روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " طرح آزمایشی یوان دیجیتال در چین به تراکنش‌های کوچک محدود خواهد شد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ منتشر شد.

طرح آزمایشی یوان دیجیتال در چین به تراکنش‌های کوچک محدود خواهد شد

[…]

نوشته  طرح آزمایشی یوان دیجیتال در چین به تراکنش های کوچک محدود خواهد شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

بانک مرکزی چین برای پایان دادن به برخی شایعات پیرامون طرح آزمایشی یوان دیجیتال، بیانیه ای جدیدی منتشر کرد. بانک مرکزی جمهوری خلق چین (PBoC) طی بیانیه ایی اعلام کرد که طرح آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) این کشور، در حال حاضر تنها به تراکنش های کوچک و خرد محدود خواهد بود.به گزارش گلوبال تایمز (Global Times) بانک مرکزی کشور چین در تلاش است با اعلام برخی جزئیات در خصوص یوان دیجیتال به شایعات پیرامون مقیاس و دامنه اجرای آزمایشی این پروژه، خاتمه دهد. گفتنی است یوان دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال یا DCEP شناخته می شود.براساس این گزارش، برخی از کاربران چینی ادعا کرده اند که شخصی در ازای فروش املاک و مستقلات در شنژن، مقدار زیادی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین دریافت کرده است. وانگ پنگ (Wang Peng)، استادیار دانشکده هوش مصنوعی جئولینگ (Gaoling School of Artificial Intelligence) در دانشگاه رنمین (Renmin University) گفت:“در حال حاضر هدف اصلی این طرح آزمایشی، اطمینان حاصل کردن از عملکرد و امنیت ارز دیجیتال DCEP و چگونگی توزیع آن توسط بانک مرکزی بین مؤسسات مالی است. فقط در صورت موفقیت آمیز بودن ارز دیجیتال ملی در تراکنش های کوچک، می توان از آن در معاملات بزرگ استفاده کرد.”از طرفی این شایعات نشان می دهند که یوان دیجیتال نمی تواند جایگزین اسکناس شود. در همین رابطه، یکی از کارکنان بانک مرکزی چین با بیان اینکه ارز دیجیتال در چین قانونی است گفت که یوان دیجیتال می تواند با نرخ ۱:۱ به اسکناس تبدیل شود.همانطور که اخیراً کوین تلگراف گزارش داده است، طرح آزمایشی یوان دیجیتال در برخی استان های بزرگ این کشور و همچنین هنگ کنگ و ماکائو، راه اندازی شده است.همچنین مطالب زیادی در سراسر جهان منتشر شده اند که همگی به راه اندازی یک کیف پول ارز دیجیتال که به طور ویژه برای CBDC طراحی شده اشاره می کنند. هم اکنون بانک های دولتی چین در حال آزمایش کیف پول دیجیتال یوان در مقیاس صنعتی هستند.در حالی که به نظر می رسد عرضه رسمی ارز دیجیتال چین قریب الوقوع خواهد بود، جزئیات زیادی درباره ویژگی ها و محدودیت های آن هنوز برای اذهان عمومی نامعلوم است.بررسی های انجام شده نشان می دهند که بسیاری از سوالات مردم در خصوص حریم شخصی، دامنه و کاربردهای DCEP بی پاسخ مانده اند.منبع: Cointelegraph

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " طرح آزمایشی یوان دیجیتال در چین به تراکنش‌های کوچک محدود خواهد شد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون