روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " استونی نیز ارز دیجیتال ملی خود را راه‌اندازی خواهد کرد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ منتشر شد.

استونی نیز ارز دیجیتال ملی خود را راه‌اندازی خواهد کرد

[…]

نوشته استونی نیز ارز دیجیتال ملی خود را راه اندازی خواهد کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

امروز بانک مرکزی استونی (Eesti Pank) در اقدامی پیش دستانه از آغاز پروژه راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود با همکاری شرکت بلاکچینی گاردتایم و گروه اس دبیلیو سون (SW7) خبر داد. استونی بخشی از کشورهای منطقه یورو به شمار میرود، بنابراین پروژه جاری را میتوان یک پروژه یوروی دیجیتال قلمداد کرد.به نظر میرسد که تب راه اندازی ارز دیجیتال ملی تمام دنیا را فرا گرفته است و کشورها یکی پس از دیگری خود را وارد این مسیر جدید میکنند. پس از کشورهایی همچون چین، ژاپن و برخی کشورهای امریکای لاتین و کشورهای اروپایی، این بار استونی از راه اندازی ارز دیجیتال ملی خود خبر داده است.در این اطلاعیه آمده است که شورای عالی بانک مرکزی اروپا هفته گذشته اعلام کرد که بانک های مرکزی منطقه یورو می بایست تحقیقات خود را در مورد راه حل های استفاده و راه انداری ارزهای دیجیتال بانک مرکزی موسوم به CBDC در اختیار یکدیگر قرار داده و در این مسیر با یکدیگر همراه و همگام باشند.استونی در این زمینه از جمله کشورهایی است که خود را در موقعیت بسیار مناسبی میبیند، چراکه این کشور، یکی از پیشرفته ترین زیرساخت های دولت الکترونیکی را در سطح جهانی داراست.این پروژه قصد دارد تا راه حل هایی که دولت الکترونیکی استونی مورد استفاده قرار میدهد را مورد واکاوی قرار دهد. علاوه بر بررسی زیرساخت های پول دیجیتالی، راه حل های بالقوه جدید پرداخت را که از هویت الکترونیکی و سایر راه حل های دولت الکترونیکی استونی استفاده میکنند نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. فاز اول مربوط به معماری یک راه حل خواهد بود و پیش بینی میشود انجام کل پروژه دو سال به طول انجامد.جدا از چالش با دولت استونی، گاردتایم در چندین پروژه بلاکچینی، از جمله برای دولت ایالات متحده همکاری کرده است. همچنین این مجموعه در حال کار بر روی یک راه حل گواهی واکسیناسیون بلاک چینی برای سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " استونی نیز ارز دیجیتال ملی خود را راه‌اندازی خواهد کرد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون