روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " سرقت 2 میلیون دلار استیبل کوین دای (dai) از پروتکل آکروپلیس از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ منتشر شد.

سرقت 2 میلیون دلار استیبل کوین دای (dai) از پروتکل آکروپلیس

[…]

نوشته سرقت ۲ میلیون دلار استیبل کوین دای (DAI) از پروتکل آکروپلیس اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

سرقت میلیون دلاریبنابر گزارش ها هکرها با نفوذ به استخرهای استیبل کوین دای (DAI) مرتبط با پروتکل دیفای آکروپلیس (AKROPOLIS) معادل ۲ میلیون دلار آمریکا را به سرقت برده اند.روز پنجشنبه (۱۲ نوامبر) هکرها به پروتکل نوپای آکروپلیس (AKROPOLIS) در دیفای (DeFi) حمله کردند. در این حمله افرادی ناشناس معادل ۲ میلیون دلار توکن دای را به سرقت برده اند. آکروپلیس در بیانیه ای که در همان روز منتشر شد، فاش نمود که این حمله از طریق هک قرارداردهای هوشمند استخرهای پس انداز (Saving Pools)، انجام گرفته است.در ادامه این گزارش بیان شده که تیم توسعه دهنده این پروتکل در حدود ساعت ۱۴:۳۶ دقیقه GMT (ساعت جهانی)، متوجه بروز اختلاف موجودی میان استخرهای استیبل کوین دای و برداشت ۲ میلیون دلاری DAI از آن شده است.گفته می شود با اینکه استخرها تحت نظارت دو شرکت مجزا فعالیت می کرده اند، باز هم هکر راهی برای نفوذ به سیستم یافته اند و ۲ میلیون دلار استیبل کوین دای را به آدرس تحت کنترل خود (این آدرس) ارسال کرده اند. در ادامه آکروپلیس این چنین توضیح داده است:“هیچ یک از دو شرکتی که وظیفه نظارتی را بر عهده داشته اند نتوانستند وکتورهای استفاده شده برای این نفوذ را تشخیص دهند! ماهیت این نفوذ ترکیبی از حمله بازدخولی (Re-entrancy Attack) و وام سریع Dydx بوده است شد.”سرقت ۲ میلیون دلاری رمز ارز دای (DAI)چه بر سر قربانیان این حمله خواهد آمد ؟هم اکنون آکروپلیس در حال بررسی راهی برای پرداخت غرامت به کاربران متضرر است. آنها در نظر دارند روشی را در پیش گیرند که برای پروژ مناسب باشد. بر اساس این گزارش، در حال حاظر تمام استخرهای این رمز ارز متوقف شده اند. با این حال دیگر استخرها تحت تاثیر این حمله قرار نگرفته اند. از جمله این استخرها می توان به USDC و DAI کامپاند، sUSD و bUSD آوه، bUSD و sBTC کرو و همچنین دو استخر معروف و بومی دای یعنی AKRO و ADEL که دست نخورده باقی مانده اند اشاره کرد.آکروپلیس، یک پروتکل وام دهی و پس انداز است. کاربران می توانند از طریق این پروتکل وام بگیرند و همچنین می توانند با اعطای وام نسبت به دریافت سود سپرده های رمزنگاری شده اقدام نمایند.ماه گذشته (اکتبر) نیز به دنبال حمله به پروتکل هاروست فایننس (Harvest Finance) دیفای مبلغ ۲۴ میلیون دلار به سرقت رفت. هکرها در این حمله مبلغ یاد شده را در قالب وامی غیر طبقه بندی شده از پروتکل خارج کرده بودند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " سرقت 2 میلیون دلار استیبل کوین دای (dai) از پروتکل آکروپلیس از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون