روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " تروریسم با بیت کوین ؛ حلقه تأمین مالی تروریست ها در فرانسه متلاشی شد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ منتشر شد.

تروریسم با بیت کوین ؛ حلقه تأمین مالی تروریست ها در فرانسه متلاشی شد

[…]

نوشته تروریسم با بیت کوین ؛ حلقه تأمین مالی تروریست ها در فرانسه متلاشی شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

تأمین مالی تروریست ها با بیت کوینبراساس گزارشات منتشر شده، حلقه تأمین مالی تروریست ها کوپن های رمز ارز بیت کوین را از فروشگاه های مجاز تنباکوی سراسر فرانسه خریداری کرده است تا با استفاده از آن به اهداف تروریستی خود دست یابند.گروه بزرگی که بودجه یک شبکه تروریستی در سوریه را تامین می کردند، پس از یک عملیات سخت توسط پلیس فرانسه دستگیر شدند. این گروه برای پنهان کردن دارایی های خود از بیت کوین استفاده می کردند. در تاریخ ۳۰ سپتامبر (چهارشنبه)، پلیس فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد:“نظارت مداوم بر این شبکه ها، سازمان های تروریستی را متقاعد کرد تا با استفاده از رمز ارزهایی همچون بیت کوین، مسیر مالی خود را پنهان کنند.”از سال ۲۰۱۹، ۲۹ فرد عملیات های یک سازمان تروریستی وابسته به القاعده، موسوم به هیات تحریر الشام را پشتیبانی کرده اند. بنیانگذاران این شبکه دو جوان فرانوسوی هستند که به نظر می رسد در شمال شرقی سوریه مستقر باشند، هر دو در سال ۲۰۱۶ به ده سال زندان غیابی محکوم شدند.تامین مالی تروریسم با بیت کویناین شبکه در ماه های اخیر و به دنبال دستگیری ۲۹ عضوش در هنگام خرید کوپن از مراکز فروش دخانیات سراسر فرانسه، هر یک به ارزش ۱۰ تا ۱۵۰ یورو (۱۲ تا ۱۷۶ دلار)، متلاشی شده است.این فروشگاه ها که در فرانسه با عنوان تاباکاس (Tabacs) شناخته می شوند، از سال گذشته و به منظور تشویق مردم فرانسه در پذیرش رمزارزها در سرویس کوپن های رمزارز گنجانده شده اند. گزارش مربوط به تأمین مالی هیات تحریر الشام نشان می دهد که در حال حاضر حدود ۲۴۰۰۰ مرکز مجاز تاباکاس در سراسر کشور فرانسه وجود دارد.مراکز تاباکاس در کنار کوپن هایی که گفته می شود متهمان به طور غیر قانونی از آنها برای تأمین مالی حساب های بیت کوین (BTC) همدستان سوری خود استفاده می کرده اند، از طیف وسیعی از خدمات پرداخت کوچک مانند کارت شارژ و کوپن های پول پشتیبانی می کنند. قابل ذکر است که این خدمات، به اثبات هویت احتیاج ندارند.دفتر دادستانی ضد تروریسم ادعا کرده است که استفاده از کوپن رمز ارزها توسط شبکه نشان دهنده دور شدن از انتخاب رایج پول نقد برای حمایت از فعالیت های ناپسند است.گرایش سازمان های تروریستی و تبهکار به استفاده از بیت کوینبراساس گزارشات منتشر شده، طیف وسیعی از گروه های شبه نظامی که اکثر آنها از سوی برخی کشورها به عنوان سازمان های تروریستی توصیف شده اند، برای جمع آوری کمک های مالی، بطور فزاینده ای به رمز ارزها و از جمله بیت کوین روی آورده اند.گرایش این سازمان های تروریستی به بیت کوین به دلیل منزوی بودن آنها از نظر مالی در سیستم بانکداری جهانی است. بسیاری از این سازمان ها به دلیل مکانیسم های بکارگرفته شده توسط بانک های جهانی در تأمین مالی دچار مشکل شده اند و استفاده از خدمات بانکی غیرقانونی برای آنها غیرممکن یا دشوار شده است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " تروریسم با بیت کوین ؛ حلقه تأمین مالی تروریست ها در فرانسه متلاشی شد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون