روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " بیتکوین به یک ذخیره ارزش واقعی مبدل شده است از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ منتشر شد.

بیتکوین به یک ذخیره ارزش واقعی مبدل شده است

[…]

نوشته بیتکوین به یک ذخیره ارزش واقعی مبدل شده است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

بیتکوین یک ذخیره ارزش واقعیذخیرهٔ ارزش (store of value) کارکردی از یک دارایی است که می تواند در آینده ذخیره، بازیابی یا مبادله شود و در زمان بازیابی به طور قابل پیش بینی مفید واقع شود. در عصر جدید، ابزارهای ذخیرهٔ ارزش معمول، پول، ارز یا کالاهایی همچون طلا یا سرمایهٔ مالی هستند. نکته ای که در مورد هر وسیلهٔ ذخیرهٔ ارزشی به نظر می رسد مدیریت ریسک ذاتی آن با توجه به ثبات ذاتی تقاضا برای دارایی مورد نظر است.بسیاری از اعضای جامعه کریپتو از مدت ها قبل گفته‎اند که بیتکوین درحال تبدیل شدن به یک ذخیره ارزش است و طلا را به حاشیه میبرد. یکی از آن ها سرمایه گذار مطرح مایک نووگراتز است.حال، داده‎ها حاکی از آن است که در حدود ۶۰% از بیتکوین های موجود حداقل به مدت یکسال در کیف‎پول‎ها دست نخورده باقی مانده‎اند. این اتفاق در واقع به معنای ذخیره بیتکوین به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت و ذخیره ارزش تلقی میگردد. این ۱۰٫۵ میلیون بیتکوین است که بعنوان یک ذخیره ارزش برای ۱۲ ماه گذشته حفظ شده است. استفاده از حساب‎های بانکی دیگر به کمیابی استفاده از تلفن‎های ثابت است.این داده‎ها درخصوص پس انداز ۶۰% از بیتکوین‎ها طی سال اخیر نشانگر افزایش علاقه سرمایه گذاران بازار به بیتکوین است. کسانی که بدنبال یک دارایی امن و البته با بازده بالا جهت سرمایه‎گذاری هستند.بسیاری از ناظران با این دیدگاه موافقند و برخی حتی بر این باورند که بیتکوین تقریباً در این زمینه از طلا پیشی گرفته است. طلایی که بعنوان پناهگاه امن سرمایه‎گذاران برای سال‎های متمادی تلقی میشده است.✅ طلا بهتر است یا بیتکوین؟✅ بیتکوین با گذشت زمان باید طلا را پشت سر بگذاردمدیر فروشگاه ETF نیک گریسی قبلا گفته است که اکثر سرمایه‎گذاران نسل جدید، به‎ویژه در کره جنوبی، درحال‎حاضر به‎طور گسترده‎ای بیتکوین خریداری میکنند. بسیاری از موسسات مالی در تلاشند تا در ذخایر خود، با استفاده از طلا و رمزارز بصورت کاهش سهم فلزات گرانبها و افزایش سرمایه‎گذاری روی بیتکوین به بهترین نحو تعادل ایجاد کنند.همچنین مطابق گزارش‎ها تا ۹۰% از میانسالان در ایالات متحده و بریتانیا، به جای سرمایه‎گذاری روی طلا و یا اوراق بهادار سنتی ترجیح میدهند در بیتکوین سرمایه‎گذاری کنند.بااین‎حال، باید در نظر داشته باشید که بخشی از این ۶۰% بیتکوین که برای یک سال پس‎انداز شده است، به‎این دلیل است که صاحبان آنها، کلیدهای خصوصی کیف‎پولشان را از دست داده‎اند و قادر به بازیابی آن نیستند.بنابر گفته های یکی از مهندسین اسبق شرکت BitGo تاکنون کاربران نزدیک به ۶ میلیون بیتکوین را به طرق مختلف از دست داده اند و این تعداد چیزی در حدود ۳۵٪ از کل بیتکوین های موجود در چرخه (۱۷.۶ میلیون) است.همه گیر شدن استفاده از بیتکوین یا دخیره ارزش؟ کدام بهتر است؟گاهی اوقات درمورد این موضوع اختلاف نظر وجود دارد. عده ای از سرمایه گذاران، مانند مایک نووگراتز اصرار دارند که بیتکوین بیشتر به‎عنوان یک ذخیره ارزش، جایگزین طلا و دلار استفاده شود. آنها میگویند وقتی این اتفاق بیافتد، قیمت بیتکوین افزایش خواهد یافت.عده‎ای دیگر از جمله میلیاردر مشهور تیم دراپر میگویند که ظرف ۵ تا ۱۰ سال آینده بیتکوین بعنوان اصلی‎ترین ابزار پرداخت بجای ارزهای فیات استفاده خواهد شد و این همان چیزی است که ساتوشی ناکاموتو در نظر داشت.دسته سوم اما معتقدند که این دو دیدگاه باید با یکدیگر ترکیب شوند تا منجر به اوج گرفتن قیمت بیتکوین شود.منبع: u.today

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " بیتکوین به یک ذخیره ارزش واقعی مبدل شده است از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون

× ×