روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " گزارش: ایرانیان آماده پذیرش و استفاده از بیت کوین هستند ! از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ منتشر شد.

گزارش: ایرانیان آماده پذیرش و استفاده از بیت کوین هستند !

[…]

نوشته گزارش: ایرانیان آماده پذیرش و استفاده از بیت کوین هستند ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

این روزها به دنبال رکود اقتصادی و همه گیری ویروس کرونا، سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال و استفاده از بیت کوین به یکی از گزینه های جدی برای ایرانیان تبدیل شده است.کوین دسک اخیرا با یک تریدر ایرانی فعال و طرفدار بیت کوین مصاحبه ای انجام داده است. زهرا امینی در ایران عادت دارد به سوالات پیرامون رمزارزها پاسخ دهد. چندی پیش مرد ۷۰ ساله ای از او خواست که مسائل مربوط رمزارزها را توضیح دهد، زیرا دیگر به ریال اعتماد نداشت. در این زمان بود که امینی احساس کرد چیزی تغییر کرده است. امینی اظهار داشت:“اگر افراد سالخورده به دنبال ذخیره دارایی خود در هر نوع دارایی بجز ریال ملی هستند، تنها به این دلیل است که دیگر به آن اعتماد ندارند. افراد بیشتر و بیشتری به دنبال گزینه های جایگزین می گردند.”در ایران رمزارزها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می گیرند، چراکه رکود اقتصادی ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی را به وجود آورده است. دولت ایران استخراج بیت کوین را به رسمیت شناخته و مقرراتی را برای محدود کردن آن تنظیم کرده است. بانک مرکزی ایران نیز به دنبال ایجاد رمزارز ملی (CBDC) خود است.پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای در ماه می سال ۲۰۱۸ و بازگرداندن تحریم های اقتصادی، ایران رکود اقتصادی بیشتری را تجربه کرد. واحد پول ملی ایران، ریال، نیز تا حد زیادی ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است.ارتقاء جایگاه بیت کوین در ایراناگرچه بیت کوین می تواند در موارد خاص به ایرانیان کمک کند تا تحریم های ایالات متحده را دور بزنند، اما اکنون به عنوان یک نجات دهنده در برابر تورم لقب گرفته است. برخی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای پرداخت شهریه خود از بیت کوین استفاده می کنند و یک فروشگاه رفاه در سنندج، مرکز استان کردستان، اکنون رمزارزها را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می کند.طبق داده های ارائه شده توسط صرافی بیت کوین ایرانی اکسیر، این پلتفرم طی سه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش کاربران داشته است.این پلتفرم که در فوریه سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده است، اکنون به بیش از ۶۳۰۰۰ کاربر خدمت رسانی می کند. گزارش جدید چینالیسیس (Chainalysis) از جغرافیای دنیای رمزارزها، نشان داد که ایران جایگاه دومین کشور دارای بالاترین میزان پذیرش رمزارزها را به خود اختصاص داده است. همچنین بر اساس این گزارش، در رتبه بندی جهانی پذیرش ارز دیجیتال ایران مقام ۵۲ را در اختیار دارد.از نظر امینی “بیت کوین استفاده های فراوانی دارد و افراد بیشتری به سوی این فناوری می آیند، زیرا گزینه دیگری در دسترس ندارند.”

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " گزارش: ایرانیان آماده پذیرش و استفاده از بیت کوین هستند ! از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون