روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " پروتکل qt ، خونی تازه در رگ های رمز ارز لیبرا فیسبوک از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ منتشر شد.

پروتکل qt ، خونی تازه در رگ های رمز ارز لیبرا فیسبوک

[…]

نوشته پروتکل QT ، خونی تازه در رگ های رمز ارز لیبرا فیسبوک اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

پروتکل QT رمز ارز لیبراشرکت بایسون تریلس (Bison Trails)، عضو انجمن بنیانگذاران رمز ارز لیبرا (Libra) فیسبوک ، به تازگی پروتکل QT را در راستای کمک به توسعه دهندگان این رمز ارز راه اندازی کرده است.این پروتکل خواندن و نوشتن اطلاعات پیش از ورود به شبکه لیبرا را برای توسعه دهندگان امکان پذیر می سازد.بایسون تریلس، شرکت فعال در زمینه فناوری بلاکچین و ارائه دهنده سرویس های استیکیگ (Staking) ، از راه اندازی پروتکلی تحت عنوان خوشه های جستجو و معاملات (Query and Transactions Clusters، به اختصار QT) خبر داده است که برای کمک به توسعه دهندگان در ساخت آینده شبکه لیبرا شرکت فیسبوک (Facebook) به کار گرفته خواهد شد.پروتکل QT با ایجاد پلی میان شبکه اصلی لیبرا و سیستم های خارج از شبکه (off-Chain)، این امکان را فراهم می کند تا توسعه دهندگان خارج از زنجیره بلاکچین اصلی نیز توانایی نوشتن و خواندن اطلاعات و کنترل آن ها را داشته باشند.طبق اطلاعیه روز چهارشنبه (۲۵ نوامبر) شرکت بایسون تریلس، این پروتکل هیچ گونه هزینه جانبی برای شبکه ایجاد نخواهد کرد. همچنین در این بیانیه آمده است که استفاده از QT ساده بوده و یک پشتیبانی کامل از آن صورت خواهد گرفت. در واقع می توان گفت که شرکت بایسون از همه نظر این پروتکل را گارانتی کرده است!آرون هنشاو (Aaron Henshaw) ، بنیان گذار و مدیر شرکت بایسون تریلس، بیان کرد:“Libra QT یکی از مهم ترین پیشنهادات ما برای اکوسیستم لیبرا است. این ویژگی به توسعه دهندگان اجازه می دهد که به راحتی و با امنیت کامل صرافی ها و کیف پول ها را با یکدیگر ادغام کنند و اپلیکیشن های جدید و مهبج بسازند.”ماهیت لیبرا و دلیل مخالفت با آنتوسعه دهندگان با استفاده از Libra QT قادر خواهند بود به ساخت کیف پول، صرافی رمز ارز و سایر سرویس های مرتبط با دارایی های مجازی روی شبکه اصلی لیبرا اقدام نمایند.از دیگر امکاناتی که این پروتکل به ارمغان می آورد، می توان به پردازش پرداخت، اعتبار سنجی تراکنش و دیگر ویژگی های تخصصی همچون نوشتن قرارداد هوشمند و ایجاد بازار اشاره کرد. از سال ۲۰۱۹ که پروژه لیبرا فیسبوک با یک مشکل قانونی جدی روبرو شده بود انجمن لیبرا از صحنه توجه ها کنار رفت تا اصلاحات گسترده ای را در پروژه اعمال کند. این دوری از فضای رسانه ای تا ماه گذشته و معرفی مدیران جدید لیبرا که تا حدودی خبرساز شد ادامه داشت.رمز ارز لیبرادیوید جرارد (David Gerard)، یک فعال و منتقد کریپتو و نویسنده کتابی در مخالفت با لیبرا، در مصاحبه اخیر خود از سخت گیری قانون گذاران در خصوص لیبرا حمایت و تمجید کرده بود. هر چند تیم لیبرا این مشکلات را حل کرده، اما با این حال جرارد اعتقاد دارد که تهدید لیبرا بسیار بزرگ و جدی است زیرا سیاست های حاکمیت پولی را به چالش خواهد کشید. به چه دلیل؟ به این دلیل که لیبرا آمده تا وسیله ای برای انجام معاملات اقتصادی در سراسر جهان شود، نقل و انتقال جهانی پول با استفاده از لیبرا. جرارد در این خصوص گفته است:“لیبرا همچون دلار خواهد بود که اکنون اقتصاد جهانی را در کنترل خود دارد. قدرت دلار در راستای تأمین منافع آمریکا است، ولی آمدن لیبرا باعث کم رنگ شدن نقش دلار در مبادلات اقتصادی جهان خواهد شد و منافع آمریکا را تهدید خواهد کرد.”انجمن Libra در این مدت تعداد اعضای خود را به ۳۰ عضو افزایش داده است. از جمله شرکت های تازه اضافه شده به این انجمن می توان به بلاکچین کپیتال (Blockchain Capital)، شاپیفای (Shopify) و چک اوت (Checkout.com) اشاره کرد.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " پروتکل qt ، خونی تازه در رگ های رمز ارز لیبرا فیسبوک از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×