روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " یرن فایننس (yfi) گران ترین رمزارز بازار برخی از مشکلات پروژه خود را فاش کرد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ منتشر شد.

یرن فایننس (yfi) گران ترین رمزارز بازار برخی از مشکلات پروژه خود را فاش کرد

[…]

نوشته یرن فایننس (YFI) گران ترین رمزارز بازار برخی از مشکلات پروژه خود را فاش کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

یرن فایننس (Yearn.Finance)، گرانترین رمزارز بازار که هم اکنون هر توکن آن بیش از ۱۴۰۰۰ دلار قیمت دارد و بیت کوین را پشت سر گذاشته است برخی از مشکلات پروژه خود را فاش کرد.علی رغم ممیزی های پروژه یرن فایننس (Yearn.Finance) و دیگر پروژه های دیفای (DeFi)، اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) همواره مخاطراتی را با خود به همراه دارند.آندره کرونژ (Andre Cronje)، خالق یرن فایننس، به تازگی ممیزی های پروژه خود را در دسترس عموم قرار داده است.بر اساس این توضیحات وی قبلاً از انتشار گزارشات مربوط به ممیزی ها که ماه ها پیش به اتمام رسیده بودند، خودداری می کرد تا احساس امنیت کاذب به کاربران دست ندهد. وی در این رابطه گفت:“من همیشه از انتشار گزارشات مربوط به ممیزی ها خودداری می کردم چون نمیخواستم به خاطر آنها، احساس امنیت کاذب به مردم دست دهد.”کرونژ روز پنج شنبه، ۵ ممیزی انجام گرفته از پروژه یرن فایننس را در سرویس گیت هاب (GitHub) منتشر کرد. این ممیزی ها بین فوریه و ژوئیه توسط ممیزهای پیشرویی مانند سرتیک (Certik) و کوانت استمپ (Quantstamp) انجام شده اند.طی این ممیزی ها، آسیب پذیری های مختلفی کشف شده اند و برخی از آنها به عنوان آسیب پذیری های “مهم” طبقه بندی شده اند. به عنوان مثال، سرتیک یک آسیب پذیری اساسی را شناسایی کرده است که در شرایط کاملاً معمولی می تواند به طور موقت مانع از برداشت کل وجه توسط کاربران شود.کرونژ توضیح داد که اگرچه این مشکل شناسایی شده، اما هنوز جزو بخش های آسیب پذیر و مهم است. وی در این باره گفت:“اگر پولی را قرض بدهید، همیشه این خطر وجود دارد که دارایی وام گرفته شده بیش از نقدینگی موجود برای پس دادن آن باشد.”به گفته کرونژ سایر پروژه های مهم دیفای مانند کامپاند (Compound) و آوه (Aave) نیز چنین مشکلاتی دارند.کرونژ تصمیم نداشت این ممیزی ها را منتشر کند. اما وقتی دید که مردم بدون در نظر گرفتن ممیزی ها و همچنین بدون آگاهی کامل، پول خود را در قراردادها واریز می کنند تصمیم گرفت ممیزی ها را منتشر کند. وی در این باره گفت:“وقتی دیدم که مردم به راحتی به قرارداها اعتماد می کنند، تصمیم گرفتم ممیزی ها را با آنها به اشتراک بگذارم. اینگونه مردم می فهمند که من باز هم ممیزی های پروژه Yearn.Finance را انجام می دهم. من فقط آنها را به اشتراک نخواهم گذاشت چرا که می خواهم مردم خطر را درک کنند.”اخیراً فعالیت یکی از پروژه های دیفای با نام Yam.Finance، به دلیل وجود یک اشکال غیرقابل جبران پس از راه اندازی بدون ممیزی های خارجی، متوقف شده بود.منبع: Cointelegraph

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " یرن فایننس (yfi) گران ترین رمزارز بازار برخی از مشکلات پروژه خود را فاش کرد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون