روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " وزارت دادگستری آمریکا : یکبار برای همیشه جرایم رمزارز را متوقف خواهیم کرد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ منتشر شد.

وزارت دادگستری آمریکا : یکبار برای همیشه جرایم رمزارز را متوقف خواهیم کرد

[…]

نوشته وزارت دادگستری آمریکا : یکبار برای همیشه جرایم رمزارز را متوقف خواهیم کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

دخالت گسترده تر دادگستری آمریکا در جرایم رمزارزارز دیجیتال طی ۱۰ سال گذشته مسیری طولانی و پرفراز و نشیب را در رویارویی با طرح های کلاهبرداری و جرایم رمزارز و ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته است.متأسفانه، وجود ضعف در قوانین و نبود چارچوب های مشخص در بازارهای معاملاتی رمزارز زمینه ساز پیدایش شکافی قانونی شده که ارتکاب فعالیت های مجرمانه کلاهبرداران، حتی در پلتفرم های معاملاتی بزرگی مانند ام تی گاکس (Mt.Gox) و کوینچک (Coincheck)، را تسهیل کرده است.ویلیام بار (William Barr)، دادستان کل آمریکا، به تازگی گزارشی را منتشر کرده است که در آن از وضع چارچوبی قانونی برای کنترل جرایم مربوط به رمزارزها صحبت شده است و شکل گیری معاملات غیرقانونی را به سازمان های خلافکار نسبت داده است. طبق گزارش رسمی این دپارتمان:“مجرمان با خودداری از معاملات نقدی بزرگ، خطر ردیابی حساب های بانکی و تراکنش های مشکوک خود توسط بانک ها و در نتیجه دولت ها را کاهش می دهند. مجرمان برای نقل و انتقال مبالغ بزرگ در سطح بین المللی، از استثمار کودکان گرفته تا فعالیت های تروریستی، از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. آنها همچنین برای خرید و فروش مواد مخدر، سلاح گرم و ابزارهای ارتکاب جرایم اینترنتی و همچنین تسهیل بکارگیری برنامه های پیچیده باج افزار و باج گیری، از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.”تقابل وزارت دادگستری آمریکا با جرایم رمزارزاز جمله بزرگترین جرایمی که اخیراً در فضای رمزارز رخ داده است می توان به هک بیت کوینی توئیتر و دزدی از کوکوین (KuCoin) اشاره کرد که به از دست رفتن ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه این شرکت منجر شد. با اینکه توئیتر ضرر مالی گسترده ای را متحمل نشد اما این اتفاق به عنوان یکی از جرایم مهم در تاریخ رمزارزها ثبت شد. چرا که این طرح کلاهبرداری بواسطه هک شدن اکانت افراد مهمی چون رئیس جمهور سابق آمریکا باراک اوباما (Barack Obama)، معاون وی جو بایدن (Joe Biden)، غول مایکروسافت بیل گیتس (Bill Gates) و ایلان ماسک (Elon Musk) مدیر عامل تسلا انجام گرفت.پس از آن توئیتر ضمن تغییر قوانین امنیتی خود به کاربرانش اطمینان داد که چنین اتفاقاتی دیگر رخ نخواهد داد. با این حال، به نظر می رسد که وزارت دادگستری کار را به شانس واگذار نخواهد کرد. در این گزارش، از تأمین بودجه داعش با استفاده از بیت کوین به عنوان یکی از بزرگترین جرایم مرتکب شده با ارز دیجیتال یاد شده است.در بخشی دیگر از این گزارش، به سایر جرایمی که این دپارتمان قصد مبارزه با آنها را دارد اشاره شده است که از جمله آنها می توان به کلاهبرداری های اینترنتی، کلاهبرداری اوراق بهادار، پولشویی و دستکاری در معاملات اشاره کرد.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " وزارت دادگستری آمریکا : یکبار برای همیشه جرایم رمزارز را متوقف خواهیم کرد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون