روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " بدافزار استخراج رمزارز ویندوزی کریپتوسیبول ، در کمین کاربران بیت تورنت از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ منتشر شد.

بدافزار استخراج رمزارز ویندوزی کریپتوسیبول ، در کمین کاربران بیت تورنت

[…]

نوشته بدافزار استخراج رمزارز ویندوزی کریپتوسیبول ، در کمین کاربران بیت تورنت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

کارشناسان امنیت سایبری شرکت ایست (ESET) به تازگی تحقیقی با جزئیات را درباره بدافزار استخراج رمزارز ویندوزی کریپتوسیبول (KryptoCibule) منتشر کرد ه اند. این اکسپلویت (Exploit) به طور خاص کاربران ویندوز را با سه روش زیر مورد حمله قرار می دهد:نصب یک برنامه استخراج ارز دیجیتال.سرقت مستقیم فایل های کیف پول ارز دیجیتال.جایگزینی آدرس کیف پول های مورد نظر هکرها به منظور سرقت دارایی تراکنش ها.طبق گفته های شرکت امنیت سایبری ایست، توسعه دهندگان کریپتوسیبول برای هماهنگی حملات خود از شبکه تور (Tor) و پروتکل بیت تورنت (BitTorrent) استفاده می کنند. این بدافزار اولین بار در دسامبر ۲۰۱۸ مشاهده شده است. در آن زمان، این بدافزار تنها یک ابزار استخراج ارز دیجیتال مونرو (Monero) بود که بی سر و صدا از منابع سیستم کاربر، برای تولید ارز دیجیتال استفاده می کرد.در فوریه ۲۰۱۹، کریپتوسیبول تکامل یافت و برای بهره برداری از فایل های کیف پول ارز دیجیتال دستگاه های قربانی، به امکانات جدیدی مجهز شد. از آن زمان به بعد، این بدافزار با بکارگیری کاوپومایر (Kawpowminer)، برنامه ای که اتریوم استخراج می کند، سطح سوم حملات خود را آغاز کرده است.تحقیقات شرکت امنیت سایبری ایست نشان می دهد که قربانیان این بدافزار، به طور فعال فایل های تورنت آلوده که حاوی کریپتوسیبول هستند را از طریق سایت اشتراک فایلی به نام Uloz، دانلود می کنند. به نظر می رسد بیشتر قربانیان از شهروندان جمهوری چک و اسلواکی هستند.به گفته محققان، به نظر نمی رسد بدافزار استخراج رمزارز ویندوزی کریپتوسیبول علی رغم مدت زمان فعالیتش، تاکنون توجهات زیادی را به خود جلب کرده باشد. محققان در این خصوص گفته اند:“احتمالاً اپراتورهای این بدافزار موفق شده اند با سرقت فایل های کیف پول و استخراج ارزهای دیجیتال، درآمد بسیار بیشتری از آنچه که از طریق جایگریزنی آدرس های کیف پول بدست آورده اند، کسب کنند. چون درآمد حاصل از روش سوم به تنهایی برای توجیه اقتصادی تلاش توسعه دهندگان این بدافزار کافی نیست.”شرکت امنیت سایبری سیمانتک (Symantec) در ماه آگوست اظهار داشت که دارایی های بلاکچین پس از سقوط ماه مارس شروع به افزایش قیمت کرده اند و این باعث ایجاد موج جدیدی از حملات در حوزه ارزهای دیجیتال شده است.منبع: Cointelegraph

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " بدافزار استخراج رمزارز ویندوزی کریپتوسیبول ، در کمین کاربران بیت تورنت از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون