روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " اختلال در زیرساخت شبکه اتریوم به دنبال مشکل در پلتفرم اینفورا از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ منتشر شد.

اختلال در زیرساخت شبکه اتریوم به دنبال مشکل در پلتفرم اینفورا

[…]

نوشته اختلال در زیرساخت شبکه اتریوم به دنبال مشکل در پلتفرم اینفورا اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

زیرساخت شبکه اتریومقطع شدن پلتفرم اینفورا (Infura)، سرویس زیرساخت شبکه اتریوم ، در روزهای گذشته باعث بروز اختلال در سرویس های پرداخت اتریوم (Ethereum) و دیگر توکن های مبتنی بر استاندارد ERC-20 شده است.در نتیجه این اختلال، صرافی های ارز دیجیتال همچون بایننس (Binance) ناچار شدند بخش برداشت موجودی اتریوم و همچنین توکن های مرتبط با آن که از استاندارد ERC-20 استفاده می کنند را به حالت تعلیق درآورند.پلتفرم اینفورا ، با هدف ایجاد بهترین زیرساخت ها و ابزارها برای توسعه دهندگان اپلیکیشن های وب ایجاد شده است. در واقع هدف پلتفرم اینفورا ، گسترش اینترنت غیرمتمرکز و قدرت بخشیدن به جامعه توسعه دهندگان برای ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز بوده است.به عبارت دیگر اینفورا ارائه دهنده خدمات زیرساختی در شبکه اتریوم است. اما این پلتفرم در حال حاضر با یک مشکل اساسی دست و پنجه نرم می کند و از دسترس خارج شده است. و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از شرکت هایی که از این سرویس استفاده می کنند نیز با مشکل مواجه شوند.پلتفرم اینفورا، اساساً گره های شبکه اتریوم را از طرف پروژه ها و شرکت های موجود در اکوسیستم اتریوم اجرا می کند. باید توجه داشت که بدون وجود این زیرساخت ها، پروژه های مختلف عملاً نخواهند توانست از آنچه که در شبکه بلاکچین اتریوم اتفاق می افتد باخبر شوند.تاثیر قطع شدن سرویس های زیرساختی اینفوراطبق اطلاعاتی که خود سایت اینفورا منتشر کرده است، این پلتفرم در حال حاضر با قطعی سرویس زیرساخت های شبکه اتریوم مواجه است. لری چرمک (Larry Cermak)، یکی از محققان در زمینه بلاکچین، در توئیتی به این مسئله اشاره کرده است:“به نظر می رسد که قطعی پلتفرم اینفورا باعث به وجود آمدن تاخیر زیادی در انجام معاملات و نقدینگی گردیده است. همچنین بعضی از صرافی ها ناچار شدند امکان برداشت موجودی را برای اتریوم و توکن های مبتنی بر بستر ERC-20 به تاخیر اندازند. این مشکل حتی می تواند روی بعضی از توکن های دیفای نیز تاثیر بگذارد.”پلتفرم اینفورا در واکنش به این اتفاق، اظهار داشت که منابع بیشتری را برای رفع مشکل بوجود آمده اختصاص خواهد داد. در وب سایت این پلتفرم آمده است:“ما به دنبال ریشه یابی این مشکل هستیم و عملیات بازیابی سیستم در حال انجام است.”قطعی سرویس اینفورا ، روی متامسک (MetaMask)، کیف پول پرکاربرد اتریوم ، نیز تاثیر گذاشته است. علاوه بر این، گمانه زنی هایی نیز وجود دارد که بیان می کنند این امر روی شبکه دیفای نیز اثرگذار خواهد بود.طرفداران فضای رمز ارز دوست دارند اغلب در مورد تمرکز زدایی صحبت کنند و این در حالی است که بخش قابل توجهی زیرساخت های اکوسیستم اتریوم در پلتفرم اینفورا متمرکز شده است. رائول مارکوس (Raul Marcos)، موسس شرکت کاربانو، در همین ارتباط گفته است:“هزاران پروژه جهت دریافت اطلاعات بلاکچین از پلتفرم اینفورا استفاده می کنند. از جمله این پروژه ها می توان به صرافی ها و همچنین کیف پول متامسک اشاره کرد.”

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " اختلال در زیرساخت شبکه اتریوم به دنبال مشکل در پلتفرم اینفورا از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون