روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: طلا نیوز
امتیاز: 5 5

خبر " ترامپ:به چین وام ندهید | اقتصاد جهان از منبع طلا نیوز " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ منتشر شد.

ترامپ:به چین وام ندهید | اقتصاد جهان

ادامه مطلب...

شنبه ، ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ، ۱۳:۱۵ طلانیوز:رییس جمهور آمریکا در موضع گیری شفاف همراستا با جنگ تجاری آمریکا و چین، در هشداری با اعطای وام از سوی بانک جهانی به چین مخالفت کرد.، ترامپ بامداد شنبه در پیامی توییتری وام دادن بانک جهانی به چین را به باد انتقاد گرفت و نوشت: چین پول فراوانی دارد و اگر ندارد ایجادش کند. وام دادن را متوقف کنید!روز پنج شنبه نیز استیو منوچین، وزیر خزانه داری ترامپ اظهارات مشابهی در کنگره آمریکا داشت. منوچین در دیدار با اعضای مجلس نمایندگان آمریکا گفت که بانک جهانی باید برنامه اعطای وام به چین را متوقف کند.آنتونی گونزالز، نماینده جمهوریخواه از ایالت اوهایو لایحه ای را در کنگره مطرح کرده که با خارج کردن چین از «بانک بین المللی بازسازی و توسعه» از اعطای وام بانک جهانی به چین جلوگیری می کند. بانک بین المللی بازسازی و توسعه بخشی از بانک جهانی است که تسهیلات و وام های مالی در اختیار کشورهای کم درآمد قرار می دهد تا از گسترش فقر جلوگیری کرده و سرمایه گذاری پایدار را ارتقا دهد.منوچین در این جلسه گفت که انتخاب دیوید مالپاس، معاون پیشین وی به عنوان رییس بانک جهانی به وی اطمینان می دهد که این بانک در برنامه های وام دهی خود بازنگری خواهد کرد.تنش درباره وام های دریافتی چین از بانک جهانی از آنجا ناشی می شود که پکن میلیاردها دلار از درآمد خود را در پروژه «یک کمربند، یک جاده» در اختیار دیگر کشورها قرار داده تا زیرساخت های لازم برای این طرح را ایجاد کنند؛ اقدامی که به مذاق سیاستمداران آمریکایی خوش نیامده است.بانک جهانی در سال مالی ۲۰۱۹ حدود ۱.۳ میلیارد دلار وام به چین داده است. این در حالی است که این کشور در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲.۴ میلیارد دلار تسهیلات مالی از این بانک اخذ کرده بود. موضوع وام های بانک جهانی به چین در حالی جدی می شود که جنگ تجاری میان پکن و واشینگتن در جریان است.برچسب ها:لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/k9kcfاخبار و مطالب مرتبط:اخبار و مطالب گذشته:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " ترامپ:به چین وام ندهید | اقتصاد جهان از منبع طلا نیوز. "

اخبار گوناگون