روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " پروتکل aave رتبه نخست دیفای را از آن خود کرد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ منتشر شد.

پروتکل aave رتبه نخست دیفای را از آن خود کرد

[…]

نوشته پروتکل Aave رتبه نخست دیفای را از آن خود کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

پروتکل Aave رتبه نخست دیفایرقابت برای کسب جایگاه اول “کل ارزش قفل شده” (TLV) در دیفای به اوج خود رسیده است. هم اکنون بالاترین رقم کل ارزش قفل شده در امورمالی غیرمتمرکز به LEND) Aave) تعلق دارد. آوه (Aave) یک پروتکل وام دهی است که در حال حاضر جایگاه میکر دی ای او (MakerDAO) را به عنوان محبوب ترین مقصد دارایی های مبتنی بر اتریوم از آن خود کرده است.براساس داده های به دست آمده از وب سایت دیفای پالس (DeFi Pulse)، دارایی های آوه معادل ۱.۴۴ میلیارد دلار و کمی بیشتر از دارایی ۱.۴۲ میلیارد دلاری میکر (Maker) است. کامپاند (Compound) که قبلاً رتبه نخست این رده بندی را در اختیار داشت، با چهار پله سقوط، بعد از Yearn و Curve، در رتبه پنجم قرار گرفته است.آوه برخلاف رقیب نزدیک خود یعنی کامپاند، ماینینگ نقدینگی ندارد که بتواند ارقام توخالی ایجاد کند. گفتنی است این پلتفرم طیف گسترده ای از دارایی ها را برای وام دهی و سپرده گذاری ارائه می دهد و همچنین بخش اعظم ارزش قفل شده آن مربوط به استبیل کوین های مختلفی مانند تتر (USDT)، ترو یو اس دی (TUSD) و یو اس دی کوین (USDC) است.در حالی پروتکل Aave رتبه نخست دیفای را از آن خود کرده است که تنها یکی از دارایی های آن LEND دارای ۴۶۱ میلیون دلار ارزش قفل شده است. این توکن در ۹۰ روز گذشته افزایش قیمت چشم گیری داشته و در آستانه رسیدن به ارزش بازار ۹۰۰ میلیون دلاری قرار گرفته است.احتمالاً عملکرد LEND، که روز سه شنبه ۲۰٪ افزایش قیمت داشته، عامل تأثیر گذاری در پشت سر گذاشتن Maker بوده است. بنابراین به نظر می رسد که سنجش ارزش قفل شده پروتکل تا حدی با قیمت توکن آن در ارتباط است.شاخص “کل ارزش قفل شده” به دلیل برخی سوء برداشت ها در دوران رونق دیفای، با انتقادات زیادی روبرو شد. به ویژه که اغلب برای اندازه گیری میزان محبوبیت و ارزش گذاری پروتکل از این شاخص استفاده می شد.با این حال مشوق های استخراج نقدینگی، مانند آنچه که در کامپاند یا کرو انجام می شود، باعث ایجاد “پدیده کشت سود” یا یک حلقه بازخورد مثبت همراه با قیمت توکن ها شده است. البته حقیقت این است که رقم اعلام شده برای TLV واقعاً در پروتکل قفل نشده است، زیرا این وجوه، برای استفاده در پلتفرم های دیگر و کسب سود بیشتر به راحتی قابل برداشت هستند.علاوه بر این، ارزش دلاری TVL، به طور مستقیم به قیمت بازار دارایی های عرضه شده مانند LEND بستگی دارد. برخی محققان تأکید کرده اند که TVL کلی بازار مستعد شمارش دوباره (Double-Counting) است.به عنوان مثال، هر نوع نقدینگی DAI در یک پلتفرم وام دهی مانند آوه، شمارش دوباره دارایی های اصلی است که به عنوان وثیقه به Maker عرضه شده است تا بتواند از آنها استیبل کوین تهیه کند.اگرچه این موضوعات باعث شده است تا برخی افراد به دنبال روش های جایگزین برای سنجش موفقیت دارایی های دیفای باشند، اما این شاخص همچنان بین شرکت کنندگان در صنعت دیفای، محبوب تر است.منبع: Cointelegraph

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " پروتکل aave رتبه نخست دیفای را از آن خود کرد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون