روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " زنگ خطر برای بیت کوین ، سانسور تراکنش های بلاکچین عملیاتی شد! از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ منتشر شد.

زنگ خطر برای بیت کوین ، سانسور تراکنش های بلاکچین عملیاتی شد!

[…]

نوشته زنگ خطر برای بیت کوین ، سانسور تراکنش های بلاکچین عملیاتی شد! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

سانسور بلاک چیناستخر بلاکسیر (Blockseer)، سرویس جدید شرکت DMG، با طرح جدید سانسور تراکنش های بلاکچین بیت کوین ، شفافیت و سانسور ناپذیری این زنجیره بلوکی (Blockchain) را هدف قرار داده است.یک شرکت فعال در حوزه بلاکچین در استخر استخراج بیت کوین جدید خود فناوری را به کار گرفته که آنها را قادر می سازد تراکنش ها را در همان بلوکی که استخراج انجام می گیرد، سانسور کند!بر اساس بیانیه منتشر شده توسط شرکت DMG، شرکت مادر استخر بلاکسیر (Blockseer)، این قابلیت به گردانندگان این استخر اجازه می دهد تا فراتر از قوانین تعیین شده توسط دفتر کنترل دارایی خارجی دولت ایالات متحده آمریکا (OFAC)، گام بردارند.توانایی استخرها در فیلتر یا سانسور کردن تراکنش ها، به این معنی است که والت های پرخطر در میان بلاک های پردازش شده توسط بلاکسیر، جایی نخواهند داشت. DMG، طی بیانیه ای چگونگی موفقیت این شرکت در انجام این کار را بیان کرده است که بر این اساس تمام کاربران استخر بلاکسیر موظف هستند پروتکل های تأیید هویت (KNOW YOUR CUSTOMERS یا KYC) را طی کنند. در این بیانیه آمده است:“بلاک هایی که از استخر بلاکسیر به بلاکچین بیت کوین ارسال می شوند تنها تراکنش هایی را در خود جای خواهند داد که از فیلترهای برچسب گذاری شده Blockseer و والت اسکور (Walletscore) عبور کرده باشند و با منابع تایید شده همچون لیست سیاه OFAC در توافق باشند.”علاوه بر این DMG ادعا کرده است که استخر بلاکسیر، بلاکچین بیت کوین را از طریق بالانس مجدد هش ریت (Hash Rate) غیرمتمرکزتر خواهد کرد. بنابر ادعای این شرکت رویکرد آنها باعث خواهد شد تا بخش قابل توجهی از هش ریت این رمز ارز به آمریکای شمالی، جایی که بیشتر نودها (Node) در آن جا کار می کنند، انتقال یابد.سانسور تراکنش های بلاک چینبالا گرفتن مخالفت ها با استخر جدید بلاکسیربا وجود دیدگاه مطرح شده از سوی توسعه دهندگان بلاکسیر ، تحلیلگران و صاحبنظران حوزه رمز ارز استخر جدید Blockseer که حاصل تلاش دو ساله DMG است را تهدیدی برای آینده بیت کوین قلمداد کرده اند. چراکه ساختار طبیعی شبکه بلاکچین به صورت غیرمتمرکز بوده و تراکنش های آن در برابر سانسور مقاوم اند. اما هنگامی که نهادهای متمرکز حق رد تراکنش های BTC را بدست آورند، غیرمترکز بودن بیت کوین به خطر خواهد افتاد و چنین چیزی برای آینده این رمز ارز خطرناک خواهد بود.از این رو اگر ثابت شود که استخر جدید بلاکسیر عملکردی موفقیت آمیز دارد، در این صورت ماینرها مجبور خواهند شد فیلترهایی مشابه فیلتر استخر بلاکسیر را روی تراکنش ها اعمال کنند.در زمان نگارش این خبر استخر بلاکسیر هنوز در میان ۱۵ استخر برتر شبکه بلاکچین بیت کوین جایگاهی بدست نیاورده است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " زنگ خطر برای بیت کوین ، سانسور تراکنش های بلاکچین عملیاتی شد! از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون