روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " دادگاه اینترنتی تحت بلاکچین تا پایان سال ۲۰۲۰ در تایلند راه اندازی خواهد شد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ منتشر شد.

دادگاه اینترنتی تحت بلاکچین تا پایان سال ۲۰۲۰ در تایلند راه اندازی خواهد شد

[…]

نوشته دادگاه اینترنتی تحت بلاکچین تا پایان سال ۲۰۲۰ در تایلند راه اندازی خواهد شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

دیروز وزارت دادگستری تایلند از برنامه ی خود برای توسعه یک شبکه بلاکچین که هم اکنون در دست ساخت است خبر داد. این اقدام به دنبال هدف گذاری دادگستری تایلند برای راه اندازی دادگاه اینترنتی در سال ۲۰۲۰، صورت می گیرد.از این شبکه برای جمع آوری اطلاعات برای دادگاه های سراسر تایلند، که ۹۱٪ آنها تحت نظارت وزارت دادگستری تایلند فعالیت می کنند، استفاده خواهد شد. گام بعدی در توسعه این پروژه، آموزش پرسنل دادگاه است. گفتنی است تایلند انتظار دارد که بتواند از اوایل سال آینده از سیستم بلاکچین استفاده کند. وزارت دادگستری کشور تایلند ادعا می کند که “اولین سازمان دولتی در جهان” است که از این نوع سیستم استفاده خواهد کرد، اما در حقیقت چنین سیستمی پیش تر در دادگاه های کشور چین بکار گرفته شده است.دادگاه اینترنتی هوانگژو (Hangzhou) کشور چین پلتفرم قضایی مبتنی بر بلاکچین خودش را دو سال پیش راه اندازی کرده بود. پروژه دادگاه بلاکچینی چینی توسط گاندو نتورک تکنولوژی (Gondao Network Technology) توسعه یافته است و توسط انت فایننشال (Ant Financial) پشتیبانی می شود. این پروژه پس از آن اجرایی شد که دیوان عالی چین قابل استفاده بودن مدارک بلاکچینی در دادگاه را به رسمیت شناخت.پس از راه اندازی اولیه، دادگاه اینترنتی بکارگیری قراردادهای هوشمند را نیز آغاز کرده است و از آن ها برای ثبت پرونده ها به صورت خودکار بهره می گیرد. اگر یکی از طرفین قرارداد آنلاین، بر مبنای قرارداد به تعهدات خود عمل نکند، داده ها به طور خودکار وارد فرایند قضایی بلاکچینی شده و به یک سازمان واسط ارسال می شوند.در صورت لزوم، دعوی در دادگاه اینترنتی به جریان می افتد. گفتنی است از زمانی که این پلتفرم شروع به استفاده از فناوری قرارداهای هوشمند کرده است، بیش از ۱٬۹۸ میلیارد تراکنش را از طریق بلاکچین پردازش کرده است.در اواخر سال ۲۰۱۹، دادگاه منطقه ی “شانگ یو” در شهر شائوشنگ (Shaoxing) به اولین دادگاه آفلاین در چین تبدیل شد که حکم کیفری را بر اساس شواهد ذخیره شده در بلاکچین صادر می کند. این دادگاه برای اطمینان از صحت مدارک ارائه شده از فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) استفاده می کند.دادگاه های اینترنتی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند، نه تنها می توانند از صحت احکام و شفافیت فرایندهای قضایی اطمینان حاصل کنند، بلکه از مزایای عمده ای به ویژه در زمان های بحرانی همچون دوران همه گیری کرونا، برخوردار هستند.به عنوان مثال دولت انگلستان مجبور شد برخی از دادرسی های مدنی را از طریق تماس تلفنی یا ویدئویی انجام دهد. همچنین کشور انگلستان برای ادامه فعالیت دادگاه ها در دوران قرنطینه، از “پیوندهای صوتی و تصویری زنده” استفاده کرد.در مقابل، در دادگاه های اینترنتی چین وظیفه قضاوت برعهده هوش مصنوعی (AI) است. به طوریکه هر هوش مصنوعی با آواتار (تصویر گرافیکی) مختص به خود با افراد ارتباط برقرار کرده و احکام را از طریق اپلیکیشن های گفتگو به متقاضیان تحویل می دهد.تاکنون کشورهای زیادی تصمیم به استفاده از فناوری بلاکچین در حوزه قضایی خود نگرفته اند، اما پیشرفت های صورت گرفته در کشور تایلند می تواند باعث شود که دیگر کشورها نیز این روند را دنبال کنند.منبع: Ledgerinsights

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " دادگاه اینترنتی تحت بلاکچین تا پایان سال ۲۰۲۰ در تایلند راه اندازی خواهد شد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون