روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " رشد ۸۵ درصدی ارزش کل دارایی‌های قفل شده دیفای در ماه آگوست از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ منتشر شد.

رشد ۸۵ درصدی ارزش کل دارایی‌های قفل شده دیفای در ماه آگوست

[…]

نوشته رشد ۸۵ درصدی ارزش کل دارایی های قفل شده دیفای در ماه آگوست اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

ماه گذشته اتفاقات زیادی را شاهد بودیم و اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) با محبوبیت زیادی روبرو شد. آمار و ارقام نشان می دهند که ارزش کل قفل شده دیفای تنها طی ۷ روز بیش از ۸۵ درصد رشد داشته و از ۴.۲ میلیارد دلار هفته گذشته به ۷.۸ میلیارد دلار در هفته جاری افزایش یافته است. گفتنی است با سرازیر شدن سرمایه های موجود در حوزه ارزهای دیجیتال به فضای دیفای، اکنون ارزش کل قفل شده (TVL) در دیفای نزدیک به ۹ میلیارد دلار است.داده های به دست آمده از وب سایت دیفای پالس (Defipulse.com) نشان می دهد که ارزش کل قفل شده دیفای، در روز یکشنبه، ۳۰ آگوست ۲۰۲۰، برابر با ۷.۸ میلیارد دلار بوده است. شایان ذکر است پلتفرم وام دهی آوه (Aave) حدود ۲۱.۸۶ درصد از ارزش کل قفل شده را در اختیار دارد.گفتنی است آوه به تازگی رتبه اول در میان پروتکل های دیفای را از آن خود کرده است. این در حالی است که در تاریخ ۳ آگوست، هنگامی که رسانه ها از عبور ارزش دیفای از مرز ۴ میلیارد دلار خبر می دادند، میکر (Maker) با سهم ۳۱.۹ درصدی رتبه ی اول پروتکل های دیفای را در اختیار داشت.ارزش کل قفل شده در دیفای به دلاریکی دیگر از پروژه های دیفای که این روزها سر و صدای زیادی به راه انداخته، پروتکل یرن فایننس (Yearn Finance) و توکن بومی آن یعنی YFI است. یرن فایننس اساساً به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از انواع برنامه های دیفای مانند کرو (Curve)، آوه و کامپوند (Compound) بتوانند بازده خود را به حداکثر برسانند.اساساً، یرن فارمرها، به طور استراتژیک از تعدادی از استخرهای نقدینگی استفاده می کنند، اما یرن فایننس بهترین بازده را در کل نقدینگی درون اکوسیستم ارائه می دهد. اخیراً ارزش توکن YFI رشد فوق العاده ایی داشته به طوریکه عصر روز شنبه، قیمت آن از ۳۹۱۸۹ دلار عبور کرد. روز یکشنبه، قیمت این توکن بالای ۳۰ هزار دلار در نوسان بود تا اینکه پس از نیمه شب به ۲۷ هزار دلار رسید.کاربران دیفای در گذر زمانصرافی های ارز دیجیتال غیرمتمرکز (DEX)، طی ۳۰ روز گذشته شاهد افزایش چشمگیری در حجم معاملات خود بوده اند. آمار و ارقام به دست آمده از دون آنالایتیکس (Dune Analytics) نشان می دهند که حجم معاملات صرافی غیرمتمرکز طی ماه گذشته، بالغ بر ۱۰.۴۲ میلیارد دلار بوده است. گفتنی است حجم معاملات در اپلیکشین های دکس، طی هفت روز گذشته برابر با ۲.۸ میلیارد دلار برآورد شده و امروز نیز حجم معاملات صرافی های غیرمتمرکز برابر با ۶۹۹ میلیون دلار بوده است.این ارقام نشان می دهند که حجم معاملات دکس طی ۳۰ روز گذشته ۱۴۲ درصد افزایش یافته و یونی سواپ نیز مهمترین صرافی غیرمتمرکز از نظر تسلط بر بازار بوده است. شایان ذکر است یونی سواپ ۶۰ درصد از کل حجم معاملات دکس را به خود اختصاص داده و بعد از آن کرو با ۱۸.۱% و بلنسر (Balancer) با ۸.۹%، در رده های بعدی قرار دارند.کاربران دیفای نیز طی ماه گذشته رشدی ۳۲ درصدی داشته اند و تعداد آنها از ۲۹۳٬۴۷۵ کاربر در ۱ آگوست به ۳۸۸٬۰۱۱ کاربر در ۲۹ آگوست افزایش یافته است. بر اساس داده های به دست آمده از دون آنالایتیکس، هر کاربر به عنوان یک آدرس منحصر به فرد در میان تعداد بیشماری از برنامه های دیفای در نظر گرفته می شود.به عنوان مثال، تعداد آدرس های منحصر به فردی که در هفت روز گذشته در یونی سواپ معامله داشته اند حدود ۷۲٬۶۲۴ بوده در حالی که آیدکس (IDEX) حدود ۴۰۰۷ آدرس داشته است. کیبر (Kyber) با ۳۴۲۴، کرو با ۱۳۳۰، او ایکس (0x) با ۵۵۶ و بانکور (Bancor) با ۵۲۰ کاربر در رده های بعدی قرار دارند.منبع: Bitcoin.com

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " رشد ۸۵ درصدی ارزش کل دارایی‌های قفل شده دیفای در ماه آگوست از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون