روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: طلا نیوز
امتیاز: 5 5

خبر " شباهت های زیادی در سقوط هر دو بوئینگ ۷۳۷ وجود دارد! | صنعت و بازرگانی از منبع طلا نیوز " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ منتشر شد.

شباهت های زیادی در سقوط هر دو بوئینگ ۷۳۷ وجود دارد! | صنعت و بازرگانی

ادامه مطلب...

سه شنبه ، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ، ۱۴:۲۹ طلانیوز:آنالیز داده های موجود در جعبه سیاه هواپیمای اتیوپی ایرلاینز شباهت های زیادی را به مورد مشابه خود در لئون ایر اندونزی نشان داده است.هفته گذشته بود که یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ ماکس تنها ۱۳ دقیقه بعد از بلند شدن از زمین که به سمت نایروبی، پایتخت کنیا در حال پرواز بود، سقوط کرد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند. با اینکه هنوز علت حادثه و سقوط هواپیما مشخص نشده است، اما بسیاری از رسانه ها از نقص فنی که یک بار دیگر نیز در هواپیمای مشابهی در اندونزی به وجود آمد و موجب سقوط آن شد، خبر داده اند.بر اساس گزارش رویترز، حالا به نظر می رسد با بررسی داده های موجود در جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که به تازگی در آفریقا سقوط کرده، معلوم شد که علت حادثه و همچنین بسیاری دیگر از اطلاعات آن دقیقاً مشابه بوئینگی بود که چند ماه پیش در لیون ایر اندونزی سقوط کرد. همان زمان بسیاری از رسانه ها از نقص فنی و مشکل نرم افزاری در این هواپیمای جدید خبر دادند چراکه چند ماه پیش بود که یک فروند از هواپیمای مذکور فعال درلیون ایر اندونزی نیز تنها چند دقیقه پس از بلند شدن از باند فرودگاه جاکارتا در آب های سواحل شرقی این کشور سقوط کرد، دقیقاًً گرفتار سرنوشت مشابهی شد و تمامی ۱۸۹ مسافر و سرنشین آن ناپدید و کشته شدند.نتایج بررسی های سازمان هوانوردی فدرال آمریکا با همکاری شرکت سازنده این هواپیما یعنی بوئینگ، پیش تر نشان می داد که سیستم جدیدی که از سنسورهای پیشرفته در نوک دماغه جت به کار برده شده، موجب سقوط آن شده است. این بدان معناست که سنسورهای موجود در دماغه هواپیما احتمالاً به دلیل مشکلات نرم افزاری اطلاعات نادرستی به سیستم مرکزی هواپیما مخابره کرده و این بدان معناست حتی در زمانی که خلبان کنترل و هدایت هواپیما را بر روی اتو پایلوت (هدایت خودکار و اتوماتیک) می گذارد، این سنسورهای موجود در سیستم جدید، سر هواپیما را به سمت پایین می کشانند و این امر موجب می شود کنترل جت برای خلبان دشوار شود و به سرعت سقوط کند. همین امر موجب شد که اندونزی سفارش این نوع از هواپیما از شرکت بوئینگ را لغو کند و از مسئولان و مدیران آن درخواست بررسی دقیق و تحقیقات ویژه کند تا این غول هواپیماسازی از تکرار چنین حوادث ناگواری جلوگیری به عمل بیاورد.منبع:ایسنابرچسب ها:لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kxuuyاخبار و مطالب گذشته:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " شباهت های زیادی در سقوط هر دو بوئینگ ۷۳۷ وجود دارد! | صنعت و بازرگانی از منبع طلا نیوز. "

اخبار گوناگون