روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " انتقاد سخت خالق یرن فایننس ؛ آیا پروتکل سوشی سواپ کلاهبرداری است ؟ از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ منتشر شد.

انتقاد سخت خالق یرن فایننس ؛ آیا پروتکل سوشی سواپ کلاهبرداری است ؟

[…]

نوشته انتقاد سخت خالق یرن فایننس ؛ آیا پروتکل سوشی سواپ کلاهبرداری است ؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

آیا سوشی سواپ کلاهبرداری است ؟پروتکل سوشی سواپ (SushiSwap) آخرین گزارش از وضعیت توسعه خود را در توییتی اعلام کرد. اما در این توییت به مواردی همچون ایردراپ (Airdrop) یا توزیع رایگان توکن، خرید سهام توسط فروشندگان اصلی (BuyBack) و کاهش ۹۰ درصدی تورم نیز اشاره شده بود.این اقدام سوشی انتقاد تند و تیز آندره کرونیه (Andre Cronje)، توسعه دهنده بنام حوزه دیفای (DeFi)، را به همراه داشت. بطوریکه بنیانگذار یرن فایننس (Yearn Finance) این اقدام سوشی را عقبگردی بزرگ برای حوزه ی دیفای ارزیابی کرده است.جدال بر سر سوشی سواپ، همچنان ادامه داردپروژه سوشی سواپ اکنون تحت کنترل جامعه خود است. آخرین بروزرسانی این پروژه از سوی حساب کاربری سوشی سواپ در توییتر ارسال شد. این بروزرسانی مواردی همچون ایردراپ، بای بک و کاهش ۹۰ درصدی تورم را شامل می شد. این اقدامات از نظر برخی کاربران و توسعه دهندگان همچون کرونیه، صرفاً به نفع گردانندگان پروتکل سوشی سواپ است.انتقاد کرونیه در ادامه گریبانگیر شف نومی (Chef Nomi)، بنیانگذار سوشی سواپ، شد. نومی از بابت “ایجاد شهرت بد برای حوزه دیفای” عذرخواهی کرد اما گویا این اقدام برای کرونیه کافی نبوده است.با نگاهی گذرا به اقدامات انجام شده توسط سوشی سواپ و در نظر گرفتن سیر اقدامات انجام شده پیرامون این پروتکل، به نظر می رسد که بروزرسانی جدید این پروژه در راستای توسعه آن بوده است. هرچند، این دیدگاه برای کرونیه متقاعد کننده نیست.مقایسه با ICOها ؛ سوشی سواپ کلاهبرداری است ؟خالق یرن فایننس این اقدام را به عنوان عقبگردی بزرگ برای حوزه دیفای ارزیابی کرده است. کرونیه بدون لحظه ای درنگ، این اقدامات را به کلاهبرداری های انجام شده در دوران همه گیری پروژه های ICO تشبیه کرده است. در آن دوران، پروژه های ICO موفق شدند با استفاده از هیجان چشمگیر ایجاد شده پیرامون فضای رمزارز و تلاشی اندک سرمایه های کلانی را جذب کنند.همچنانکه کرونیه اشاره کرده است، برخی شباهت ها میان اقدامات سوشی سواپ و ICOها قابل مشاهده است. هم اکنون بنیانگذار سوشی سواپ دارایی خود در این پلتفرم را به فروش رسانده، ایردراپ ها و بای بک ها در سوشی سواپ حال وقوع هستند و در حالی که سوشی سواپ تنها یک فورک از یونی سواپ است، بخش بزرگی از آن به توسعه دهندگان اختصاص یافته است.افسانه سوشی سواپهمگام با رشد دیوانه وار دیفای، سوشی سواپ نیز توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. تا حدی که سوشی سواپ موفق شد در یک برهه زمانی، نسبت به پروتکل اصلی یعنی یونی سواپ، نقدینگی بیشتری را به خود جذب کند.پس از آنکه شف نومی بابت غبار آلود کردن فضای دیفای عذرخواهی کرد و با بازگرداندن بودجه جمع آوری شده از طریق فروش توکن های سوشی (SUSHI) به ذخایر مالی پروژه موافقت کرد، جامعه کاربران سوشی سواپ، اینطور گمان کردند که این پروتکل در مسیر رستگاری قرار گرفته است.این اقدام واکنش مثبت بسیاری از اعضای جامعه رمزارز را به دنبال داشت، و دلگرمی سرمایه گذاران سوشی در خصوص آینده این پروژه را به همراه داشت.در واقع همین خوشبینی زمینه ساز اقدامات جدید سوشی در بروزرسانی جدیدش شده است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " انتقاد سخت خالق یرن فایننس ؛ آیا پروتکل سوشی سواپ کلاهبرداری است ؟ از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون