روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " مراقب باشید ؛ کلاهبرداران توکن uni صرافی یونی سواپ در کمین هستند از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ منتشر شد.

مراقب باشید ؛ کلاهبرداران توکن uni صرافی یونی سواپ در کمین هستند

[…]

نوشته مراقب باشید ؛ کلاهبرداران توکن UNI صرافی یونی سواپ در کمین هستند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

یک روز پس از انتشار توکن حاکمیتی یونی سواپ (Uniswap)، کلاهبرداران با جعل هویت خالق این پروتکل، نسبت به اهدای جعلی هزاران توکن یونی (UNI) اقدام کردند.انجام کلاهبرداری از طریق اجرای کمپین های جعلی هدیه دادن رمزارز، هر چند وقت یک بار مشاهده می شود و آخرین نمونه آن به پروتکل محبوب صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز یونی سواپ برمی گردد. فقط یک روز پس از انتشار توکن حاکمیتی (Governance Token) یونی، کلاهبرداران با جعل هویت هایدن آدامز (Hayden Adams)، خالق یونی سواپ، تبلیغات خود برای اهدای جعلی یونی را شروع کردند.پلتفرم محبوب تبادل رمزارز غیرمتمرکز یونی سواپ حوزه دیفای (DeFi)، توکن بومی خود با نام یونی را راه اندازی کرد. این خبر در حالی منتشر شد یونی سواپ اعلام کرد ۱۵ درصد از کل توکن های یونی را به کاربرانی هدیه خواهد داد که تا قبل از ۱ سپتامبر از این پلتفرم استفاده کرده باشند. طبیعتاً، این حجم از عرضه رایگان، توجه جامعه رمزارز را به سرعت جلب می کند.با این حال، به نظر می رسد که کلاهبرداران نیز این اخبار را کاملاً زیر نظر داشته اند. تنها یک روز پس از راه اندازی یونی، کلاهبرداران ناشناخته یک کانال جعلی اهدای یونی را در یوتیوب راه اندازی کردند.کانال جعلی یوتیوب یونی سواپ که کلاهبردارن بکار گرفته انددر این مورد خاص، کلاهبرداران کانال جعلی یونی سواپ در یوتیوب را با بیش از ۴۰۰ هزار مشترک ایجاد کرده اند. آن ها همچنین یک ویدیوی زنده با حضور هایدن آدامز و ۴۰۰۰۰ بیننده زنده را به نمایش گذاشته اند.در نهایت، کلاهبرداران از روش کلاسیک دو برابر کردن رمزارز کاربران بهره گرفته اند، به اینصورت که اگر کاربران ۲۵۰ یونی را به آدرس خاصی ارسال کنند، کلاهبرداران ۵۰۰ یونی را به آنها هدیه خواهند داد.اگرچه این کار به نظر فرآیند آسانی است، اما با یک نگاه عمیق تر برخی مسائل نمایان خواهد شد و مشخص می شود که این، یک کلاهبرداری کلاسیک است. تنها دو ویدیو در این کانال یوتیوب بارگذاری شده است (محتوای هر دوی آنها همان ویدیوی زنده جعلی است) اما گوگل فقط یکی از آنها روی کانال غیرفعال کرده است.علاوه بر این، فیلم ها یک مصاحبه قدیمی و تکراری با آدامز را شامل می شوند که در آن چیزی در مورد هدیه دادن یونی رایگان نمی گوید. در نهایت کاربرانی که قربانی این کلاهبرداری می شوند و در واقع رمزارزهایشان را به آدرس های ارائه شده می فرستند، در مقابل چیزی دریافت نخواهند کرد.منبع: Cryptopotato

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " مراقب باشید ؛ کلاهبرداران توکن uni صرافی یونی سواپ در کمین هستند از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون