روی خط خبر

  • ارز دیجیتال
  • طلا نیوز
  • اختصاصی/ چگونگی آماده سازی سیلندر ریخته گری دقیق و تاثیر آن بروجود تخلخل ها. | پیش بینی قیمت طلا

موضوع: ارز دیجیتال منبع: طلا نیوز
امتیاز: 5 5

خبر " اختصاصی/ چگونگی آماده سازی سیلندر ریخته گری دقیق و تاثیر آن بروجود تخلخل ها. | پیش بینی قیمت طلا از منبع طلا نیوز " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ منتشر شد.

اختصاصی/ چگونگی آماده سازی سیلندر ریخته گری دقیق و تاثیر آن بروجود تخلخل ها. | پیش بینی قیمت طلا

ادامه مطلب...

چهارشنبه ، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ، ۱۴:۳۸ طلانیوز: آماده سازی صحیح ریخته گری ،همراه با کیفیت در چرخه تولید اجناس با کیفیت سطحی بالا و بدون خوردگی سطحی، نقش اساسی دارد.مشکل:چند قسمت از طلای سفید 18 عیار، که به وسیله ریخته گری دقیق د رخلا و ریخته گری گریز ازمرکز تولید شده را مورد آزمایش قرار دادیم.در نتیجه آن تخلخل سطحی روی آن مشاهده شد.با انجام تجزیه و تحلیل ذرهای، روی نمونه هایی(شکل1) که مشتری عودت داده بود، نوع تخلخل موجود را شناسایی کردیم. در واقع شکل این تخلخل غیر عادی و به صورت تصادفی روی سطح نمونه گسترده شده بود.شکل 1__________________________________________________________________شکل 5بعد از گفتگو با مشتری، مشخص شد که او فلاسک را بلافاصله بعد از آماده سازی داخل کوره قرار داده و منتظر سپری شدن زمان لازم برای ته نشین شدن گچ ریخته گری(یعنی در حدود1 تا 1.5 ساعت) نشده است.با دقت وتوجه به شکل و ترتیب قرارگیری عیوب، متوجه شدیم که مشکل به احتمال زیاد به دلیل ریخته گری و بویژه چرخه یآماده سازی سیلندر می باشد نه تاریخ تولید و یا کیفیت آن.درواقع اگر ریخته گری به بهترین شکل خود نباشد، بیشتر در معرض مشکلاتی مانند خراشیدگی، سائیدگی و یا خوردگی قرار می گیرد.مهم تر از همه اگر از عملیات ریخته گری گریز از مرکز استفاده کنیم، به دلیل به کار بردن سرعت بالا، یک تنش شدید به ریخته گری دقیق واردمیشود که خطر خرد شدن را افزایش می دهد.راهکار:برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، لازم است که ریخته گری بسته(در خلا) با بهترین روش ممکن انجام گیرد. درنتیجه باید دستورالعمل های ارائه شده توسط تهیه کنندگان دستگاه رعایت شود. بویژه رعایت نکات زیر از اهمیت اساسی برخوردار است:1- زمان مخلوط کردن گچ2- نسبت درست بین آب و گچ ریخته گری3- زمان از بین بردن گاز داخل گچ4- زمان آهکی کردن و دمایی که توسط تولید کننده گچ ریخته گری توصیه شده است.منبع:تندر ماشینلینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kxukdاخبار و مطالب گذشته:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " اختصاصی/ چگونگی آماده سازی سیلندر ریخته گری دقیق و تاثیر آن بروجود تخلخل ها. | پیش بینی قیمت طلا از منبع طلا نیوز. "

اخبار گوناگون