روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " ۶ پروژه برتر بخش دیفای ۹۰% سرمایه گذاری‌ها را به خود اختصاص داده‌اند از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ منتشر شد.

۶ پروژه برتر بخش دیفای ۹۰% سرمایه گذاری‌ها را به خود اختصاص داده‌اند

[…]

نوشته ۶ پروژه برتر بخش دیفای ۹۰% سرمایه گذاری ها را به خود اختصاص داده اند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

با وجود رشد فوق العاده بخش دیفای ، بیش از ۹۰٪ از سرمایه ۷ میلیارد دلاری پروژه های دیفای، تنها در اختیار ۶ پروژه برتر این حوزه قرار دارد.بر اساس گزارشات منتشر شده، ارزش کل سرمایه قفل شده در پروتکل های دیفای، در کمتر از دو ماه ۲۷۱% افزایش یافته و برای اولین بار از مرز ۷ میلیارد دلار فراتر رفته است. اگر این نرخ رشد ادامه یابد، دیفای تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۷ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.هم اکنون آوه (Aave) با ۱.۵۱ میلیارد دلار سرمایه قفل شده، بزرگترین پروژه دیفای بازار است. میکر دائو (MakerDAO) با ۱.۴۲ میلیارد دلار، کرو فایننس (Curve Finance) با ۱.۱۵ میلیارد دلار، یرن فایننس (Yearn Finance) با ۸۴۵ میلیون دلار، سینتتیکس (Synthetic) با ۸۵۱ میلیون دلار و کامپوند (Compound) با ۷۹۷ میلیون دلار در رتبه های بعدی قرار دارند.پروتکل آوه به تازگی و پس از دریافت مجوز “مؤسسه پول الکترونیکی” از سازمان رفتارهای مالی انگلستان، به عنوان برترین پروژه دیفای ظاهر شده و همین امر نمایانگر مشروعیت روز افزون این بخش است.اگرچه رشد فوق العاده چشم گیر دیفای به دلیل افزایش پروتکل های وام دهی بوده است اما این مسئله باعث برهم خوردن سلطه دیرینه میکر (Maker) بر این فضا شده است. بیش از ۹۰٪ سرمایه ۷ میلیارد دلاری دیفای در این بخش، تنها در اختیار شش پروتکل است.با وجود اینکه تعداد زیادی از پروژه های دیفای که در دوران حباب ۲۰۲۰ معرفی شدند به سرعت توجه جامعه رمزنگاری را به خود جلب کردند، اما تنها تعداد کمی از آنها توانسته اند جایگاه خود را در این بخش به عنوان پروژه های پیشرو تثبیت کنند.ظهور و سقوط چشمگیر اخیر یام فایننس (Yam Finance) و از بین رفتن بیش از ۷۵۰ هزار دلار ارز دیجیتال به دنبال فروپاشی این پروتکل، نشان دهنده ریسک بالقوه بالای این قراردادها است.پروژه دی فورس (DForce) نیز در ماه آوریل با یک هک چند میلیون دلاری مواجه شد. البته، هکرها وجوه سرقت شده را به سرمایه گذاران بازگرداندند.اخیراً رهبران صنعت کریپتو، نسبت به رشد بیش از حد در بخش دیفای هشدارهایی داده بودند. در همین رابطه رابرت لشنر (Robert Leshner)، بنیانگذار کامپوند، توئیتی با این مضمون ارسال کرد:“اگر Spaghetti.Money توانسته است در کمتر از ۳۶ ساعت بعد از راه اندازی، به ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه برسد، [این بدان معناست که] صنعت کریپتو نیاز به خود تنظیمی دارد و باید راه اندازی بازی های فارمینگی از این دست را متوقف کند.”در اوایل ماه جاری، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، نیز در این خصوص گفته بود:“برای این که در اتریوم باشید مجبور نیستید جدیدترین دارایی های دیفای را امتحان کنید، مگر اینکه واقعاً بدانید دارد چه اتفاقی می افتد. بنابراین بهتر است که یا کنار بایستید یا اینکه فقط با مقادیر بسیار اندک مشارکت کنید.”منبع: Cointelegraph

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " ۶ پروژه برتر بخش دیفای ۹۰% سرمایه گذاری‌ها را به خود اختصاص داده‌اند از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون