قانونی مشابهی با CFTC داشت.این رگولاتور ادعا کرد پلتفرم معاملاتی کوین بیس در سال 2016 بیش از شش هفته درگیر معاملات پولشویی بوده است. این اختلاف بعداً در سال 2021 با CFTC حل شد و دادگاه کوین بیس را به پرداخت 6.5 میلیون دلار جریمه محکوم کرد.پیشنهاد مطالعه: احراز هویت یا مشتری ات را بشناس (KYC) چیست؟ راه پیشگیری از پولشویی!Source

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " بر اساس گزارش wsj: چانگ‌پنگ ژائو از معاملات پولشویی در binanceus آگاه بوده است از منبع کوین ایران. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×