روی خط خبر

  • ارز دیجیتال
  • کوینیت
  • بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: رمزارزهای بانکی قدم بعدی در مسیر تکامل پول خواهند بود!

موضوع: ارز دیجیتال منبع: کوینیت
امتیاز: 5 5

خبر " بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: رمزارزهای بانکی قدم بعدی در مسیر تکامل پول خواهند بود! از منبع کوینیت " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ منتشر شد.

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: رمزارزهای بانکی قدم بعدی در مسیر تکامل پول خواهند بود!

ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی از دیدگاه بانک تسویه حساب‌های بین المللی بانک تسویه حساب‌های بین المللی(BIS) اعلام کرد که ارز دیجیتالی بانک‌های مرکزی(CBDCs)(شکل جدیدی از ارز فیات که توسط دولت‌ها منتشر می‌شود) می‌تواند در آینده به ارز رایج در جوامع تبدیل شود. بانک تسویه حساب‌های بین المللی در گزارش سالیانه‌ی جدید خود اعلام کرد که …

نوشته بانک تسویه حساب های بین المللی: رمزارزهای بانکی قدم بعدی در مسیر تکامل پول خواهند بود! اولین بار در کوینیت. پدیدار شد.

نکات برگزیده مطلببانک تسویه حساب های بین المللی(BIS) درگزارش اخیر خود طرح ایجاد ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی و به کارگیری آن در سیستم مالی را مورد بررسی قرار داده است. در این گزارش بر ویژگی های این نو آوری و امکان به کارگیری آن برای تسویه ی مبادلات بین المللی تاکید شده است.ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی از دیدگاه بانک تسویه حساب های بین المللیبانک تسویه حساب های بین المللی(BIS) اعلام کرد که ارز دیجیتالی بانک های مرکزی(CBDCs)(شکل جدیدی از ارز فیات که توسط دولت ها منتشر می شود) می تواند در آینده به ارز رایج در جوامع تبدیل شود.بانک تسویه حساب های بین المللی در گزارش سالیانه ی جدید خود اعلام کرد که بانک های مرکزی برای ایجاد تغییرات در زیرساخت های سیستم های پرداخت کنونی در موقعیت مناسبی قرار گرفته اند.فن آوری ارزهای دیجیتالی فرصت ایجاد سیستم های (کارآمد تر) در حوزه ی پرداخت را فراهم می کند. ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی این فن آوری نوآورانه را با زیرساخت های بانک های مرکزی که در طول زمان بارها مورد آزمایش قرار گرفته است، ترکیب می کند. بانک های مرکزی می توانند از این فن آوری برای منافع عمومی استفاده کنند. آن ها می توانند نقششان را به عنوان نهاد ناظر، کاتالیزور و اوپراتور ترکیب کنند و مجموعه ی جدیدی از سیستم پرداخت را با استفاده از ارزهای دیجیتالی ایجاد کنند. بانک تسویه حساب های بین المللیارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی که بر پایه ی تکنولوژی بلاکچین توسعه داده می شوند، از مزایای این فن آوری برای انتشار نسخه ی دیجیتالی ارزهای فیات استفاده می کنند. ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی را می توان با رمزارزهای پایدار مقایسه کرد. رمزارزهای پایدار انجام تراکنش های بین المللی را در ۲۴ ساعت شبانه روز امکان پذیر می کنند.مزایا و معایب ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزیدر این گزارش همچنین به مزایا و معایب ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی نیز اشاره شده است:این نو آوری امکان دسترسی مستقیم به ارزهای منتشر شده توسط بانک های مرکزی را فراهم می کند و ویژگی هایی همانند امنیت، قابلیت اطمینان را پیشنهاد می کند. همچنین همانند پول نقد امکان تسویه ی مبادلات جهانی را فراهم می کند. مزایای این فن آوری باید در برابر ریسک های بالقوه همانند عدم استقبال از این نو آوری، فرار بانک ها در شرایط وقوع بحران و تاثیر بانک های مرکزی در سیستم اقتصادی باید مورد بررسی قرار بگیرد. بانک تسویه حساب های بین المللیبانک تسویه حساب های بین المللی در این گزارش اعلام کرده است که ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی باید ویژگی هایی که موجب جذابیت پول نقد شده است را نیز ارائه کنند.اطمینان به واحد صادر کننده، شرایط قانونی پیشنهاد دهنده، تضمین ارزش نهایی ارز منتشر شده و دسترسی گسترده باید عناصر اصلی ارز دیجیتالی بانک مرکزی را تشکیل دهند. بانک تسویه حساب های بین المللیبر اساس گزارش کوینیت، این نهاد مالی در ماه آوریل به دلیل تجربه ی شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا خواستار تسریع روند توسعه ی رمزارزهای بانکی شده است.نظر شما نسبت به ارزیابی اخیر بانک تسویه حساب های بین المللی از ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی چیست؟ آیا ایجاد ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی می تواند نیاز شهروندان به استقلال مالی و مالکیت کامل بر دارایی ها را برآورده سازد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.[تعداد: 0 میانگین: 0/5] برچسب هاCBDCsارز دیجیتالی بانک های مرکزیاستفاده از بلاکچین در بانک هابانک تسویه حساب های بین المللیتسویه ی مبادلات

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: رمزارزهای بانکی قدم بعدی در مسیر تکامل پول خواهند بود! از منبع کوینیت. "

اخبار گوناگون