روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " تعطیلی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در ایران از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ منتشر شد.

تعطیلی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در ایران

[…]

نوشته تعطیلی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در ایران اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

تعطیلی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز بیت کوینبه گزارش رسانه های محلی، شرکت “تولید، توزیع و انتقال نیروی برق ایران” (توانیر) اعلام کرده است که ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در کشور ایران را تعطیل کرده است.پس از اقدام عجیب شرکت توانیر مبنی بر اهدای پاداش ۱۰۰ میلیون ریالی (حدود ۲۴۰۰ دلار) برای لو دادن ماینرهای غیر مجاز، این شرکت توانست مزارع غیر مجاز زیادی را شناسایی کند. مصطفی رجبی مشهدی، معاون شرکت توانیر، به خبرگزاری فارس گفت:“قبلاً شناسایی مزارع غیرقانونی استخراج ارزهای دیجیتال محدود بود زیرا شرکت برق نمی توانست همه مزارع غیرقانونی را تنها با بررسی الگوهای مصرف آنها شناسایی کند.”ماینرهای بیت کوین در ایران، ژوئیه سال گذشته از قانون اعطای مجوز استخراج به ماینرها استقبال کردند. اما پس از آن با تعرفه های بالای برق مواجه شدند. به همین دلیل برخی از آنها شروع به استفاده از برق یارانه ای به صورت غیرقانونی کردند. به گفته رجبی مشهدی، برخی از ماینرها تجهیزات خود را در واحدهای صنعتی و کشاورزی نصب می کنند.گفتنی است که واحدهای صنعتی و کشاورزی دارای مصرف برق بالایی هستند و همین امر مانع از شناسایی مزارع استخراج غیرقانونی در آنها می شود. رجبی مشهدی در تکمیل گفته های خود در خصوص تعطیلی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز بیت کوین ، افزود:“نظارت شرکت توانیر به تنهایی نمی تواند تغییر قابل توجهی در مصرف این دسته خاص را نشان بدهد.”شایان ذکر است ایران، سومین تولید کننده بزرگ نفت در جهان، در حال مبارزه با قاچاق تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال به این کشور است. جمهوری اسلامی ایران، از سال ۲۰۱۹ تاکنون تعداد ۶۲۴ مجوز مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال صادر کرده است، اما بنا به گزارشات منتشر شده برخی از این مزارع دارای مجوز، غیرفعال هستند.ماه گذشته، اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهور ایران گفت که به زودی همه ماینرها برای فعالیت در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال، ملزم به ثبت نام در یک سامانه دولتی خواهند شد.گفتنی است این کشور پهناور از مزیت برق ارزان قیمت برخوردار است و همین موضوع باعث جذب ماینرهای دیگر کشورها از جمله چین و اوکراین به ایران شده است. براساس داده های رسمی، مزارع استخراج در ایران، به ازای هر کیلووات ساعت برق مبلغ ۴۸۰۰ ریال پرداخت می کنند. البته نرخ ها در اوج فصل تابستان، یعنی از ژوئن تا سپتامبر، به چهار برابر این میزان یعنی ۱۹۳۰۰ ریال افزایش می یابد.همانطور که قبلاً گزارش شده بود، شرکت توانیر در ماه ژوئیه اعلام کرد که در تلاش برای تشویق ماینرهای قانونی، تا از تعرفه برق ماینرها در دوره های اوج مصرف را تا ۴۷ درصد کاهش می دهد. با این حال، ماینرهای بیت کوین برای اینکه واجد شرایط استفاده از این طرح باشند ملزم هستند در “پروژه های افزایش بهره وری انرژی” توانیر از جمله تعویض یک میلیون دستگاه تهویه هوای قدیمی شرکت کنند.بیت کوین برای ایران هم جنبه سیاسی و هم جنبه اقتصادی دارد. مهمترین انگیزه استخراج این ارز دیجیتال برتر برای ایران در درجه اول، آزادی اقتصادی و عدم وابستگی به دولت آمریکا است.منبع: Bitcoin.com

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " تعطیلی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در ایران از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون