روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " ایران برای واردات با بیت کوین قانون را تغییر می دهد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ منتشر شد.

ایران برای واردات با بیت کوین قانون را تغییر می دهد

[…]

نوشته ایران برای واردات با بیت کوین قانون را تغییر می دهد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

واردات با بیت کوینایران به نخستین کشوری در جهان تبدیل خواهد شد که تلاش می کند در سطح بین المللی با بیت کوین (Bitcoin) و رمزارزها مبادله ارزش کرده و واردات انجام دهد.براساس گزارش منتشر شده، دولت ایران جهت تسهیل فرایند واردات کالا به تازگی قوانین جدیدی را به منظور هدایت رمزارزها به مکانیسم های تأمین بودجه بانک مرکزی، وضع کرده است. در این گزارش ذکر شده:“ماینرها قرار است رمزارزهای استخراج شده خود را مستقیماً و در حد مجاز به کانال های معرفی شده توسط بانک مرکزی ایران عرضه کنند.”سقف قانونی مقدار رمزارز برای هر ماینر با توجه به میزان انرژی یارانه ای مورد استفاده برای استخراج و براساس دستورالعمل های منتشر شده توسط وزارت نیرو تعیین خواهد شد. ارزش پول ایران با تورم ۳۴ درصدی به شدت کاهش یافته است، وضعیتی که از سال ۲۰۱۸ ادامه دارد. ایران در چارچوب تحریم های ایالات متحده قرار دارد، بنابراین آنها نمی توانند از دلار برای تجارت بین المللی استفاده کنند.بنابراین ایران به بیت کوین روی آورده است و به اولین کشوری در سطح بین المللی تبدیل می شود که از این رمزارز برای واردات بهره می گیرد، زیرا نوسانات معروف بیت کوین در ایران کمتر مورد توجه قرار خواهد گرفت چرا که شرایط کلی ناامید کننده است.اقتصاد ایران بخش اعظمی از سال گذشته و سال جاری را با رشد منفی سپری کرده و به طور متوسط رشد سه ماهه -۱۰ درصدی را طی ماه های گذشته تجربه کرده است. این امر باعث شده است اقتصاد ایران کوچکتر شده و به دوران رکود ناخوشایندی وارد شود.با این حال به نظر می رسد که ایران پس از انجام برخی آزمایش ها در ارتباط با رمزارزها، که از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است، در ایجاد ارزش اقتصادی از طریق تسهیل استخراج رمزارز و هم اکنون در استفاده از بیت کوین برای انجام تجارت بین المللی و واردات ، راهکار مناسبی پیدا کرده است.ما برای مدت ها گمان می کردیم که این استراتژی آنها بوده است. اما اکنون همه چیز واضح به نظر می رسد: ایران با استفاده از بیت کوین، دلار و سایر ارزهای فیات را دور می زند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " ایران برای واردات با بیت کوین قانون را تغییر می دهد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون