روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " صرافی یونی سواپ عامل کاهش ارزش توکن های دیفای می کاهد؟ از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ منتشر شد.

صرافی یونی سواپ عامل کاهش ارزش توکن های دیفای می کاهد؟

[…]

نوشته صرافی یونی سواپ عامل کاهش ارزش توکن های دیفای می کاهد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

کاهش ارزش توکن های دیفایگزارشات اخیر از آن حکایت دارند که پروتکل یونی سواپ ممکن است ناخواسته باعث کاهش ارزش توکن های دیفای شده باشد. چرا که این پروتکل معاملات انجام شده را مجبور می کند از استخرهای نقدینگی بخصوصی عبور کنند و عملاً جفت ارزهایی که سودآوری بالاتری دارند را نادیده می گیرد.سازمان دیفوهاب (DFOhub) به تازگی در تحقیقات اخیر خود مدعی شده است که یونی سواپ به صورت متمرکز طراحی شده و اینگونه به “ربات های آربیتراژ خون آشام” اجازه می دهد قیمت توکن های مشخصی را تخریب کنند. در واقع ربات های ترید خودکار که بین توکن های مختلف آربیتراژ انجام می دهند باعث کاهش ارزش توکن های دیفای در پلتفرم یونی سواپ شده اند:“پیشنهادهای ارائه شده توسط یونی سواپ نه تنها جلوی پیشرفت برخی از کوین ها را می گیرد، بلکه به تخریب برخی از آن ها نیز منتهی می شود.”طبق این گزارش، مسیریابی (روتینگ) توکن های یونی سواپ متمرکز نیست اما به جای بررسی تمام استخرهای نقدینگی تنها روی اولویت بندی جفت ارزهای مرتبط با ۶ توکن تمرکز دارد. شش توکن ممتاز یونی سواپ که به اصطلاح آربیتار نامیده می شوند، عبارتند از: رپد اتر (WETH)، دای (DAI)، یواس دی کوین (USDC)، تتر (USDT)، کامپاند (COMP) و میکر (MKR).بر اساس این گزارش، رابطه بین این ۶ توکن به شکلی غیرقابل تغییر کدگذاری شده است تا از هماهنگی قیمت آنها با یکدیگر اطمینان حاصل شود، اما این امر باعث شده است تا ارزش گذاری آنها نسبت به دیگر جفت ارزها همگام نباشد.اساساً روتر، جفت ارزهای دارای نقدینگی بالا را علی رغم سودآور بودن، از این شش توکن ممتاز مستثنی می کند حتی اگر بالاترین نرخ سوددهی را نیز داشته باشند آن مسیر را به کاربران خود پیشنهاد نمی دهد. در ادامه گزارش اشاره شده است که تریدهای عادی تنها بین جفت ارزهای تشکیل شده از این ۶ توکن منتخب انجام می شود و تغییرات قیمت نیز تنها در این توکن ها رخ می دهد و همین امر باعث ایجاد شکاف قیمتی می گردد:“ربات های آربیتراژ دست به کار شده و از اختلاف قیمت سود کسب می کنند، ارزش توکن های دیگر را از بین می برند و اتریوم رایگان بدست می آورند.”راهکار چیست؟یکی از سرمایه گذاران دیفوهاب، که این گزارش را نوشته، بیان می کند که صرافی یونی سواپ باید این قضیه را به صورت جدی پیگیری نماید.یکی از را حل هایی که ممکن است خیلی مورد استقبال قرار نگیرد، بازگشت یونی سواپ به نسخه اولیه آن است که روترهای آن فقط در بستر اتریوم فعال بودند. یکی دیگر از روش های مقابله با آربیتراژ، استفاده از ربات دیگری به نام کوئیک اسکوپ (QuickScope)، محصول تیم دیفوهاب می باشد.نسخه اول این ربات موفقیت آمیز نبود، زیرا به عنوان مثال ربات های خون آشام با صرف ۵ دلار در بستر اتریوم و کاهش کارمزد، از هر معامله خرد ۸ دلار کسب می کردند. هم اکنون تیم دیفوهاب در حال توسعه و تست نسخه دوم ربات کوئیک اسکوپ است.دیفوهاب امیدوار است که بتواند برای حل این مشکل همکاری نزدیک تری با یونی سواپ داشته باشد چرا که روند کنونی موجب تخریب اتریوم و بی ارزش شدن توکن ها عرضه شده در محبوب ترین صرافی غیرمتمرکز جهان شده است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " صرافی یونی سواپ عامل کاهش ارزش توکن های دیفای می کاهد؟ از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون