روی خط خبر

  • ارز دیجیتال
  • کوین ایران
  • هشدار اداره تحقیقات فدرال (fbi) درباره کلاهبردارانی که برای سرقت رمزارز خود را توسعه‌دهندگان nft جا زده‌اند

موضوع: ارز دیجیتال منبع: کوین ایران
امتیاز: 5 5

خبر " هشدار اداره تحقیقات فدرال (fbi) درباره کلاهبردارانی که برای سرقت رمزارز خود را توسعه‌دهندگان nft جا زده‌اند از منبع کوین ایران " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ منتشر شد.

هشدار اداره تحقیقات فدرال (fbi) درباره کلاهبردارانی که برای سرقت رمزارز خود را توسعه‌دهندگان nft جا زده‌اند

اداره تحقیقات فدرال (FBI) اخیراً به خریداران بالقوه NFT هشدار داد که مراقب وب سایت هایی که از آدرس های جعلی قراردادهای هوشمند به منظور سرقت و تخلیه کیف پول های کریپتو استفاده می کنند، باشند. اف بی آی از یک کلاهبرداری جدید در حوزه کریپتو اطلاع داد که در آن مجرمان به عنوان توسعه دهندگان قانونی ظاهر می شوند و کاربران کریپتو که …

نوشته هشدار اداره تحقیقات فدرال (FBI) درباره کلاهبردارانی که برای سرقت رمزارز خود را توسعه دهندگان NFT جا زده اند اولین بار در کوین ایران. پدیدار شد.

اداره تحقیقات فدرال (FBI) اخیراً به خریداران بالقوه NFT هشدار داد که مراقب وب سایت هایی که از آدرس های جعلی قراردادهای هوشمند به منظور سرقت و تخلیه کیف پول های کریپتو استفاده می کنند، باشند.اف بی آی از یک کلاهبرداری جدید در حوزه کریپتو اطلاع داد که در آن مجرمان به عنوان توسعه دهندگان قانونی ظاهر می شوند و کاربران کریپتو که به دنبال خرید توکن های غیرقابل معاوضه (NFTs) هستند را هدف قرار می دهند.اداره تحقیقات فدرال می گوید که کلاهبرداران یا اکانت های متعلق به پروژه های واقعی NFT را در شبکه های اجتماعی هک می کنند یا پروفایل های تقریباً یکسانی ایجاد می کنند که می تواند باعث خطای دنبال کنندگان این اکانت ها شود. سپس از این حساب ها برای تبلیغ نسخه های جعلی NFT استفاده می کنند. پست ها، نوشتار و زبان قانع کننده ای دارند و اغلب برای ایجاد احساس کاذب فوریت بر عباراتی مانند «تأمین محدود» و… تأکید می کنند. لینک های موجود در پست ها قربانیان احتمالی را به وب سایت های فیشینگ هدایت می کنند که شبیه پسوند پروژه های واقعی NFT هستند.پس از ورود به وب سایت، از بازدیدکنندگان درخواست می شود که برای خرید NFT که در واقع NFT های جعلی به حساب می آیند، به کیف پول های کریپتو خود متصل شوند و اگر کسی به دام این کلاه برداری بی افتد و کیف پول خود را لینک کند، به یک قرارداد هوشمند متصل می شود که برای استخراج و سرقت هر نوع رمزارز یا NFT های ذخیره شده در کیف پول ها طراحی شده است.به گفته این آژانس، پس از سرقت دارایی ها از طریق قرارداد هوشمند جعلی، هکرها به وسیله چندین کریپتو میکسر (crypto mixers) و صرافی این اموال را جابه جا می کنند تا مبدأ و مقصد خود را پنهان کنند.گزارش FBI در زمانی منتشر می شود که فروش NFT های سرقت شده با سرعت بیشتری صورت می گیرد.به گفته شرکت امنیت سایبری PeckShield ،NFT های سرقت شده معمولاً طی بازه زمانی 165 دقیقه به فروش می رسند که بیش از67 درصد آن ها در بازار .Blur فروخته می شوند و بیش از 19 درصد آن ها در OpenSea.تقریباً 1.73 میلیون دلار NFT در ماه ژوئیه به سرقت رفته است و این مقدار، بسیار کمتر از 16.2 میلیون دلاری که در ماه فوریه گزارش شده بود. در جولای 2023، 1.73 میلیون دلار NFT به سرقت رفت که نسبت به ماه قبل 31 درصد کاهش را نشان می دهد. در مدت 165 دقیقه، نیمی از NFTهای سرقت شده به سرعت در بازارهای مختلف فروخته شد.با توجه به شیوع روزافزون این حملات، اداره تحقیقات فدرال نکات متعددی را برای کاربران رمزارز ارائه کرده تا از اموال خود محافظت کنند که مهم ترین آن ها تحقیق کامل قبل از شروع هر نوع خریدوفروش و معامله ای است.حساب های موجود در شبکه های اجتماعی که فروش ایردراپ یا NFT را تبلیغ می کنند نیز مشکوک هستند. FBI توصیه می کند که بررسی املای کلمات، تعداد و کیفیت فالوورها و تاریخچه اکانت ها می تواند به کاربران کمک کند تا تشخیص دهند که آیا این اکانت ها واقعی هستند یا جعلی.پیشنهاد مطالعه: معرفی پرفروش ترین بازارهای NFT برای خرید و فروشSource

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " هشدار اداره تحقیقات فدرال (fbi) درباره کلاهبردارانی که برای سرقت رمزارز خود را توسعه‌دهندگان nft جا زده‌اند از منبع کوین ایران. "

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون
× ×