روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " بیش از ۹۰ درصد از سرمایه ۷ میلیارد دلاری دیفای ،‌ تنها در اختیار ۶ پروژه است از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ منتشر شد.

بیش از ۹۰ درصد از سرمایه ۷ میلیارد دلاری دیفای ،‌ تنها در اختیار ۶ پروژه است

[…]

نوشته بیش از ۹۰ درصد از سرمایه ۷ میلیارد دلاری دیفای ، تنها در اختیار ۶ پروژه است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

با وجود رشد فوق العاده دیفای، بیش از ۹۰٪ از سرمایه ۷ میلیارد دلاری دیفای در این بخش، تنها در اختیار شش پروژه قرار دارد.بر اساس گزارشات منتشر شده در دیفای پالس (DeFi Pulse)، ارزش کل سرمایه قفل شده در پروتکل های دیفای، در کمتر از دو ماه ۲۷۱ درصد افزایش یافته و برای اولین بار از مرز ۷ میلیارد دلار فراتر رفت. اگر این نرخ رشد ادامه یابد، دیفای تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۷ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.هم اکنون آوه (Aave) با ۱.۵۱ میلیارد دلار سرمایه قفل شده، بزرگترین پروژه دیفای است. میکر دی ای او (MakerDAO) با ۱.۴۲ میلیارد دلار، کرو فایننس (Curve Finance) با ۱.۱۵ میلیارد دلار، یرن فایننس (Yearn Finance) با ۸۴۵ میلیون دلار، سینتتیک (Synthetic) با ۸۵۱ میلیون دلار و کامپاند (Compound) با ۷۹۷ میلیون دلار در رتبه های بعدی قرار دارند.پروتکل آوه به تازگی و پس از دریافت مجوز “مؤسسه پول الکترونیکی” از سازمان رفتارهای مالی انگلستان، به عنوان برترین پروژه دیفای ظاهر شده و همین امر نمایانگر مشروعیت روز افزون این بخش است.اگرچه رشد فوق العاده چشم گیر دیفای به دلیل افزایش پروتکل های وام دهی بوده است اما این مسئله باعث برهم خوردن سلطه دیرینه میکر (Maker) بر این فضا شده است. بیش از ۹۰٪ سرمایه ۷ میلیارد دلاری دیفای در این بخش، تنها در اختیار شش پروتکل است.با وجود اینکه تعداد زیادی از پروژه های دیفای که در دوران حباب ۲۰۲۰ معرفی شدند به سرعت توجه جامعه رمزنگاری را به خود جلب کردند، اما تنها تعداد کمی از آنها توانسته اند جایگاه خود را در این بخش به عنوان پروژه های پیشرو تثبیت کنند.ظهور و سقوط چشمگیر اخیر یام فایننس (Yam Finance) و از بین رفتن بیش از ۷۵۰ هزار دلار ارز دیجیتال به دنبال فروپاشی این پروتکل، نشان دهنده ریسک بالقوه بالای این قراردادها است.پروژه دی فورس (DForce) نیز در ماه آوریل با یک هک چند میلیون دلاری مواجه شد. البته، هکرها وجوه سرقت شده را به سرمایه گذاران بازگرداندند.اخیراً رهبران صنعت کریپتو، نسبت به رشد بیش از حد در بخش دیفای هشدارهایی داده بودند. در همین رابطه رابرت لشنر (Robert Leshner)، بنیانگذار کامپاند، توئیتی با این مضمون ارسال کرد:“اگر Spaghetti.Money توانسته است در کمتر از ۳۶ ساعت پس از راه اندازی، به ۵۰۰ میلیون دلار برسد، [بدان معناست که] صنعت کریپتو نیاز به خود تنظیمی دارد و باید راه اندازی بازی های فارمینگی از این دست را متوقف کند.”در اوایل ماه جاری، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، نیز بیان کرده بود:“برای این که در اتریوم باشید مجبور نیستید جیدترین چیزهای دیفای را امتحان کنید، مگر اینکه شما واقعاً بدانید که چه اتفاقی می افتد،. بنابراین بهتر است که یا کنار بایستید یا اینکه فقط با مقادیر بسیار اندک مشارکت کنید.”منبع: Cointelegraph

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " بیش از ۹۰ درصد از سرمایه ۷ میلیارد دلاری دیفای ،‌ تنها در اختیار ۶ پروژه است از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون