روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " دستگیری طراح روس باج افزار بیت کوین 4 میلیون دلاری توسط اف بی آی از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ منتشر شد.

دستگیری طراح روس باج افزار بیت کوین 4 میلیون دلاری توسط اف بی آی

[…]

نوشته دستگیری طراح روس باج افزار بیت کوین ۴ میلیون دلاری توسط اف بی آی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

اف بی آی، متهمین و طراحان یک باج افزار دریافت کننده بیت کوین را که بر علیه شرکت اتومبیل سازی تسلا فعالیت میکرد را به دام انداخت.اف بی آی، سازمان تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI)، هفته گذشته، شکایت کیفری علیه یک متهم در جریان طراحی یک باج افزار علیه سازنده خودروهای الکتریکی تسلا، را فاش کرد.گفتنی است در جریان این پرونده، اف بی ای یک شهروند روسی و همدستانش را دستگیر کرد. در مورخ ۲۲ آگوست، اف بی آی، یک شهروند روسی ۲۷ ساله به نام پاول کریوچکوف (Kriuchkov) را در لس آنجلس دستگیر کرد.گفته میشود کریوچکوف مدتی را در ایالات متحده گذرانده بود و تلاش میکرد از طریق وبسایت گیگافکتوری، با یکی از کارکنان تسلا جهت پیشبرد یک پروژه ویژه، تبانی کند. هدف اولیه این پروژه ویژه، باج گیری به میزان ۵۰۰،۰۰۰ دلار بود که بعداً به ۱ میلیون دلار افزایش یافت. یک پیش پرداخت جزئی به عنوان رشوه نیز به کیف پول بیت کوینی این شخص که با استفاده از مرورگر تور (Tor) برای جلوگیری از شناسایی واریز شده نیز بدست آمده است.در ازای این رشوه، از این کارمند خواسته شده بود که در نصب یک بدافزار هدفمند علیه تسلا همکاری کند. این بدافزار یک طرح دو مرحله ای شامل انکار حمله منع سرویس (denial of service) و به دنبال آن سواستفاده از داده های حساس شرکت بود.برنامه هکرها بدین صورت بود که با تهدید به انتشار اطلاعات، از شرکت تسلا باج بگیرند. هدف کریوچکوف یک باج گیری به میزان ۴ میلیون دلار بود. جالب اینجاست، این کارمند شرکت تسلا که نامش فاش نشده بلافاصله بعد از اولین ملاقات با کریوچکوف، به تسلا هشدار داد و اف بی آی را از این موضوع آگاه کرد.تعدادی از جلسات میان کریوچوف و کارمند مذکور در ماه آگوست، توسط مأمورین FBI استراق سمع شده است. آنها ضمن دریافت اطلاعات مربوط به آماده سازی برای این حمله سایبری، در رابطه با دیگر عملیات خرابکارانه نیز اطلاعات مفیدی را جمع آوری کردند.بر اساس اطلاعات منتشر شده، یکی از توطئه گران، هکری متخصص در زمینه رمزگذاری بوده که گفته میشود به عنوان کارمندی سطح بالا در یک بانک دولتی روسیه فعالیت میکند. طبق اعترافات خود کریوچکوف، وی برای این حمله سایبری استخدام شده و بابت آن چیزی معادل ۲۵۰ هزار دلار دستمزد دریافت کرده است.در یکی از دیدارهای انجام شده اولیه، کریوچکوف و کارمند تسلا به همراه دو نفر از دوستان وی، به دریاچه تاهو در کالیفرنیا سفر کردند. در این سفر، کریوچکوف با اصرار کل هزینه های سفر را پرداخت کرد اما از عکس گرفتن به صورت گروهی پرهیز کرده است.در تاریخ ۲۱ اوت، کریوچوف به کارمند تسلا اطلاع داد که این حمله تا تاریخ بعدی به تعویق می افتد و سپس نوادا را ترک میکند.گزارشات حاکی از آنند که وی در ۲۲ آگوست در لس آنجلس دستگیر شد و اکنون در بازداشت بسر میبرد تا زمان محاکمه او فرا برسد.اگرچه در این شکایت کیفری اف بی آی، اسمی از تسلا برده نشده اما وبسایت خبری تسلا تأیید کرده است که هدف این حمله صرفاً شرکت تسلا بوده است. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت، در توئیتی این مسئله را کرد.منبع: cointelegraph

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " دستگیری طراح روس باج افزار بیت کوین 4 میلیون دلاری توسط اف بی آی از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون